close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Вода у природі. Вода – розчинник. Кругообіг води в природі Природознавство 2 клас ПіснеЗнайка

код для вставкиСкачать
Вода у природі. Вода – розчинник. Кругообіг води в природі Природознавство 2 клас ПіснеЗнайка
Тукалевська Лариса Валеріївна
вчитель початкових класів
Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №4
Уманської міської ради
Черкаської області
Тема: Вода у природі. Вода – розчинник. Кругообіг води в природі
Мета:
 сприяти гармонійному розвитку учнів у процесі вивчення предмета Я і Україна
(природознавство);
 розширити уявлення про значення води у природі;
 про три стани води і властивості води;
 формувати елементарні поняття вода – речовина;
 учити робити розчини;
 узагальнити сприйняте під час виконання дослідів;
 робити висновки;
 збагачувати словниковий запас;
 одночасно навчати, оздоровлювати і виховувати учнів;
 виховувати естетичне сприйняття об’єктів природи;
 поліпшувати психоемоційний стан, фізичне, психічне й духовне здоров’я;
 розвивати пізнавальну сферу (увагу, пам'ять, мислення, увагу, мовлення).
Обладнання: навчально – методичний комплект «Всесвіт» з мультимедійним
супроводом;
енциклопедія «Всесвіт» частина І – ІІ;
склянка з водою і палички на кожну парту, грудочки льоду, глобус.
Хід уроку
Основна частина
Звучать музичні позивні «ПіснеЗнайки» ст. 153 «Всесвіт» І частина
 Мотивація навчальної діяльності:
Поглянь, біжать річки блакитні
Довкола них міста і села.
Там, де вода, - живе все квітне,
А де безводдя – там пустеля.
 Оголошення теми уроку.
1. Розгадування та обговорення загадок ст. 74 «Всесвіт» І частина
 Цікаво знати, хто вони?
Щодня ви чуєте про них:
Озера, ріки, болота,
Льодовики, ставки й струмочки,
Підземна і морська … (вода).
 І та що з хмари випада:
Це сніг, і град, і теплий дощик.
Одна турбота в них завжди –
Як воду в світі берегти.
 Що напуває людину і тварин, дає можливість
Рослинам зрости … (вода).
 Відома здавна рідина, усяк її вживає.
Буває хмаркою вона, сніжинкою буває … (вода)
- А тепер нам треба визначити тему уроку.
- Хто здогадався, про що йтиметься? (Про воду)
 Вивчення нового матеріалу. Ст. 75 «Всесвіт» Енциклопедія І частина.
1. Бесіда з використанням енциклопедії «Всесвіт», глобуса, фізичної карти
півкуль.
- Вирушаємо у подорож з «ПіснеЗнайкою».
- Вода з’явилася на Землі мільярди років тому, коли наша планета була ще
зовсім юною. Вона постійно мандрує – із водойм у хмари, із хмар – у вигляді
опадів на землю. А ще вода випаровується із грунту, листя рослин і навіть із
нас – людей.
2. Перегляд фільму «Гідросфера».
3. Спів пісні, виконання рухів у такт музики.
Фізкультхвилинка.
З роси, з морів, річок і плес
Вода, як перейде у пару,
Одразу ж мине до небес,
Щоб утворити в небі хмари.
І впасти з хмар на ниви
Як сніг, як град, як злива.
Цей шлях, що вона робить,
І зветься кругообіг.
Отже вода три стани має.
В газоподібному – літає:
Ось уяви – із самовара
Гаряча з свистом рветься пара,
Та тільки пару – остуди –
Враз стане краплею води;
В рідкому – вже перетікає,
Збігає з пагорбів в долини –
І до морів широких лине.
Коли вода в твердому стані –
Це сніг і лід при замерзанні.
На полюсах Землі холодних
Лежать запаси снігу й льоду.
Є у води важливий чинник –
Вона відома, як розчинник.
- Повністю розчиняються у воді вапняки, солі, гіпс. Пісок і глину вона тільки
розмиває. Якщо ти пив коли-небудь колодязну воду, то пам’ятаєш, що вона
має зовсім інший смак, ніж міська водопровідна. Мінеральна вода також є
розчином багатьох солей.
(ст. 2-3 Всесвіт, 2 частина)
Є води лікувальні,
І звуться – мінеральні,
А поблизу вулканів
Джерела б’ють термальні.
Беруться прісні води
З річок, озер і льоду.
4. Поділ учнів на групи.
Проведення дослідів.
І група – досліди з сіллю, цукром.
ІІ група – досліди з крейдою, піском , олією.
 Підведення підсумків практичної роботи.
Висновок. – Отже, крейда, пісок, олія не розчиняються у воді.
Сіль, цукор розчиняються у воді.
- Речовини, які розчиняються і воді, називають розчинними. Вода для них є
розчинник.
5. Слухання казки «Крапля роси» Ю.Є. Бардакова. Інсценізація казки
учнями.
6. Підсумок уроку.
«Мозкова атака» (інтерактивна технологія)
- Як ви розумієте вислів «Вода – одвічна мандрівниця»?
Загадки (Дощ, лід, роса, сніг). Розгадування та обговорення загадок.
 А мене частенько просять, ждуть,
А тільки покажусь – ховатися почнуть. (Дощ)
 Я вода і на воді плаваю. (Лід)
 Вночі спить на землі, а вранці висихає. (Роса)
а) Діти висувають свої ідеї, що пропонуються;
б) зібрані ідеї групують, аналізують, розвивають групою;
в) обирають ті ідеї, що, на думку групи, допоможуть розв’язати поставлене
питання.
Земля – єдина з планет Сонячної системи,де є вода. Саме завдяки воді нашу
планету і називають блакитною. (Глобус, карта півкуль)
Гідросфера – водяна оболонка Землі.
А ще вам, друзі, радо
Дамо таку пораду
І я з води, і ти з води,
Запам’ятай на майбуття:
Земна вода – Землі життя. (Співає вчитель)
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Образование
Просмотров
119
Размер файла
819 Кб
Теги
Кругообіг води в природі Природознавство 2 клас ПіснеЗнайка, розчинник
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа