close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

відкритий урок.pptm

код для вставки
Урок літературного читання 3 клас
Тема. «Подорож Краплинки»
Рими. Андрій Малишко «Вихопився дощик поміж заграв»
Мета. Поглибити знання учнів про творчість українського поета А. Малишка;
вдосконалювати навики свідомого виразного читання;вчити розуміти образну
мову, формувати інтонаційно- комунікативну компетентність; розвивати
зв’язне мовлення, творчу уяву, фантазію, вміння розмірковувати над художнім
змістом поезії, виховувати любов художнього слова.
Обладнання: портрет А.Малишка,тлумачний словник, памятка для кожного
учня; листок з початками речень для гри «Продовж речення»; листки для
роботи в парах ;
Хід уроку
І. Організація момент
1. Привітання
Ось дзвінок сигнал подав
До роботи час настав.
Так і ми часу не гаймо
І урок свій починаймо.
Повернімось до гостей,
Привітаймось «Добрий день»
Вчитель
- Діти погляньте на мене, один на одного, посміхніться, із тих промінчиків
добра, що заіскрились на ваших обличчях ми розпочинаємо наш урокподорож Краплинки
2.Автотренінг
Діти
- Я, учень
- Я ходжу до гімназії,
- Мене навчають вчитися,
- Я хочу все знати.
3.Вправа очікування
- Що ви очікуєте від уроку? ( починати слід словами « Я очікую, що урок
буде…» (цікавим, творчим, пізнавальним, навчальним, світлим.)
Вчитель
- Я теж хочу висловити свої очікування. Сподіваюсь, що ви будете
активними, творчими, уважними.
Сьогодні на уроці ми відправимося в подорож разом з Краплинкою
- Ми покажемо Краплинці
- Як ми можемо читати,
- Як ми можемо працювати
- Як ми вміємо сидіти,
- Як ми вміємо відповідати
1
- І хороші оцінки мати
Покрутилася краплинка на всі боки ,
В джерельці опинилася синьоокім,
А джерельце часу не гає,
Мовленнєву розминку виконати бажає
ІІ. Мовленнєва розминка
(вправи на розвиток мовленнєвого апарату)
1.Артикуляційна гімнастика
.
2.Розчитування
Вправи на розширення кута зору.
- У вас на столі є кольорові листочки. На кожному з них є
складова таблиця.
- Візьміть листочок жовтого кольору. Зосередьте свій погляд на
лінії. Намагайтеся побачити букви, які записані зліва і справа.
Прочитаймо їх. (Так читаємо ще складові таблиці на червоному
і зеленому листочках
Ж
Д
І
А
Е
О
З
Ж
ТЕМ
ВОД
ДО
ЗАГ
ГУ
СИ
ДУ
ПУ
НІ
НІ
ЩИК
РАЄ
2
ЩІ
НЯ
БИ
ЩІ
1. Гра "Впіймай звук [ґ]"
Ґудзик упав і скотився під ґанок.
Ґава подумала: з'їм на сніданок.
І ґонорово ґава ходила,
Ґудзик шукала — ґулю набила.
2. Звукова зарядка
Зіставлення звуків [ґ] — [г], [ґ] — [к].
Ганна — ґанок, кава — ґава,
грати — ґрати,
куля — ґуля.
3.Скоромовка
Плющ – це витка рослина
4. Читання слів- анаграм
3
5. Чистомовка
5. Гра «Блискавка»
6. Читайте, думайте, доповнюйте!
Співає, літає, будує, годує —... (пташка).
Повзе, блищить, шипить, жалить —... (гадюка).
Вчитель
Добре! Молодці! Мовний апарат підготували.
Покрутилася Краплинка на всі боки,
В струмочку опинилася вузенькім
А струмочок часу не гає,
Домашнє завдання перевіряє.
.ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
- У нас в класі давня традиція. приходити в клас з домашнім
завданням.
- А перевірити домашнє завдання нам допоможе вправа «Снігова
куля» ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА
ІV.Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми уроку
Покрутилась Краплинка на всі боки,
В річечці опинилася широкій,
А річечка часу не гає,
Роботу в парах виконати вимагає.
Гра «Шифрувальники»
Обведіть кожну третю букву. Назвіть ім’я, прізвище українського письменника.
- Молодці! Так сьогодні на уроці ми познайомимся із творчістю
Андрія Самійловича Малишка.
- А хто такий А. С. Малишко ?
Покрутилася Краплинка на всі боки
В морі опинилася глибокім ,
Море часу не гає ,
Довідкове бюро викликає.
Довідкове бюро
Опрацювання статті у підручнику.
Покрутилася краплинка на всі боки,
В океані опинилася глибокім
Океан часу не гає,
Про поета в книзі прочитати закликає.
(Читання статті учнями мовчки)
Покрутилася Краплинка на всі боки,
Сонечко пригріло вмить її щоки,
4
Сонечко промінчиками виграє,
Вже Краплинка по небу хмаринкою пливе,
Та роботу в групах виконати наказ надає.
Складання прислів’я Гра «Розсипанка»
Дощ іде — гриби будуть.
Від дощу під борону не сховаєшся.
На дощі змокнеш і в плащі.
Працювали не лінились,
З хмаркою в небі опинились,
Тож часу не гаймо,
Фізкультхвилинку розпочинаймо.
Хмарка сонечко закрила
Слізьки срібниє зронила.
Ми ті слізки пошукаєм
У травичці позбираєм.
Пострибаєм, як зайчата
Політаєм, як пташата.
Потанцюємо ще трішки
Щоб спочилм ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
Гра «Незакінчене речення»
- Прочитайте ще раз назву вірша.
- Як ви думаєте, про що може йти мова у вірші?
- Прошу давати відповідь на запитання, продовжуючи речення за
даними початками: «Я думаю…», «На мою думку…»(вчитель
вивішує на дошці листок, на якому записано: «Я думаю…», «На
мою думку…»)(Діти висловлюють своє припущення)
- У вас на столі є хмаринки. Давайте прочитайте записані на ній слова
Діти складають свої речення.
ІV. Формування контрольно -оцінювальних дій
5
Яким на вашу думку може бути дощик?
Складання «Асоціативного куща» (дрібним, сильним, грибним,набридливим,
Опрацювання вірша А. Малишка
1. Читання вірша вчителем.
- Чи сподобався вам вірш?
- Що найбільше запам’яталося?
- До якого жандру належить вірш? (Пейзажна лірика. Буяння
природи після дощу)
2.Словникова робота
Читання стовпчиків слів за вчителем ехом
Пуща
обрій
Заграва поміж
Закресав запрозорились
Вихопивсь посміхнулися
Заграва – відблиск яскравого світла.
Пуща – великий, густий, дрімучий ліс.
Закресати – почати сильно йти.
Гра « Бджілки» (Самостійне читання учнями)
Читання вірша «лацюжком»
Розкриття поняття «рима»
Хмарка в небі літає
В літературний словничок заглянути закликає,
В словничок ми заглянемо ,понятття «рима»знайдемо.
Рима - це співзвучність закінчень слів у віршованих
рядках.
- Прочитайте перші чотири рядки вірша. Знайдіть рими. Зачитайте.
Аналіз змісту вірша з елементами читання
Тестування
1.Якого кольору був дощик?
а) червоного; б) синього; в) зеленого.
2.Який риси характеру мав дощик?
а) злий; б) добрий; в) лінивий.
3.Що зробив дощик?
а) вихопивсь; б) ліг спати; в) .
4.Чухали голови від насолоди.
а) ялинки; б) берізки; в) дуби.
5.Який настрій викликав дощиу у поета?
а)радісний; б)сумний ; в) .
6
6.До якого жандру належить вірш?
а) байка; б) казка; в) пейзажна лірика.
Відповіді:
1) б, 2) б, 3) а, 4) в, 5) а, 6) в.
Гра « Розвідники» (я читаю початок
рядка ,ви продовжуєтерядок до кінця)
Робота за ілюстрацією
- Що зобразив художникна картині7
- Які фарби використав?
- Який настрій передано на картині?
V. Підсумок уроку
Гра « Мікрофон»
Сьогодні на уроці я навчився…
Найбільше мені сподобалося…
Дощ із хмари починається,
Наша Краплинка, додому повертається,
Ви щоденники швиденько відкривайте,
Домашнє завдання від Краплинки тримайте.
VI. Домашнє завдання.
Виразно читати вірш. Підготувати запитання до вірша.
7
Додаток№2
Ц
Щ
Е
О
Н
І
Ї
Й
Додаток№2
УЧ
КО
ВА
ВІ
НІ
ЛИ
НА
ЧІ
8
Додаток №2
ДВЕ
СИ
ШКО
ПО
РІ
ДІВ
ЛА
ДИВ
9
10
Автор
natstec
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
257
Размер файла
8 052 Кб
Теги
урок, відкритий, pptm
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа