close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

13 02

код для вставкиСкачать
13.02.2014 Четвер
До уроків допускаю_______
Урок 1 Основи здоров’я
Тема. Складові дороги. Безпечний перехід проїжджої дороги.
Мета: вчити учнів розпізнавати основні частини дороги, дорожні знаки, що
позначають пішохідний перехід, сигнали світлофора; спонукати дітей до
виконання правил безпечного переходу проїжджої частини дороги;
виховувати почуття відповідальності.
Обладнання: наочність, підручник.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Привітання.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно підіймати
Та знання мерщій хапати.
2. Перевірка готовності.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Опитування.
- Що ми вивчали на попередньому уроці?
- Розкажіть про свій шлях до школи.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні ви дізнаєтеся, з яких частин складається вулиця, повторимо
дорожні знаки.
2. Бесіда.
- Вулицями міста безперервно рухається транспорт. Щоб не потрапити
під автомобіль і не спричинити аварію, всі мають
дотри муватися правил дорожнього руху. Ці правила мають знати водії
автомобілів і автобусів, мотоциклісти і велосипедисти. Ці пра вила
добре мають знати і всі пішоходи: дорослі й діти. У правилах зазна чено, що для машин відведена проїжджа частина дороги, а для
пішоходів - тротуари, що вулицю можна переходити там, де є лі нії
розмітки чи покажчики переходу.
Руху правила єдині,
Їх повинні поважати,
Знати їх усі повинні І дорослі, і малята.
Добрий друг наш - знак дорожній
Ставиться не так собі,
Як подружиться з ним кожен,
Допоможе він тобі.
Щоб не трапилося всяке,
Шанувати треба знаки.
На дорозі небезпечно,
Тож обачним буть доречно.
Руху правила єдині,
Знати їх усі повинні.
Шануватимуть їх люди Скрізь тоді порядок буде!
- Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транспорту. Це дорога. Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами. Тротуар
відгороджено від проїжджої частини бордюром.
Тротуари - це доріжки,
Ми по них ідемо пішки.
Всі, хто тротуаром ходить,
Звуться просто - пішоходи.
- Запам’ятайте, що переходити вулицю можна там, де є лінії покажчики переходу. Такий перехід називається «зебра».
Цей перехід зроблено так, щоб усі пішоходи бачили, де переходити
вулицю, щоб водії транспорту також його бачили і помічали,
заздалегідь знижаючи швидкість. У місцях переходів часто
встановлюють знак «Пішохідний перехід». Він показує, де можна
переходити вулицю.
Що за коник полосатий На дорозі коло хати?
«Зебра», кажуть, уляглась Звідкіля вона взялась?
«Зебра» в нас на переході Та чи є така в природі?
- А як потрібно переходити вулицю?
- Вулицю потрібно переходити спокійно, кроком. У жодному разі не
перебігати її, бо можна спіткнутися і впасти. Якщо вулиця з
двостороннім рухом, то, перш ніж зійти з тротуару, треба
подивитися ліворуч і переконатися, що вулиця вільна - немає
транспорту, потім дійти до середини вулиці, подивитися праворуч - чи
немає машин. Тільки після цього можна переходити на іншу сторону.
На переході біля світлофору
Правил дотримуйся дуже суворо:
Спочатку ліворуч ти подивись,
Немає машин? - То йди, не барись,
Далі йти теж маєш право,
Як машин немає справа!
- Коли переходиш вулицю, слід обов’язково міцно триматися за руку
мами чи татуся і переходити тільки із ними.
Фізхвилинка.
- А зараз відгадайте загадку.
Він на вулиці щораз
Оком блимає на нас.
- Зупинися! Підожди!
Терпеливо стій-но!
А тепер, будь ласка, йди
Впевнено й спокійно! (Світлофор)
- Скільки сигналів має світлофор?
- Що каже червоне світло?
- Що каже жовте світло?
- Що каже зелене світло?
Світлофор потрібен всім:
І дорослим, і малим.
Друзі, він багато може, —
Пішоходам допоможе Він дорогу перейти Без лихих пригод в путі.
Блимне лиш червоним оком Нас застерігає строго,
Що не можна крокувати,
Необхідно почекати.
А засвітиться зелене:
І для тебе, і для мене
Шлях відкритий, можна йти,
Дуже раді я і ти.
3. Робота з підручником (с.83)
- Відкрийте свої підручники на с.83.
- Для чого призначений тротуар?
- Як називаються місця перетину вулиць?
- Незнайко стверджує, що проїжджою частиною рухаються пішоходи і
машини. Чи можна з ним погодитись?
- Де потрібно ходити пішоходам?
ІV. Підсумок уроку.
1. Підсумкова бесіда.
- Де їздять машини?
- Де ходять пішоходи?
- Як називають пішохідну доріжку на проїжджій частині?
- Як ви переходите дорогу там, де немає світлофора?
Урок 2 Русский язык
Тема. Дни недели.
Цель: формировать понятие время, части суток, учить определять время;
формировать диалогическую речь, расширять словарный запас, умение
построения связных высказываний по рисункам и на основе собственного
жизненного опыта;
воспитывать культуру речи, интерес к разным видам работы и к урокам
русского языка, уважение к окружающим.
Оборудование: учебник, иллюстрации.
Тип урока: комбинированный.
Ход урока
I. Организационный момент.
1. Проверка готовности.
ІІ. Актуализация опорных знаний.
1. Беседа.
- Что мы изучали с вами на прошлом уроке?
- Назовите части суток.
- Какими красками можно передать день? А ночь?
ІІІ. Изучение нового материала.
1. Девиз урока.
- Делу время, а потехе час.
- Как вы понимаете девиз?
- Давайте повторим все вместе.
2. Объявление темы и цели урока.
- На прошлом уроке мы познакомилися с часами, временем и узнали, как
называются части суток. А сегодня мы будем изучать дни недели.
3. Ознакомление с днями недели. Чтение стихотворения.
Старший братец ПОНЕДЕЛЬНИКРаботяга, не бездельник.
Он неделю открывает
Всех трудиться заставляет.
ВТОРНИК следует за братом
У него идей богато,
Он за все береться смело
И работа закипела.
Вот и средняя сестрица
Не пристало ей лениться,
А зовут её СРЕДА,
Мастерица хоть куда.
Брат ЧЕТВЕРГ и так и сяк,
Он мечтательный чудак
Повернул к концу недели
И тянулся еле еле.
ПЯТНИЦА - сестра сумела
Побытрей закончить закончить дело.
Если делаешь успехи,
Время есть и для потехи.
Предпоследний брат СУББОТА
Не выходит на работу.
Шалопай и озорник
Он работать не привык.
У него другой талант Он поэт и музыкант,
Да не столяр и не плотник,
Путешественник, охотник.
В гости ходит ВОСКРЕСЕНЬЕ,
Очень любит угощение.
Это самый младший брат,
К Вам зайти он будет рад.
Семь их ровно посмотри.
Всех запомнил? Повтори.
- О чем это стихотворение?
- Что сказано про понедельник?
- А про среду?
- Назовите дни недели по порядку.
- А какой день недели вы любите? Почему?
Физминутка.
4. Работа с учебником.
- А сейчас откройте свои учебники на с. 65. Давайте сейчас прочитаем все
дни недели.
- Посмотрите на рисунок внизу. Вы видите, как правильно нужно сокращать
дни недели.
- Давайте с вами выполним следующее задание. Сейчас представьте себе, что
вы писатели. Вам нужно придумать сказку, начало которой будет такое: както вечером собрались дни недели и заспорили, кто важнее…
5. Работа с рисунками.
- Посмотрите на рисунки, которые я вам раздала.
- Что там изображено?
- Сейчас возьмите цветные карандаши и раскрасьте их.
IV. Итог урока.
1. Беседа.
- Что мы изучали на нашем уроке?
- Что вы запомнили?
- Назовите все дни недели по порядку.
Урок 3 Мистецтво
Тема. Малювання весняної галявини.
Мета: активізувати пізнавальний інтерес до мистецтва і природи; навчати
свідомо виконувати лінійну будову малюнка, використовуючи лінію
горизонту, відомі правила перспективи; формувати вміння самостійно
знаходити рішення художніх завдань, що відповідають обраній техніці;
розвивати пам’ять, увагу, кругозір учнів, творче та художнє мислення, уяву і
фантазію; уміння, пов’язані з передаванням розміру і пропорцій, зорове
сприйняття і просторове мислення як основу опанування малюнка;
формувати емоційну чуйність до краси природи, уміння помічати її дивні
особливості; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: альбоми, фарби, стаканчик, наочність, казковий герой Олівець.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Перевірка готовності.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Введення елементів нестандартності.
- Сьогодні в нас незвичайний урок. До нас у гості завітав ось такий Олівець.
Він буде спостерігати за вами, а в кінці уроку ви всі отримаєте від нього
подаруночки, але за умови, якщо ви будете гарно працювати.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота над загадками.
Сонце пече, липа цвіте,
Жито доспіває – коли це буває?
(Влітку)
У садках, гаях блукає,
Жовті шати одягає.
Золотисту стелить постіль —
Жде сестрицю білу в гості.
(Осінь)
Сніг на полі,
На озері крига,
Завірюха віє,
А мороз щипає,
Коли ж це буває?
(Взимку)
З кінцем зими прийде вона,
Улюблениця всіх, …
(Весна)
2. Бесіда.
- Назвіть пори року.
- Діти, скажіть, яка зараз пора року?
- Які зміни відбуваються в природі взимку?
- А яка зараз погода?
3. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, вже закінчується зима. Починає гріти сонечко, тане сніг,
прокидається природа. Незабаром з’являться перші квіточки –
проліски. Сьогодні ми з вами будемо малювати весняну галявину.
- На нашому уроці нам знадобляться завзятість, наполегливість і
добре серце. Сьогодні ми спробуємо розглянути красу весняного
дня чи ночі, красу живої і неживої природи навесні. І якщо ви
вкладете в свою роботу душу і серце, то вона вийде прекрасною!
4. Робота за альбомом.
- Відкрийте свої альбоми на с.48. Подивіться на зображення.
- Які кольори та відтінки використав художник у своїй роботі?
5. Педагогічний малюнок.
6. Інструктаж.
- Спочатку ви повинні зобразити лінію горизонту. Потім зображуємо
схематично, де в нас будуть дерева, квіти. На наступному етапі починаємо
малювати дерева, квітку. Після цього можна додати травичку, яка
пробивається з-під снігу, домальовуємо гілочки на дереві. І в кінці
приступаємо до роботи з фарбами.
7. Правила поводження з фарбами, пензликом.
- Перед тим, як ми почнемо працювати, давайте згадаємо з вами правила
роботи з фарбами, пензликом.
ІV. Практична робота.
- Зараз візьміть в руки олівці і починайте малювати. Коли ви намалюєте
олівцем, тоді візьміть фарби і розфарбуйте свій малюнок.
Фізхвилинка.
V. Підсумок уроку.
1. Бесіда.
- Яку пору року ми з вами зобразили?
- Які зміни відбуваються в природі?
2. Оцінювання.
- Олівець весь урок слідкував за вами. Йому дуже сподобалися ваші роботи,
тому сьогодні всі ви отримуєте від нього подаруночок.
3. Виставка кращих робіт.
Урок 4 Фізична культура
Тема. Правильна постава.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «постава»; навчити виконувати вправи
для формування правильної постави; формувати у учнів уявлення про
здоровий спосіб життя; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання: зошит, наочність, картки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Перевірка готовності.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Оголошення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про правильну поставу. Адже
правильна постава- це запорука здоров’я.
2. Повідомлення.
- Діти, а як ви розумієте, що таке постава?
Під поставою прийнято розуміти звичне положення тіла.
- Краса завжди зачаровує, дивує, привертає увагу. Ви не раз бачили показ
високої моди, коли на подіум виходять гарні, стрункі юнаки й дівчата а
також маленькі хлопчики й дівчатка і демонструють взірці одягу. Що їх
об’єднує?
- Усіх їх об’єднує те, що вони мають гарну поставу, легку ходу, струнку
фігуру. Кожному приємно дивитися на цих людей і самому хочеться бути
таким привабливим, чи не так?
- А чому б і ні! Кожна людина хоче бути привабливою, гарно ходити, високо
тримати голову. А хто ж заважає? Людина сама собі господар, саме від неї
залежить, чи матиме вона гарну поставу, легку ходу, чи ходитиме зігнута і,
втягнувши голову в плечі, човгатиме ногами. Бо від постави залежить не
лише краса, а й здоров’я людини. А щоб допомогти дітям вирости
здоровими, вчителі у школі, а батьки вдома навчають своїх дітей правильно
стояти, сидіти за столом, ходити і працювати. Так-так! Не дивуйтеся! Саме
від того, як ви сидите сьогодні за партою, за столом чи на лавочці залежить
ваша постава, ота краса, до якої всі дуже прагнуть. Тому вчителі так часто
нагадують, щоб учні сиділи рівно, правильно.
- А чому так трапляється, що дитина стає калікою і вже нічого не можна
виправити? Вона горбиться, човгає ногами, криво ходить... (Відповіді дітей.)
А все стається не в одну мить, а з часом. Ви ростете і розвиваєтеся, кожна
кісточка займає своє положення у тілі, і поки діти маленькі, у них
формується скелет, розвиваються м’язи. А хребет складається з багатьох
хребців, що теж ростуть і розвиваються. Хребет формує поставу і ходу. Якщо
він розвивається правильно, то людина виростає струнка, гарна, без дефектів,
а коли дитина сидить криво, носить сумку весь час в одній руці, спирається
грудьми на парту, то хребці займають неправильне положення,
деформуються, а хребет викривляється. Це призводить до того, що людина
стає кривобокою. Тоді вона страждає не лише від того, що має негарну
поставу, погану ходу, але страждають у неї і внутрішні органи, вона часто
хворіє. Ось чому, діти, треба змалку привчатися сидіти правильно, тримати
рівно спину, голову не втягувати в плечі, а під час письма не спиратися на
парту і не нахилятися до самого столу. Правил цих не так уже й багато, їх
варто запам’ятати і весь час дотримуватися їх, тоді виростете здоровими і
гарними.
Фізкультхвилинка.
3. Робота над віршами.
Розкажу вам зараз, діти,
Дуже правила прості.
Як за партою сидіти Це потрібно у житті.
Як іде урок читання,
Книжку рівно покладіть,
Не сидіть, як знак питання,
Гарно плечі розведіть.
Спинку рівною тримайте,
Рук на книжку не кладіть.
Голову не нахиляйте.
Як окличний знак сидіть.
Будуть в вас здорові очі,
Швидко будете рости.
Хто здоровим хоче бути Вмій здоров’я берегти!
Зараз буде малювання.
Дуже любите? Авжеж!
Малювати є бажання,
Але правила є теж.
Сісти треба тут красиво,
Можна й стати за мольберт.
Не як-небудь - косо-криво,
Не складайтесь, як конверт.
Ніг не треба закладати,
Опустіть їх до землі.
Про здоров’я треба дбати,
Поки, діточки, малі.
На письмі сидіти важко,
Правил тут чимало є.
Хтось зігнувся, бідолашка,
Мало носом не клює.
І забув про все, до речі.
Животом на парту ліг.
І зібгав докупи плечі,
Ще й зсутулився, як міг.
А тим часом все страждає:
Шлунок стиснувся й болить,
Ще й печінка набрякає,
Селезінка аж пищить,
І не бачать добре очі,
Серце дрібно стукотить.
Кожен орган волі хоче,
У здоров’ї хоче жить.
А тому запам’ятайте
Дуже правила прості:
Спинку рівною тримайте Це потрібно у житті.
Буде гарною постава
І красивою хода.
Будь, дитино, вправна, жвава,
Не спітка тебе біда.
Бережіть здоров’я власне,
Поки є на це ще час,
Бо життя у нас прекрасне
І одне ж воно у нас!
- Про що ж ці віршики?
- Як потрібно сидіти на уроці письма?
- А на читанні?
- Для чого нам потрібно правильно сидіти?
4. Вивчення вправ для формування правильної постави.
А) Для зміцнення м'язів шиї, рук і плечового поясу:
1. Нахили голови вперед, назад, вправо, вліво;
повороти голови вправо і вліво;
кругові оберти головою.
2. Піднімання однієї і обох рук вперед, у сторони вгору, назад;
кругові рухи руками в лицьовій і бічній площинах;
згинання і розгинання рук.
3. Піднімання й опускання плечей;
відведення і зведення;
колові рухи плечима.
4. Вправи з гімнастичною палицею.
Б) Для зміцнення м'язів тулуба:
1. Нахили тулуба вперед та назад, вправо і вліво.
2. Повороти тулуба.
B) Для зміцнення м'язів ніг:
1.Відставлення ноги на всю ступню, на носок, вперед, у сторону, назад.
2.Піднімання по черзі правої (лівої) ноги вперед, у сторону, назад.
3.Піднімання по черзі правої (лівої) ноги вперед, у сторону, назад з
одночасним згинанням.
4.Напівприсідання і присідання
Г) Для зміцнення м'язів стопи:
1. Ходьба на носках, на п'ятах, з підгорнутими пальцями, і зовнішніх
сторонах ступні.
2. Захоплення і перекладання дрібних предметів пальцями ніг і зводами
ступні (у положенні сидячи).
3. Перекат з п'яток на носки і назад.
ІV.Підсумок уроку.
1. Слово вчителя.
- Хвороба людину не прикрашає. Тому, доки ви малі, вам треба більше
рухатися, бігати, стрибати, займатися спортом, розвивати силу і спритність,
робити ранкову гімнастику, загартовувати своє тіло. Недаремно народна
мудрість каже: «У здоровому тілі - здоровий дух», «Здоровому все здорово!»,
і пам’ятайте пораду: «Бережи одяг, доки новий, а здоров’я - доки молодий!»
Запам’ятайте це, діти, і виконуйте все, щоб вирости здоровими і гарними. А
правила ці зовсім прості.
Виховна година
Тема. День Святого Валентина.
Мета: формувати знання учнів про свято, про його традиції, обряди в різних
країнах світу; розвивати уважність, вміння слухати; виховувати добрі
взаємовідносини, любов до прекрасного, дружелюбність, наполегливість.
Обладнання: картки, наочність.
Хід роботи
І. Організаційна частина.
1. Перевірка готовності.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Бесіда.
- Діти, а яке свято наближається?
- Що ви знаєте про це свято?
2. Оголошення теми і мети.
- Сьогодні ми з вами поговоримо про це свято, дізнаємося як його святкують
в різних країнах.
3. Розповідь.
- Ось уже 17 століть підряд 14 лютого усі закохані святкують День
Св. Валентина, який вважається днем любові. За старовиною легендою в
ІІІ столітті священик Валентин, таємно від усіх, шлюбними узами з’єднав
двох закоханих. За це 14 лютого він був страчений римським єпископом. З
того часу цей день називають в його честь «День Святого Валентина».
- Символом цього свята і подарунком є «валентинка» - маленька листівка, яка
дарується або пересилається поштою для вираження своєї симпатії, любові.
На валентинках пишуть вірші – побажання, куплети з улюбленої пісні про
кохання.
4. Бесіда.
- Як називається листівка, яку дарують 14 лютого?
- А чи знаєте ви, як святкують це свято в інших країнах?
Для жителів Шотландії День Святого Валентина - є приводом для
різноманітних жартів і розваг. Італійці в День Святого Валентина вважають
своїм обов’язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і
називається – «солодким».В Англії існувало повір’я, за яким перший чоловік,
якого зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином – хоче
вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із цієї ситуації: цього дня вони
гуляли із зав’язаними очима. У День Святого Валентина у Білорусії, дівчата
та хлопці прикрашали дерева кольоровими стрічками, як символ
різнобарвного кохання.
5. Виготовлення валентинки.
- Перед вами лежить валентинка, але вона не підписана. Зараз вам потрібно
розфарбувати її і написати побажання.
ІІІ. Підсумок уроку.
1. Підсумкова бесіда.
- Що ви запам’ятали про це свято? Коли його відзначають?
Автор
204kov
Документ
Категория
Образование
Просмотров
6
Размер файла
54 Кб
Теги
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа