close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок математики (1-А клас)

код для вставкиСкачать
Урок математики
(1-А клас)
Число і цифра 10. Запис числа 10 двома
цифрами. Порівняння чисел у межах 10.
Складання і розв’язування прикладів
Вчитель: Гава ЛюдмилаАнатоліївна
Тема. Число і цифра 10. Запис числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел у
межах 10. Складання і розв’язування прикладів
Мета: ввести поняття числа «десять», познайомити з написанням цифри 10;
учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість
предметів і число; вдосконалювати обчислювальні навички; узагальнити
вміння записувати й розв’язувати приклади на додавання; розвивати
мислення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання : лічильний матеріал‚ комп’ютер
Хід уроку
I. Організаційний момент
І сувора, й солов’їна Математики країна,
Праця тут іде завзята, будем спритно рахувати.
Ледарів у нас немає, всі все вміють, всі все знають.
Вирушаємо у путь, нас цікаві речі ждуть.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Гра «Числова доріжка»
— Діти, дорогою до школи я зустріла Буратіно. Він утратив ключик від
країни Знань. Буратіно дуже засмутився. Спробуємо йому допомогти. Для
цього нам доведеться пройти по числовій доріжці. 10 7 9 5 3 6 2 4 8 1
— Поставте числа в порядку зростання.
— Прочитайте числа у зворотньому порядку.
— Назвіть числа від 2 до 5; від 8 до 4; від 9 до 5; від 3 до 7.
— Назвіть число, попереднє до чисел 3; 7.
— Назвіть число, наступне до чисел 6; 8.
— Молодці, діти! Ми добре рухаємося по числовій доріжці. Від ваших
правильних відповідей наш шлях став рівніше. Пересядемо на велосипед і
рушаємо далі.
2 Весела лічба
• Кожний день виводить в сад
Наша Мурка кошенят:
Двох рябих, біленьке, сіре.
Скільки ж всіх малих?
• Зайчик із городу в ліс
Моркву в кошику приніс,
Зручно всівся коло хати
І узявся рахувати:
Дві й одна. Одна та дві.
Виклав моркву на траві,
А сорока із гори
Загукала:
— Буде ... .
— А от, діти, й золотий ключик. Відчинимо двері до країни Знань!
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1 Гра «Цікаве село»
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося ще з одним числом і навчимося його
писати.
У нашому селі 10 хатинок,
10 ґанків, 10 бабусь,
10 цуценят, 10 півнів,
На 10 тинах сидять,
Один на одного не дивляться,
Розпустили 10 хвостів,
Кожний хвіст 10 кольорів.
Чим цікаве це село? (Усіх предметів по 10.)
— Я к ви гадаєте, про яке число піде мова сьогодні на уроці?
2 Гра «Чарівні кружечки»
— Покладіть 9 кружечків.
— Що слід зробити, щоб кружечків стало 10?
3 Робота з числовим рядом
— На якому місці стоїть число 10?
— Яке число стоїть перед 10?
— Яке число більше 9 або 10?
— На скільки більше?
— Прочитайте числа від 1 до 10; від 10 до 1. Назвіть «сусідів» числа 4.
Назвіть число, наступне за числом 7.
Фізкультхвилинка
Хто там, хто там вже стомився
І на парту похилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкульпаузу почати.
4 Ознайомлення із друкованою цифрою 10
5 Ознайомлення з рукописною цифрою 10
• Пояснення й показ учителем на дошці.
• Звернути увагу дітей на те, що цифра 10 позначається двома відомими їм
цифрами — 1 і 0. Кожна цифра має свій будиночок —свою клітинку, тому
цифру 10 записують у двох клітинках.
• Написання в зошиті цифри 10 (два рядки).
6 Робота в групах
— Скільки грибочків ліворуч? Поставте стільки ж праворуч?
— Як дістати число 10?
7 Порівняння чисел у межах 10
— Порівняйте числа кожної пари, використовуючи слова «більше», «менше».
10 > 7 8 > 6 7< 10 6 < 8
Учитель указкою показує пари чисел на числовому ряді, а учні записують
відповідні числові нерівності в зошиті.
10 > 9; 2 < 10; 10 > 4; 6 < 10; 10 > 8; 7 < 10.
8 Складання прикладів на додавання за предметними малюнками. Запис
у зошиті
Пальчикова гімнастика
Туки-туки молотком,
Дім будую із дашком.
Височенький буде дім,
Скоро житиму у нім.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1 Гра на увагу
— Назвіть числа від 1 до 10. Укажіть порядок за допомогою стрілок.
• Скільки вух у трьох мишей?
• Скільки лап у двох ведмежат?
• Коли чапля стоїть на одній нозі, вона важить 10 кг. Скільки вона
важитиме, якщо стане на 2 ноги?
3 Віршована задача
Водить діточок завжди
Гуска-мама до води.
По стежині до ставочка
Лопотять вони шнурочком.
А гусак позаду йде
І рахунок всім веде.
Скільки пальців на руках —
Стільки діток в гусака.
Л. Савчук
V. П ідсумок уроку.
— Яке число вивчили?
— Як воно утворюється?
— Назвіть попереднє число до числа 10.
— Назвіть наступне число до числа 9.
— Я кими цифрами на письмі позначається число 10?
— Оцініть свою роботу сонечком.
Автор
vinohodov8
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
13
Размер файла
1 600 Кб
Теги
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа