close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

ҚМЖ қос нүкте, жақша, тырнақша

код для вставкиСкачать
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №4
Күні:
Сынып: 9
Пән: Қазақ тілі
Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлі Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.Астана, 2015
Оқулық: Р.Әмір, Атабаева М. Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық. – Алматы.
Мектеп, 2013ж.
Сабақтың тақырыбы: Қос нүкте. Жақша. Тырнақша
Мақсаты: Оқушыларға қос нүкте, жақша мен тырнақшаның қойылатын орындарын меңгеруге бағыттау, түрлі сипатын
ажыратуға үйрету, жасалу жолдарын және ерекшеліктерін меңгерту. Сабақта алған теориялық білімін тәжірибеде
қолдана алуға баулу.
Күтілетін нәтиже: Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-біріне үлгі алады, өз бетінше ізденіп,
жоба қорғауға үйренеді, мысалдар келтіре алады, сызықшаның қойылатын орнын ажырата алады.
Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгеру
Құрал жабдықтар: Карточкалар, доп, мәтіндер жазылған қағаз, бағдаршам, ойыншықтар, ұялы телефон.
Әдіс-тәсілдері: «Ұшақ ұшыру», «Ыстық орындық»,«Көрме», Ақпараттық кеш».
Уақыт Деңгейлер
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Ұйымдастыру түрі
Бағалау
Қолда
Ныла
тын
модуль
9 мин
Білу
Түсіну
1.Сәлемдесу. Жағымды
психологиялық ахуал орнату.
«Сыныптағы заттар»
2. Үй тапсырмасын тексеру:
1. 1) Үй тапсырмасы:
І деңгей: 210-жаттығу, 216 бет.
ІІ деңгей: Ықшамдалып
айтылған 2 мақал-мәтелді
толықтырып, көркем тілмен
жазу.
ІІІ деңгей: Көркем сөздерді
қолдана отырып, сөйлемді
ықшамдау арқылы сызықша
қойып, ой толғау жазу.
15мин
Қолдану
Өлең жолдары арқылы топқа
бөлу
Тақырыпты ашу:
Жинаған өлең
жолдарынан қандай
тыныс белгілерін
байқадыңдар?
- біздің бүгінгі
тақырыбымыз қандай?
Сыныптағы
заттарды «Сыныптағы
бірін
өзіне
ұқсату. заттар»
Неліктен
екенін
түсіндіру. Мысалы: мен
сыныптағы
шамға
ұқсаймын. Себебі менің
көңілім жарқырап тұр.
Топтық, жеке
дара жұмыс.
1.Өлең
шумақтарын
жинайды,
топқа
бөлінеді.
Болжамды жауаптар:
- Өлең жолдарынан
жақшаны,
тырнақшаны, қос
нүктені байқадық.
Тақырып: Қос нүкте,
жақша, тырнақша.
Қол
шапалақтау
арқылы
бағалау.
ОүБжОБ
ОмОЖТ
СТО
Бірін бірі
бағалайды.
1дұрыс жауап
1ұпай.
ТжДБО
ОБжК
ОЖЕСО
2.Постерді
бағалау
критерийі:
1. Мазмұны – 1
ұпай
мин
Талдау
10 мин Жинақтау
2. Мәтінді жеке дара оқу,
жұппен талдау, топпен
талқылау. Диалог
2.Мәтінді оқиды, топпен, постер
жұппен талдайды.
Постерге түсіреді:
1-топ: Қос нүкте, жақша
2-топ: тырнақша
2. Эстетикасы –
1 ұпай
3.
уақытты
үнемдеу – 1
ұпай
Материалды меңгеру үшін
тапсырма:
Көркем шығармалардан
мысалдар теріп жазу
1-топ: 5 мысал
Топтық
2-топ: 5 мысал
жұмыс.
Дифференциалды
тапсырма беру.
Үлгерімі жоғары
Сөйлемді
ықшамдап
сызықшаны қоя отырып
өтірік өлең шығару.
Үлгере
алмайтын
оқушылар карточкамен
жұмыс: сызықшаны қою.
ЖАДА
үлгере
алмайтын оқушыларға
үлгерімі
орташа
оқушылар
көмек
береді
Бағалау
критерийі
бойынша.
Интербелсенді тақтамен жұмыс. Көп нүктенің орнына Ұжымдық
Сөйлем мүшесіне талдау.
тиісті сөздерді, тыныс жұмыс.
белгілерін
жазып,
сиқырлы сиямен өшіріп
жауабын тексереді.
Интербелсенді
СТО
ОБжК
Бір дұрыс
жауап – бір
ұпай
Смайликтер
АКТ
арқылы бағалау
тақтададан сөйлемдерді
сөйлем мүшесіне талдап,
қаламмен сызады.
5 мин
Бағалау
Рефлексия. Бүгінгі сабақтан
алған әсерлерін жазады.
Не қиын болды
Не оңай болды?
Шешу жолдары жайлы 3
минуттық эссе жазады.
.
Жиынтық баға шығару.
2. Үй тапсырмасы:
І деңгей: 210-жаттығу,
216 бет.
ІІ деңгей: Ықшамдалып
айтылған 2 мақал-мәтелді
толықтырып, көркем
тілмен жазу.
ІІІ деңгей: Көркем
сөздерді қолдана отырып,
сөйлемді ықшамдау
арқылы сызықша қойып,
ой толғау жазу.
Білемін
Білгім
келеді
Білдім
Жеке дара
жұмыс
Табыс
критерийі
арқылы бағалау
Оқу
шы
аты
Топ басшылары топ
мүшелерінің жиынтық
бағасын шығарады.
Үй
тапс
Диалог
100-88-«5»
88-70-«4»
70-60-«3»
Автор
Kudasova88
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
16
Размер файла
60 Кб
Теги
тырнақша, нүкте, қмж, қос, жақша
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа