close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Написання прислівників

код для вставки
конспект урока
Тема. Написання прислівників разом і окремо
Мета : закріпити знання про правила написання прислівників разом і окремо, вчити
застосовувати знання на практиці; знаходити слова з вивченими орфограми і пояснювати їх за
допомогою правил, правильно писати прислівники, вживати їх у мовленні;
розвивати усне і писемне мовлення учнів, збагачувати лексику, розвивати логічне мислення;
виховувати в учнів любов до української мови, прищеплювати сталий інтерес до навчання.
Тип уроку: уроки застосування знань, навичок і умінь.
Обладнання: роздавальний матеріал,
Учні повинні знати:
- Поняття «Прислівник»
- Правила написання прислівників разом і окремо
Учні повинні вміти:
- Володіти правилами правопису прислівників
- Виділяти прислівники з мовного потоку
- Користуватися допоміжними таблицями
- Використовувати орфографічний та синонімічний словники
Слово – це найтонший різець…
Вміти користуватися ним – велике
мистецтво.
В.Сухомлинський
Хід уроку
І. Організаційний момент
Я запрошую вас на бізнес-урок. Уявіть себе бізнесменами-початківцями. Перед вами
банківські рахунки (додаток). Прошу перевірити їх, як це роблять справжні ділові люди. Ви
зможете поповнити їх під час нашої ділової гри з теми „Написання прислівників разом і
окремо”. Відрадно, що на міжнародних зібраннях наші підприємці все частіше послуговуються
рідною мовою. Я думаю, ми з вами завжди будемо спілкуватися рідною мовою, продовжуючи
традиції наших дідів і прадідів. А для цього нам необхідно досконало її знати,вчитися
користуватися всіма її барвами. Тож продовжимо.
Перш ніж збагачуватись, зверніть увагу на пам’ятку бізнесмена-початківця ( додається).
1).Звичайно, для бізнесу потрібен початковий капітал, зараз ви матимете нагоду його
отримати.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Робота біля дошки
Знайдіть у реченні прислівники, поясніть їх написання
1. Дурний язик попереду розуму біжить. 2. Бережи одежу знову, а здоров'я змолоду. 3. В
цілому завдання поставлене тренерами ми виконали.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Актуальне інтерв’ю
1. Дати визначення прислівнику, як частині мови.
2. Чи мають прислівники ступені порівняння?Які?
3. Коли прислівники пишуться разом?
4. Коли прислівники пишуться окремо?
ІV. Оголошення теми і мети уроку
V.Робота по темі
1. Прочитайте речення, поясніть написання виділених прислівників.Синтаксичний
розбір останнього речення.
1. Знадвору долинув гомін, сміх (Василь Шевчук).2. Дорога круто пішла вгору.3. Гулак
побачив її зблизька.4. Купа книг лежала збоку на столику (3 тв. Р. Іваничука).5. Зненацька
проміння ясне од сну пробудило мене (Леся Українка).
2. Поліглоти. Перекладіть українською мовою прислівники:
Влево, вокруг, сверху, снизу, справа, неудобно, постепенно, иногда, тотчас, одновременно,
мимоходом.
Робота з словником синонімів
Жорстоко , мимоволі, недавно, поруч
3. Всезнайки 1. Спишіть речення, вставляючи замість крапок прислівники з довідки.
Поясніть орфограму.
1. Тато повинен прийти .... 2. Мені ... комп'ютерні ігри. 3. Наука давалася йому легко, .... 4. ...
альпіністи долали крутий підйом. 5. ... він поглядав на годинник. 6. ... ми чекали телеграму.
Довідка: без зусиль; час від часу; крок за кроком; з хвилини на хвилину; із дня на день; до вподоби
Всезнайки 2Дібрати до слів спільнокореневі прислівники, утворивши їх за допомогою
вказаних префіксів. Сформулювати правило написання прислівникових сполучень
4.Спишіть прислівникові сполуки, Запамятайте правопис.
Один одинцем, один в один, з роду в рід, раз у раз, день у день, рік у рік, сам на сам, час від
часу, з дня на день, з ранку до вечора, з боку на бік, ні слуху ні духу.
5. Дослідження-зіставлення
Переписати речення, розкриваючи дужки. З’ясувати розбіжність у написанні однозвучних
слів. Назвати частини мови, до яких вони належать.
1) Кімната замкнута (з)середини — читай (з)середини розділу. 2) Видніється (в)далечині —
(у)далечині моря. 3) Глянути (в) бік — ударити (в)бік. 4) Попередити (в)останнє — налити
води (в)останнє відро. 5) Увести прислівник (у)перше речення — (у)перше почути.
6. Обери позицію «Так» чи «ні» Так -разом
1.Від сьогодні.
2.Навмисне
3.Щовечора
4.До побачення
5. Таким чином
6.Якнайбільше
7.Спідлоба
8. Без відома
9.У вигляді
10. Вдосвіта
11. До діла
12. З дня на день
Складіть з трьома прислівниками речення
6.Робота з текстом. Визначте тему, основну думку, доберіть заголовок. Знайдіть у
тексті прислівники поясніть їх написання.
Відразу ж після Валентина християни святкують одне із великих свят, а саме Стрітення
Господнє, яке припадає на 15 лютого. Воно як і інші свята має свою історію, прикмети і традиції
святкування.
Що ж це таке за свято?
На зламі між зимою і весною ми святкуємо день Стрітення.
Слово це означає зустріч. За давньою легендою – зустріч із Ісусом Христом.
Хто ж і коли зустрів новонароджене немовля, котрому як повелів Бог, дали ім’я Ісус?
А сталося це через 40 днів після народження Ісуса Христа, якого мати понесла в храм Божий,
де виголошували молитву благословення. Там до неї підійшов дуже старенький праведник Симеон.
Дуже давно йому було напророчено, що він не помре, поки на власні очі не побачить Спасителя.
Підійшовши, Симеон узяв немовля у Марії і промовив: «Нині відпускаєш раба твого, Владико, за
словом твоїм з миром».
В народі ж по-іншому. З прадавен Стрітення вважається святом зустрічі зими з весною. 14
лютого за переказами, зима з весною змагаються: хто з них переможе, той і буде у подальшому
правити.
Якщо ближче до вечора стало тепліше, то буде тримати пальму першості весна, якщо ж
навпаки, то Зима. На Стрітення в церквах освячують свічки, вони вважаються цілющими, є
сімейними оберегами, захищають людей від грому, блискавки, оберігають Вас від лиха і хвороб.
Треба ці свічки тримати у хаті цілий рік.
Святять на Стрітення і воду. Ця вода також вважається цілющою. Її набирали у глечики і
тримали протягом цілого року.
Священною водою батьки благословляли синів на військову службу, на війну; чумаків – у
далеку дорогу, й будь-кого, хто вирушав у далекі й небезпечні мандри.
Також є багато прикмет пов’язані саме з цим днем. Ось декілька з них:
Якщо є моороз, то чекайте скоро весну.
Якщо іде сніг, то на врожай.
Якщо у цей день відлига, то зима буде ще довго.
Оцінювання. Перевіримо банківські рахунки
VІ.Узагальнення
Мікрофон
Я знаю…
Я вмію…
Потрібно ще працювати над….
VІІ.Домашнє завдання
1. Скласти діалог, розкривши зміст вислову В. Сухомлинського «Людина — господар свого
покликання». Використати прислівники і прислівникові сполучення. Синтаксичний розбір 2
речень
2. Виписати з художньої літератури 7 речень з прислівниками, пояснити їх написання .
Синтаксичний розбір 2 речень
Відкритий урок
7клас
Написання прислівників разом і окремо
Учитель української мови і літератури
вищої категорії
Кисельова Л.А.
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
84
Размер файла
44 Кб
Теги
прислівник
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа