close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

УРОК Позакласне читання 4 клас"А дружити треба вміти" за В.Нестайком

код для вставкиСкачать
Урок побудовано з використанням інсенізації,рекламного ролика-презентації дитячих книжок про дружбу,відтворення прочитаного відбувається через побудову емоційних східців,які сладають учні.Презентація додається.
Конспект
відкритого уроку
з позакласного читання
у 4 класі
«А дружити треба вміти»
Вчитель :Федоренко Г.І.
Тема. А дружити треба вміти.
Мета. Формувати вміння підтримувати колективну дискусію за змістом прочитаного; враховувати
думку і міркування однокласників; обстоювати власну думку; дотримуватись норм культури
спілкування. Удосконалювати читацькі інтереси; розвивати навички читання. Виховувати
взаємодопомогу, доброзичливе ставлення до людей, уміння дружити і бути справжнім другом.
Обладнання:виставка книг з теми, портрет Всеволода Нестайка, слайди по темі,
ілюстративний матеріал.
Хід уроку.
I.Вступ.
Бабуся,телефон,розмова:
- Але!?Доброго дня!На руки?Кого взяти на руки?Дарунки?Які дарунки
- Онуки?Чиї онуки?А…. мої…. Звісно,хай приїжджають.
Заходять всі діти,вітаються,сідають. Бабця питає:
-
Ну,пройдисвіти малі,як справи?
- Нема машини справа,- відповідає онук.
- Ич, розумник, а як діла у школі?
-Ви краще запитайте в Полі.
- Полінко, докладай,усе мені розповідай!
Діти докладають по 2 строчки із вірша
Нема ні миру ,ні любові,
І прозиваються весь час,
Розтанули і зникли вмить.
Де над бідою всі сміються,
Ванько розбив Назару носа
Скажіть мені: «Хіба це клас?»
і той ображений стоїть.
А інколи таке буває…
Замазали весь зошит Полі,
Дітей ну наче хто міняє!
Погане слово хтось сказав.
Усі розумні і кмітливі,
Пішла біда гуляти далі…
Всі добрі,чемні, скромні,милі.
Хтось Дані ручку поламав.
Давайте ж будем так частіше,
Скубнули Соню за косичку,
Всім класом ідемо будити Мішу,
Вона ображена мовчить .
І Діму вранці підганять,
З книжками скинули поличку,
І на уроках не кунять.
Ну як в такому класі жить?
Дружити будем,спілкуватись,
Де Женя і Вадим деруться
Всі разом будемо мінятись!
Бабуся:
-Я зрозуміла треба звертатись до вчительки,нехай вас до ладу доводить.
II.Вступне слово вчителя,повідомлення теми:
Як мені здалося в онуків бабусіневсегаразд,виникають суперечки при спілкуванні з
однокласниками.Спробуємополегшитиситуацію наприкладі оповідання В.Нестайка «Чи роблять
так друзі?»
Презентація про автора.
III.
Розглянути портрет,яке враження складається про людину?
Розширення знань про Всеволода Нестайка.

Слайди – біографія
Про своє дитинство письменник розповідає:
1. Народився Всеволод Нестайко 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім’ї
службовця.
2. Про своє дитинство письменник розповідає:
« …Я чомусь згадую самотність. Так уже склалося.Тата я свого не пам’ятаю. Скільки не
напружую пам’ять – згадую лише цукерки якими він мене частував у той вечір, коли прощався з
нами…
Згодом виявилося , що поїхав назавжди. Він загинув у 1934 році за кордоном,
виконуючи державне завдання.»
3. Рятуючись від голоду , у1933 році мама, вчителька за професією, з двома дітьми переїхала
до Києва і почала працювати у школі.
(4-8 пункт доповнює вчитель)
4.Саме із цих років Всеволоду запам’яталась самотність: хворобливого
хлопчика («мабуть , немає такої дитячої хвороби , окрім рахіту, якою б я не
хворів у дитинстві») мама зачиняла вдома, а сама бігла на роботу.
5. Пізнав хлопчик і страхіття війни, окупації, два довгих роки поневірянь, голоду,
6. страху облав і неволі.
6. Після війни закінчив школу із срібною медаллю, була одна четвірка із фізики.
7. З 1947 року Нестайко навчався на філологічному факультеті Київського
8. університету.
8. Після закінчення ВУЗу почав працювати у дитячому видавництві «Веселка».

Слайди - Презентація його книжок
IV.Рекламний ролик виставки книг- розказують діти.

Слайди Словникові слова в презентації
V.Читання оповідання
Завдання – під час читання звертати увагу на слова,що виражають емоції,психологічний стан
людини.
а) в цілому;
б)первинне сприйняття:
- З чого починається оповідання?(З діалогу)
- Що називаємо діалогом?
- В якому будинку жили діти?
- Як звали хлопців?
- Чому Мишко поліз на пожежну драбину?
VI.Фізхвилина
VII.Вибіркове читання:
-Хто намагався зупинити МішУ?
- Де розташовувалась драбина?
- Речення де є слово з апострофом?
- Як ліз Мишко?
- Де хлопець зупинився перепочити?
- Скільки часу минуло як хлопець поліз на драбину?
VIII. Зорова руханка
IX. Складання сходинок- емоцій (слова надруковані на різнокольорових листках)
Затамувавши подих
Страшно
Обережно
Гарячково
Повільно
Спокійний
Злякано
Полегшено
Лінива кволість
Обережно
Страшно
Неохоче
Судорожно
Спокійний
Напружено
X. Висновки - чому навчилися,що зрозуміли,пісня про дружбу під акомпанемент
скрипки,прислів’я на презентації,листівки гостям .
Дружби дорослої і надзвичайної,
Щирості,ніжності неосяйної,
миру,здоров’я,любові,добра,
повне вам серце кохання й тепла.
Додатковий матеріал
 СИНОНІМИ ДО СЛІВ –
РВУЧКО(СТРІМКО,ШВИДКО)
РІШУЧЕ(СМІЛИВО)
НЕВПЕВНЕНО(НЕРІШУЧЕ,БОЯЗЛИВО)
 СЕНКАН ДО СЛОВА ДРУЖБА
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
415
Размер файла
162 Кб
Теги
урок
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа