close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Повторення натурального ряду чисел математика 1 клас

код для вставкиСкачать
Повторення натурального ряду чисел математика 1 клас
Підготувала:
Заленська Валентина Євгенівна,
вчитель початкових класів УНВК
«ЗОШ І-ІІІ ст. №7 - колегіум»,
учитель-методист
м. Умані
Математика
Урок-казка у 1 класі
Тема: Повторення натурального ряду чисел, написання чисел; розв’язування
прикладів на додавання та віднімання у межах 10
Мета: розширювати знання учнів; розвивати логічне мислення, увагу,
пам'ять; виховувати зацікавленість, допитливість та інтерес до математики.
Обладнання: використання комп’ютера
з ілюстраціями до казки «Гуси-
лебеді», музичної фізкультхвилинки, таблиць для усної лічби та геометричний
матеріал.
Хід уроку
1 учень.
Увага! Увага!
Послухайте нас!
Цікаву новину повідомити час.
2 учень.
Увага! Увага!
День науки математики
Відкривається у класі.
3 учень.
Хто розум, увагу, винахідливість має,
Нехай у гості до нас завітає.
Математика. (Входить учениця у костюмі «математика»)
- А я – Математика, всіх наук цариця.
Я ваша вірна помічниця.
Хоч суворою буваю,
Та усе на світі знаю.
Що помножить, як віднять,
Поділити як, додать.
У цьому всьому я лад знайду
І не дам потрапити в біду.
Нехай голос мій далеко лине:
Вивчайте! Вивчайте! Вивчайте мене!
Учитель.
- Сьогодні діти у нас не звичайний урок математики. Ми потрапимо у казку
«Гуси-лебеді». Але будемо її не просто слухати. І так.
- Жили собі жінка та чоловік. і були у них дочка Маша і синок Іван. Якось
Маша посадила брата на травичку під вікном, а сама побігла гратися на вулицю.
А гуси-лебеді налетіли, підхопили Івана на крила і понесли.
Кинулась Маша наздоганяти та не знала куди бігти. Побачила пічку.
- Пічко, пічко, куди гуси-лебеді полетіли?
- Виконай моє завдання – тоді скажу.
Учитель.
- Діти, допоможемо Маші виконати завдання? Відкрийте зошити і
послухайте вірш.
1. Вірш-жарт
У селі всього 7 хат,
7 воріт, 7 цуценят,
7 хазяйок над усім,
Навіть півнів – рівно 7.
На 7 парканах різних
Поглядають дуже грізно
Вітром віють 7 хвостів,
В кожному – 7 кольорів.
- Чим цікаве це село?
- От і будемо прописувати цифру 7 (Наочність)
2. Провести гру «Засели будиночок».
7
1
2
3
4
5
6
3. Назвіть числа, які пропущені в натуральному ряді чисел:
1, 2, …, 4, …, 6, 7, …, 9, 10.
4. Математичний диктант.
- Записати попереднє число до числа 4.
- Записати наступне число до числа 8.
- Записати число, яке стоїть між числами 3 і 5.
- Записати число, яке більше на 1, ніж 9.
- Записати число, яке менше на 1, ніж 7.
- До 5+3; 4+2; 8-1.
(3, 9, 4, 10, 6, 8, 6, 7)
Учитель.
- «Добре справились з навчанням, тому скажу, що гуси-лебеді полетіли до
яблуні», - відповіла Піч.
Побігла дівчинка до яблуні.
- Яблуне, яблуне! Куди гуси-лебеді полетіли?
- Виконай мої завдання – тоді скажу.
Учитель.
- Діти, допоможемо дівчинці?
1. Відгадайте, хто живе у будиночку?
3
(Малюнок з числами)
Лисиця – 7
Заєць – 9
Ведмідь – 3
2. Гра «Прив’яжи кульку»
2
3
4
5
6
3. Гра «Знайди потрібне число» (записати з коментуванням)
2+□=5
□+6=10
7-□=4
5+□=6
3+□=7
□+7=9
8-□=5
9-□=5
4. Фізкультхвилинка «Гімнастика для очей». Цифру 8 записати очима 8 раз.
Яблуня похвалила і підказала, що гуси-лебеді полетіли до молочної ріки.
Біжить дівчинка далі і бачить, що тече молочна річка з кисільними берегами.
- Річко, річко, куди гуси-лебеді полетіли?
- Виконай завдання – тоді скажу!
Учитель.
- Діти, знову потрібно допомогти дівчинці (конверт).
Потрібно розв’язати задачі (гра з цифрами).
1. Їжачок по лісу йшов,
На обід гриби знайшов.
Під березою – один,
Вісім під дубочком.
Скільки буде в їжачка
В кошику грибочків?
(9)
2. У Оксаночки в руці
Є чотири олівці,
А в її подружки Віри,
Ось погляньте, теж чотири
Полічіть-но всі оці
Кольорові олівці.
(8)
3. Сидів хлопчик біля річки,
Він спіймав аж три плотвички,
Лисенятко одну вкрало,
Скільки рибок в нього стало?
(2)
4. У Андрія п’ять книжок,
А в Павла – чотири.
Скільки книжок разом,
Ви вже полічили.
(9)
5. Три горобчики на гілку сіли,
До них три ще прилетіли.
Скільки горобців всього
На нашім дереві було?
(6)
6. Шість малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас
Скільки зараз стало нас?
(7)
7. До ведмедика на день народження повинні прийти: Зайчик, Лисичка, Вовк,
Білка, Сова. Він поклав на стіл 4 ложки та 5 виделок. Чи вистачить ложок і
виделок для гостей? (Виделок вистачить, а ложку ще одну потрібно додати).
Учитель.
- Дівчинка дуже стомилась. А щоб вона відпочила, потрібно зробити
фізхвилинку (музична фізхвилинка по телевізору).
Похвалила річка Машу за роботу.
Гуси-лебеді полетіли до хати на курячих ніжках, сказала вона.
Побігла дівчинка до цієї хатинки, зазирнула у вікно, а там Баба Яга кужіль
пряде, а братик сидить і грається срібними яблучками. Маша ввійшла, привіталась
і попросила дозволу відпочити. А Баба Яга віддала їй веретено, а сама пішла.
Прибігла Мишка і сказала, що Баба Яга недобре замислила.
- Я допоможу тобі, якщо виконаєш мої завдання.
Учитель.
- Давайте, діти, допоможемо.
1. Порівняйте числа (з коментуванням).
4
4
6
2
7
6
1
8
9
10
6
6
5
4
3
5
2. Назвіть, із яких геометричних фігур склали кожну картинку? Чим вони
різняться?
- Дівчинка схопила братика і побігла. Баба Яга послала за ними своїх
помічників. А гуси-лебеді летять і ось-ось доженуть. Побігла дівчинка до річки.
- Річко, річко, урятуй нас.
- З’їж мого молочного киселику.
Дівчинка з’їла і спасибі сказала. І річка заховала їх. Так і яблунька, і пічка
допомогли. Прибігли діти додому, а там і батьки приїхали.
Підсумок уроку.
- Про що розповіли діти батькам?
- Які завдання їм сподобались?
- А які завдання було складно виконувати?
- Над чим хотілось би ще попрацювати?
- А що допомогло Маші урятувати брата? Які риси характеру? (Доброта,
любов до брата, відповідальність, працелюбність).
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Образование
Просмотров
22
Размер файла
638 Кб
Теги
повторение, Повторення натурального ряду чисел математика 1 клас
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа