close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Відкритий урок Загартування

код для вставки
Методичний кабінет
Криворізька гімназія №91
Розробка відкритого уроку з природознавства
«Загартовування.Способи
загартовування.»
Підготувала
Вчитель – методист
Плют О.Г.
Кривий Ріг
2014
Тема: Загартування. Способи загартування.
СЛ.1
Мета: Розширити уявлення учнів про загартовування як один із умов фізичного
розвитку ; поглибити знання учнів про вплив загартовування на здоров я;
розвивати вміння використовувати на практиці природні чинники для
загартування, дати дітям поради щодо загартування; виховувати бажання
вести здоровий спосіб життя.
Обладнання : ноутбук, презентація по темі , картки, Квітка – 7 цвітка
Хід уроку
I.
Організаційний момент
1. Запам’ятайте, любі діти!
Здоров я бережіть, доки малі
Бо без здоров я щастя не буває
А є здоров я – буде все як краще в житті.
II.
Актуалізація опорних знань
Сьогодні на уроці ми продовжуємо розмови про здоров’я, згадаємо
вивчене та дізнаємось багато нового.
1. Перевірка домашнього завдання
Робота в групах:
( картка № 1 )
1.
2.
3.
4.
5.
Допишіть поради королеви Постави:
Сиди ____, злегка нахиливши голову вперед.
Стеж за собою : не______, плечі відводь назад.
Правильно сиди за партою. Не _____грудьми на край парти чи стола
Обидві ____став всією ступнею на _____.
Відчувши втому, відкинься на спинку _____ , заклади _____за спинку.
( картка № 2 )
Вибери продукти , які треба вживати , але не кожен день.
Який це стіл ?
М ЯСО
ЧИПСИ
ФРУКТИ
СМЕТАНА КАРТОПЛЯ ЦУКЕРКИ
КАШІ
ГРИБИ
ЯЙЦЯ
ПИРІЖКИ
ОВОЧІ
ХЛІБ
ОЛІЯ
КОПЧЕНІ
ковбаси
МОЛОЧНІ
продукти
МАКАРОННІ МОРЕ
вироби
продукти
ЖУЙКИ
САЛО
БОБОВІ
ШОКОЛАД ПЕЧИВО
МОРОЗИВО РИБА
ГАЗОВІ
напої
ТОРТИ
ГОРІХИ
ЦИТРУСОВІ СОКИ
( картка № 3)
Виберіть продукти щоденного споживання . Який це стіл?
М ЯСО
ЧИПСИ
ФРУКТИ
СМЕТАНА КАРТОПЛЯ ЦУКЕРКИ
КАШІ
ГРИБИ
ЯЙЦЯ
ПИРІЖКИ
ОВОЧІ
ХЛІБ
ОЛІЯ
КОПЧЕНІ
ковбаси
МОЛОЧНІ
продукти
МАКАРОННІ МОРЕ
вироби
продукти
ГАЗОВІ
напої
ЖУЙКИ
САЛО
БОБОВІ
ГОРІХИ
ШОКОЛАД ПЕЧИВО
МОРОЗИВО РИБА
ТОРТИ
ЦИТРУСОВІ СОКИ
( картка № 4 )
Як правильно доглядати за зубами та ротовою порожниною? Склади
поради.
( картка № 5 )
Вибери продукти не корисні для здоров’я .Який це стіл ? Чому?
М ЯСО
ЧИПСИ
ФРУКТИ
КАШІ
ЯЙЦЯ
СМЕТАНА КАРТОПЛЯ ЦУКЕРКИ ГРИБИ
ПИРІЖКИ
ОВОЧІ
ХЛІБ
ОЛІЯ
КОПЧЕНІ
ковбаси
МОЛОЧНІ
продукти
МАКАРОННІ МОРЕ
вироби
продукти
ЖУЙКИ
САЛО
БОБОВІ
ШОКОЛАД ПЕЧИВО
МОРОЗИВО РИБА
ТОРТИ
ГАЗОВІ
напої
ГОРІХИ
ЦИТРУСОВІ СОКИ
2. Фронтальне опитування
- Що ж таке здоров’я ? ( це коли у людини добрий фізичний стан і
злагоджено працюють всі органи)
- Які складові здоров’я ви знаєте? ( фізичне, психічне, соціальне, духовне)
- Що впливає не здоров’я ?( Навколишнє середовище
Спадковість
Мед. обслуговування
Спосіб життя )
- Для чого людина їсть ? ( щоб рости , розвиватися )
- Чи всі люди мають однакове здоров’я?
- А яких правил потрібно дотримуватися, щоб бути здоровим ми згадаємо,
коли пограємо в гру « Квітка – 7 цвітка »
Вибери правильне твердження
СЛ. 2
1. Більше часу проводь перед телевізором і комп’ютером
2. Чітко організовуй свій розпорядок дня
3. Багато рухайся, займайся спортом
4. Умій дружити , бачите прекрасне , спілкуйся з ровесниками , керуй
своїми почуттями
5. Злись, показуй свої емоції
6. Додержуйся здорового способу життя та правил особистої гігієни.
7. Зуби чисть один раз на тиждень
8. Правильно харчуйся
9. Загартовуйся
10.Наслідуй погані вчинки
11.Роби добрі вчинки та добре відпочивай
- Яка чудова квітка ! Як жива !
III Робота по темі уроку
1. Слово вчителя
В природі все взаємопов’язане .Ми щоденно відчуваємо її вплив та
пристосовуємось до змін у природному середовищі.
- Що ж впливає на здоров’я та його зміцнення?
- Які природні чинники ?
Допоможуть нам згадати
а ) Гріє , гріє припікає
Всіх у воду заганяє
( Сонце )
б ) Що вдихаєш, видихаєш
і навколо нього маєш
( Повітря )
в ) Тече, в’ється , наче стрічка
в ній купаємось, це ж річка ( Вода )
СЛ.3
ОТЖЕ : Щоб мати міцне здоров’я не боятися застудити і хвороб,
необхідно
дружити з сонцем , водою , повітрям , тобто
загартовуватися.
СОНЦЕ, ВОДА, ПОВІТРЯ – НАШІ НАЙКРАЩІ ДРЗІ
2. Пояснення нового матеріалу
а ) Щоб здоровим бути і дужим,
Загартовуйся, мій друже!
Взимку, влітку, цілий рік,
Щоб прожити вік без ліків!
- А що ж таке загартування ?
( основні процедури з використанням природних чинників)
б ) існують такі способи загартування :
обтирання
обливання
купання у відкритих водоймах
сонячні вани
повітрянні вани
моржування
ходіння босоніж
СЛ.4
СЛ.5
3. Характеристика способів загартування .
- Згадаємо про кожен із способів загартування
СЛ.6
* Сонячні вани ( сонце випромінює тепло і все живе, дякуючи цьому отримує
енергію. Під дією сонця утворюється вітамін Д , який сприяє росту та розвитку,
захищає нас від мікроорганізмів)
Є такі правила загартуванням сонцем:
Правило 1. Не перегрівайся!
Правило 2. У перші дні на сонці засмагай не більше 10 хвилин.
Правило 3. Найкраще засмагати до 11 години ранку й після 17 години дня.
Правило 4. Захищай голову від сонячних променів.
* Загартовування повітрям
а ) повідомлення про Стародавній Рим
б ) Повітря нам необхідне щомиті і ним теж можна загартовуватися.
- Хто пам’ятає скільки днів людина може жити без води ? – без їжи?
- А без повітря?
- Яке повітря корисне для здоров’я ?
- Де можна приймати повітряні вани?
- При якій t ?
- Чому необхідно регулярно провітрювати ? та робити вологе прибирання ?
Існують такі правила загартування повітрям:
СЛ.7
Правило 1. Спи при відкритій кватирці. Влітку.
Правило 2. Щоденно гуляй і грайся на свіжому повітрі.
Правило 3. Роби повітряні ванни у літню пору року – на вулиці, взимку – в
кімнаті, відкривши кватирку.
Правило 4. Одягайся за погодою – не перегрівай свій організм теплим одягом.
IV. Фізкульт хвилинка
* І, нарешті, ще один природний чинник, що впливає на наше здоров’я - ВОДА
- Яку воду необхідно вживати, щоб вона була корисною для здоров’я?
- Яку воду використовують для загартовування?
а) обтирання ; обливання; купання;
Правило 1. Обтирай тулуб змоченими у воді руками, а потім енергійно розітри
шкіру рушником до відчуття приємної теплоти . Поступово зменшуй
температуру води від 30 С до температури водопровідної.
СЛ.8
Правило 2. Чудовий спосіб загартування холодні вани для ніг, найкраще перед
сном 1-2 хв
СЛ.9
Правило 3. Використовуй для загартування душ t води від 36 – знижуємо до
20 - 15 ( 1 – 3 хв. )
СЛ.10
Правило 4. Влітку купайся і плавай у штучних і природних водоймах. СЛ.11
б) Одним із загартування водою є моржування
Взимку деякі люди полюбляють плавати в холодній воді
- Як називають таких людей?
- Чому вони не замерзають ?
СЛ.12
в) А ще, дуже корисно для здоровя – ходити босоніж особливо по траві та
росі.
СЛ.13
Повідомлення «Цікаво знати»
*Існує така притча. У Стародавньому Римі в холодний день тепло одягнений
юнак зустрів старого воїна. На воїні була лише натільна пов’язка .
- Як ти старий, не змерз у такий холод ? – запитав юнак.
- Але ж ти не закриваєш обличчя ? – відповів воїн.
- Та це ж лице, воно звикло! – здивувався юнак.
- То уяви собі, що я весь - обличчя, - відповів старий воїн.
Обличчя звикає до холоду, до змін температури. Так має звикнути і все тіло.
Потрібне тренування
 Лікар Антоній Муза вилікував від тяжкої хвороби поета Горація,
примусивши його ходити босоніж. А римський філософія Сенека зовсім не
носив взуття.
 За свідченням старогрецьких істориків, у спартанських та афінських школах
протягом всього року ходили босоніж. Учасники давніх олімпіад теж
змагалися босоніж.
 Наші давні предки скіфи з ранньої весни до пізньої осені ходили босоніж,
легко переносили зміни температури і не хворіли.
 У давні часи в Україні через нестачу взуття, особливо в сільській
місцевості, з настанням весняного тепла, а потім протягом всього літа до
пізньої осені діти ходили босоніж. Це давало добрий заряд здоровя і тому
вони, як правило, не хворіли на застудні захворювання.
 Відомо, що видатний російський письменник Лев Толстой любив ходити по
парку босоніж. А філософ Григорій Сковорода мандрував Україною
босоніж. Великий російський поет Олександр Пушкін відзначався міцним
здоров’ями і любив взимку роботи зарядку босоніж на снігу.
V. Підведення підсумків.
1. Тести. « Так чі ні.»
* організм кожної дитини має потребу в загартовуванні.
* Відпочивай на сонці без головного убору
* Гуляй на свіжому повітрі у будь - яку погоду
* Починай загартовуватись льодовою водою
* Краще почати загартовуватися взимку
* Загартовуватися краще вранці, після зарядки
* Ходи босоніж по траві
* Кожна людина може залізти в льодяну воду взимку
* Купайся в водоймах під наглядом дорослих
* Вживай воду з крана та відкритих водойм
* Загоряй опівдні, коли сонце припікає найсильніше
2. Підведення підсумків
- Які ж природні чинники впливають на здоров’я людини?
- Що таке загартування?
- Які види загартовування ви запам’ятали ?
- Я загартовуватися з допомогою сонця? – води ? – повітря?
- Для чого потрібно загартовуватися?
Кросворд
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Комплекс фізичних вправ, що виконують вранці після сну.
(Зарядку)
2. Прозора рідина для вмивання і пиття.( Вода)
3. Звичайне положення тіла людини у стані спокою та під час руху.
(Постава)
4. Розпорядок добової діяльності школярів (людини).(Режим)
5. Городні плоди та зелень, що вживаються в їжу та містять багато
вітамінів(Овочі)
6. Заходи щодо підвищення опору організму шкідливими впливам за
допомогою використання сил природи: сонця, повітря і
води.(загартування)
7. Здоровий колір шкіри , щік ( особливо на морозі та після фізичних
вправ).(Рум’янець)
8. Процес вживання їжі.(Харчування)
Методичний кабінет
Криворізька гімназія № 91
Конспект
відкритого уроку з основ здоров’я
“Загартовування. Способи
загартовування.”
3 клас
Підготувала:
Вчитель початкових класів
Плют О.Г.
Кривий Ріг
2013
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
181
Размер файла
75 Кб
Теги
урок
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа