close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Права людини (вих. год.)

код для вставки
Житомирський міський колегіум
Розробка виховної години
„Права людини”
3 клас
2008
1
Мета : формувати основи правових знань учнів;
ознайомити дітей з деякими правами громадян України, підтвердити їх
відповідними статтями Конституції України;
допомогти дітям у розвитку самосвідомості – всі люди однаково важливі;
формувати почуття особистої гідності, впевненості у собі;
розвивати навички співробітництва та взаємодопомоги;
збагачувати словниковий запас, розвивати мислення дітей;
сприяти вихаванню патріотичних почутів, прагненню внести свій вклад у
розвиток рідної держави;
виховувати позитивні почуття один до одного, почуття поваги до праці
інших людей;
виховувати переконання про важливість сумлінного ставлення до своїх
обов`язків, зокрема – до навчання.
Обладнання : Конституція України, скринька з дзеркалом всередені, емблеми
груп, конверти із завданнями для роботи в групах.
2
Хід заняття
І. Оголошення теми заняття.
 Тему сьогоднішньої виховної години ви дізнаєтесь, якщо поставите букви у
правильному порядку
2 1 3 5 4
2 1 6 5 4 3
РПААВ
ЮЛИНИД
 Тему заняття „Права людини”
 Давайте згадаємо, що таке право ?
[Це надана законами держави
можливість здійснювати що-небудь.]
 В якому документі записані права громадян України ? [В Конституції
України]
 Що таке Конституція ? [Це основний закон держави.]
І І. Визначення очікуваних результатів.
 Що ви очікуєте від сьогоднішньої виховної години „Права людини” ?
Використовується інтерактивна модель «Мікрофон». Дітям пропонуєтсья
якийся предмет, який виконуватиме роль уявного мікрофона. Дітям
надається можливість висловитись у такій формі : «Від сьогоднішньої
виховної години „Права людини” я очікую ...» Учні по черзі висловлюють
думки, передаючи один одному уявний або іграшковий мікрофон,
наприклад :
 закріпити поняття «права» ;
 ознайомитися з деякими правами громадян ;
 дізнатися, в яких статтях Конституції записані ці права.
Вчитель додає : «А ще ми вирішимо проблему, хто є найголовнішою
людиною на землі».
Очікувані результати фіксуються на дошці, або на великому аркуші
паперу.
ІІІ. Об`єднання учнів у групи.
 Для того, щоб досягти очікуваних результатів, об`єднайтеся у групи.
 Оберіть лідера [капітана] групи.
3
 Виберіть назву своїй команді із запропонованих на дошці. [„Ромашка”,
„Чорнобривці”, „Троянда”, „Волошка”, „Фіалка”] і візьміть відповідну
емблему.
IV. Робота над вирішенням проблеми „Хто є найважливішою людиною на
Землі ”.
1. Робота в групах .
- Обговоріть в групах питання „Хто є найважливішою людиною на
Землі ?”
2. Висловлювання дітей.
Фіксація думки кожної групи.
Наприклад : президент, директор, вчитель, мама, Бог.
3. Вирішення проблеми.
- У мене є чарівна скринька. Зараз один представник з кожної групи
загляне у скриньку і побачить в ній портрет найважливішої людини на
Землі. Тільки давайте домовимось : поки всі діти не заглянуть у
скриньку, не можна розкривати цей секрет.
Кожний учень підходить до вчителя і заглядає у скриньку із дзеркалом
всередині.
 Цікаво дізнатися, кого ж ви побачили у скриньці ?
Висловлювання дітей.
 Якби кожний із вас заглянув у скриньку, кого б ви побачили ?
 Так, кожний би побачив себе.
 То хто є найважливішою людиною на Землі ?
 Нею може бути
кожний. Адже кожна людина є неповторною і
особливою, кожна займає своє місце на Землі, приносячи користь
державі, в якій живе, кожна має право на повагу.
Давайте дізнаємось, що про це записано в Конституції України.
Кожна група розкриє конверт і в першому завданні прочитає, яку статтю
Конституції має опрацювати.
Потім обраний вами представник групи ознайомить всіх нас з тим,
про що ви дізналися з певної статті.
4
І група опрацьовує Статтю 21 : Усі люди є вільні і рівні у своїй
гідності та правах.
ІІ група Статтю 23 : Кожна людина має право на вільний розвиток
своєї особистості.
ІІІ група Статтю 27 : Кожна людина має невід`ємне право на життя.
IV група Статтю 28 : Кожен має право на повагу до його гідності.
V група Статтю 29 : Кожна людина має право на свободу та
особисту недоторканість.
V. Ознайомлення із правом на працю.
1. Виконання в групах вправи „Незакінчене речення”
- Для того, щоб ознайомитись з наступним правом громадян нашої
країни, виконайте друге завдання. Доповніть і закінчіть речення.
І група. Якби я була квіткою, я б була ... [якою ?], тому що б мене ... .
ІІ група. Якби я була книгою, я б була ... [якою ?], тому що б мене … .
ІІІ група. Якби я був будинком, я би був … [яким ?], тому що … .
ІV група. Якби я була вувлицею, я би була ...[якою ?], тому що б мене ….
V група. Якби я була країною, я би була ... [якою ?], тому що … .
Діти висловлюють свої думки.
- Без чого неможливе здійснення цих бажань ?
- Так, без праці.
2. Робота з Конституцією.Ознайомлення з правом на працю.
- Адже для того, щоб зробити наше життя гарним, багатим,
змістовним, необхідно працювати. Знайдіть у Конституції статтю 43 і
прочитайте, що в ній записано про право на працю.
Діти читають : «Кожен має право на працю, що включає
можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або
на яку вільно
погоджується”.
- Отже, кожен має право на працю. Що це означає ?
- Це значить, що держава повинна зробити так, щоб люди могли
працювати і заробляти на себе та свою сім`ю. Кожний може обрати собі
професію до душі. А різних професій дуже багато. Спробуйте
здогадатись, про яку з них ітиметься.
5
3. Відгадування загадок.
Мчить супутник в сині далі,
Де зірки мов жар.
Для ракети хто дав сталі ?
[Сталевар]
Дітвору він добре знає,
Її щедро пригощає,
Бо уміє готувати,
Ще й уміє подавати.
[Кухар]
Першим стрічає він сонце у місті.
Двір наш і вулиця – глянь, які чисті !
[Двірник]
Твій одяг вийде – мов картинка :
Все по тобі – рукав і спинка.
То ж на примірці – так годиться –
Стій рівно і не смій крутиться.
[Швачка, кравець]
4. Вирішення проблемної ситуації.
- Подумайте, що б сталося, якби людина якоїсь професії
відмовилась працювати ?
Наприклад, що би було, якби відмовився працювати двірник ? А
вчитель ? Лікар ? Пекар ?
Діти роблять висновок : всі професії важливі, кожний повинен
працювати сумлінно.
5. Групова робота.
- Подумайте і напишіть, люди яких професій виряджали вас до
школи ?
Висловлювання дітей. Фіксація на дошці висловлювання кожної
групи.
6. Гра „Коло мрій”.
6
- А ким бажаєте бути ви, коли станете дорослими ? У капітана
кожної групи є клубок. Він починає розмотувати клубок із словами „Коли я
виросту, я мрію стати ... ”.
Тримаючи кінець нитки, капітан передає клубок наступному члену
групи. Свою мрію висловлює кожний учень, передаючи клубок іншому.
Група буде „зв`язана” ниткою і утворить суцільне коло. Таким чином,
утворюється коло мрій.
Капітани груп повідомляють, ким хочуть стати члени його команди.
VI. Ознайомлення з правом на освіту.
- Чи могли б ви стати тим, ким мрієте прямо зараз ? Чому ?
Так, тому що для цього треба здобути освіту.
Стаття 53 Конституції України записана спеціально для вас. Знайдіть
і прочитайте її.
Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта
є обов`язковою.
- Чи всі діти у нашій державі мають право відвідувати школу ?
- В яких навчальних закладах ви можете продовжити освіту ?
- Як ви повинні вчитися, щоб стати гарним спеціалістом, приносити
користь своїй державі ?
- Отже, який головний ваш обов`язок ?
-
Так,
кожний
школяр
повинен
навчатися
сумлінно,
бути
дисциплінованим, виконувати всі правила поведінки учній.
VIІ. Підсумок заняття. Рефлексія.
- З якою темою ми ознайомились на виховній годині ?
- Чи досягли очікуваних результатів ви особисто, клас зокрема ?
[Звертається увага дітей на очікувані результати, записані на дошці, і
порівнюються з підсумковими.]
- На наступній виховній годині продовжимо вивчати права та обов`язки
грормадян нашої держави, а також ви дізнаєтесь, що права людини записані не
лише в Конституції, а й в „Декларації прав людини”.
7
Автор
pochatkova_kolegium
Документ
Категория
Образование
Просмотров
34
Размер файла
58 Кб
Теги
вих
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа