close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Розробка уроку "І.Франко "Лисичка та рак"

код для вставки
Урок читання
1 клас
Підготувала:
Вчитель
Грудєва Катерина Олександрівна
Кривий Ріг
2016
Тема. Ознайомлення з творчістю українського письменника І. Я. Франка.
Казка «Лисичка та рак»
Мета: ознайомити учнів з творчістю українського письменника І. Я. Франка;
формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на
запитання, переказувати казку; розвивати пізнавальну активність школярів, усне
мовлення; збагачувати їх словниковий запас; виховувати інтерес до творчості
письменника.
Обладнання: портрет І. Я. Франка; презентація; лісова галявина.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного придання, готовність
учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
СЛАЙД 2 В казку вирушим всі разом,
Перешкоди всі пройдем,
А хто буде сумувати,
Із собою не візьмем.
IІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
- Сьогодні у нас незвичайнимй урок. Ми будемо подорожувати чарівною галявиною
весняного лісу.
СЛАЙД 3- Дітки, подивіться на дошку, чи схоже це на галявину? (ні) А для того ,щоб
оживити наш чарівний ліс, треба пройти ряд випробувань. Впораємось? Тоді почаймо.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Робота за Букварем
1). Усне опитування СЛАЙД 4
- З творчістю якого поета ви ознайомились на минулому уроці?
- Чим вам запам’ятався Т.Г. Шевченко?
- Сьогодні на уроці ми дізнаємось ще про одного видатного письменника України , а
якого саме вам допоможе анаграма. Розгадайте її. СЛАЙД 5 СЛАЙД 6
2). Вступне слово підготовленого учня. В нашому класі є хлопчик, який цікавиться
всім на світі. І ось, сьогодні перед уроком, він розказав, що хоче розповісти нам щось
цікаве і корисне. Давайте послухаємо Макара.
Біографія І.Франка
3) «Словничок-сундучок» СЛАЙД 7
• Кузня — майстерня, де обробляють метал куванням.
• Коваль — майстер, який кує метал і виготовляє з нього різні предмети, а також
робітник, що підковує коней.
Робота в парах СЛАЙД 8
- Попрацюємо в парах. Для того, щоб побачити, що ви дізналися про І.Франка
виконаємо наступне завдання. У вас на партах є картка ,на якій вам потрібно
продовжити речення. Зєднайте стрілочками початок речення з його кінцем. Працюйте
злагодженно. Ви команда. Готовність – покажіть замочком. Час пішов.
I. Я. Франко — це...
цікаві казки.
Народився у...
Український
Створив для дітей...
родині коваля.
(відповіді на картці читає пара)
4) Читання тексту учнями ланцюжком.
5). Відтворення змісту прочитаного
— Хто такий І. Я. Франко?
— Про що писав у своїх творах І. Я. Франко?
— Які з цих казок належать І. Я. Франку? СЛАЙД 9
«Колобок», «Ріпка», «Червона Шапочка», «Фарбований лис».
Фізкультхвилинка (гімнастика для оченят) СЛАЙД 10
6). Відгадування загадки
— Уявляєте,
у письменника І.Франка є чудова казочка , а як сааме вона
називається,ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.
Ця панянка золота
Має довгого хвоста
Вовка –братика сестричка
Знають всі, що це…(лисичка)
На дні річному проживаю,
Я небезпечні клешні маю,
Довгі вуса, чорні очі,
А вперед іти не хочу!
(Рак)
V. Продовження роботи за Букварем
Робота над уривком казки «Лисичка та рак» СЛАЙД 11
1) Читання казки вчителем.
- Слухайте уважно, бо після казочки я задам дуже важке питання.
— Хто головні герої казки?
Гра «Хто є хто?» СЛАЙД 12
- Дітки, а якою змальовує І.Франко лисичку? Відшукайте на дошці слова,А який
був рак у казці?
(На дошці зображення лисички та рака. Довкола слова,які
описують персонажів. Діти мають прикріпити біля малюнку – рису.)
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями.
— Які герої казки?
— Хто переміг?
3) - Читання казки
- А тепер давайте спробуємо прочитати казку разом.
Вибіркове читання.
— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак питання.
Фізкультхвилинка (музична) СЛАЙД 13
4) Інсценізація казки
- А зараз ми відправимось до справжнього театру і побуваємо на виставі «Лисичка і
рак» у виконанні учнів 1-Д класу. Привітаємо артистів. СЛАЙД 14,15
VI. Підсумок уроку.
— З якою казкою ви сьогодні ознайомилися?
— Назвіть її автора.
— Доповніть речення, використовуючи слова - підказки: кухар, письменник, поет,
художник, будівельник, співак.
І. Я. Франко — великий український... СЛАЙД 16
- Погляньте на дошку. Яка краса! Ми своєю працею та наполегливістю зуміли
оживити чарівний весняний ліс. Ви молодці! Дякую за урок! СЛАЙД 17
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
412
Размер файла
40 Кб
Теги
урок
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа