close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

У свiтi тварин

код для вставкиСкачать
Семидубський аграрний ліцей і ЗОШ І-ІІ ступенів
Підготувала
вчитель початкових класів
Пічна Т.Й.
Тема: У світі Тварин.
Мета: удосконалити знання про тварин, ознайомити з тваринами минулих
часів, привити любов до тварин, розвивати усне мовлення.
Обладнання: книга “Книга знань”, ілюстрації, музика.
Хід уроку
1. Організація класу.
Діти, сьогодні урок - це урок підсумок усіх тих знань, які ви здобули за
весь час, що ви навчились в 4 класі. Дітки, перед вами гра “Лото”, саме вона
допоможе нам з ’ясувати тему нашого уроку.
(Звучить музика, а діти працюють з картинками).
- Які звірятка вас вітають сьогодні на уроці?
- Яким одним словом можна об’єднати цих звірят?
- Це є Тварини!
Вчитель: Так це тварини. Отож, ми будемо подорожувати у світ тварин. А
подорож ця буде незвичайною, адже вона проходитиме у стінах звичного вам
класу, але сподіваюсь, що ви багато про що дізнаєтесь, розповісте самі, адже
про тварин ми говорили з вами часто, вчили віршики, прислів’я, малювали
малюнки, вчились відгадувати загадки та намагалися складати їх самі.
Діти: А чому саме про тварин ми поведемо розповідь?
Вчитель: А тому, що тварини оточують нас всюди. Бо вони живуть і на землі,
і у воді, і під землею. Вони є дуже маленькі і дуже великі. Без тварини
людине не може уявити своє життя. Як ви гадаєте чому?
- Тварини годують людину.
- Засіб для пересування людини.
- Допомагає обробляти землю.
- Лікує.
- Одягає людину.
І не тільки тому, але й тому що недбале ставлення до навколишнього
середовища може привести до того, що на початок наступного століття ми
втратимо близько 30% усіх існуючих видів тварин. А як недбало може
ставитися людина до природи, що загрожує природі?
Нині щороку зникає один вид тварин. Протягом останього століття на
Україні зникли тварини такі як: дикі коні, український степовий сайгак, тур,
на грані зникнення: вовк, норка, тхір. Тому тварини потрібно охороняти, а
щоб охороняти їх треба добре знати. Саме тому ми і завітаємо у гості до
дитячої телепрограми “У світі тварин” . А як ви гадаєте дитяча то яка?
- з іграми;
- ведучими дітьми;
- приколами.
Ото ж, закрийте на хвильку очі і уявіть, що ми на пароплаві відправляємось
на острів Тварин де і будемо переглядати телепередачу.
(Діти закривають очі)
Та тільки погляньте, хто це нас зустрічає?
“Ау”. Чув я чув, що у вас має бути дуже цікавий урок, все про тварин та мій
рідний ліс. Дозвольте вас послухати, та дечому вас навчити і самомі
навчитися.
Вчитель. - “Ау”, а ти не бажаєш бути ведучим телепрограми “У світі
тварин”?
“Ау”. - А я впораюсь?
- А ти будеш не один, ми будемо разом.
- Ну коли так, то гаразд. Ото ж розпочинаємо нашу конкурсну
програму “У світі тварин”.
- А ось дідусю перед нами дві команди, які будуть змагатися і
показувати свої знання. Перша команда це “Мур-мяу”, а друга
“Пума”. Привітайтеся.
- І перше конкурсне завдання. Прошу без вигуків, за допомогою лише
гарних відповідей відгадати “Мішок хитрощів”.
(Читаю загадки)
1. В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка.
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі намистинки.
(їжак)
2. Великі вуха, косий зір.
Як називається цей звір?
(Заєць)
3. Прийшла вона з довгим віником
На бесіду з нашим півником,
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід.
(Лисиця)
4. Пухова руденька шубка
Із сосни стриба на дуба.
Хвіст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Мов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повненька горіхів.
В лісі любить вона жити,
Відгадайте, хто це, діти?
(Білка)
5. Літом наїдається,
Зимою висипається.
(Ведмідь)
6. В лісі є кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедя - кожушок,
С
Для лисички - поясок,
Для куниці - рукавички,
А для білочки - спіднички,
Зайцю - валянки на лапки,
А для вовка - теплу шапку.
І собі пошив піджак.
Хто кравець такий?
(їжак)
7. Червонясту шубку має,
По гімках вона стрибає
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст,
Як намисто оченята...
Хто це? Спробуй відгадати.
(Білка)
8. Вона руденька,
Ще й хитренька,
Не велика,
И не маленька.
Вона
Вовчику сестричка
Здогадайтесь - хто
(Лисичка)
“Ау”. То чи вправно діти відгадували мої загадки?
(Діти отримують заохочувальні бали)
Вчитель. Діти, то де живуть усі ті тварини що ви називали?
- А як ми називаємо усіх тих тварин, що живуть у лісі?
- Де окрім загадок ми можемо зустріти цих тварин?
(У казках, мультиках).
- Назвіть казки, які ви дуже любите, героями яких є тварини.
(“Рукавичка”, “Колобок”, “Король лев”, “Цап та баран”, “Коза-дереза”,
"С олом’яний бичок”)
- Діти, а чим відрізняються казкові тварини від тих, які насправді
живуть у лісі?
Мовою, жестами, поведінкою).
- Літи, а яка насправді мова тварин?
_ -т:--: - Дідусю Ау, розкажи яка є насправді, мова тварин?
3 самого народження кожна тварина володієпевними звуками - це і є
мова тварин. Так: заєць - стукотить лапами, косуля - свистить, білка -'Т е г : -г зубами, лосі - фиркають, кабани - хрюкають, лисиці - гавкають.
К с-пі їхню мову перекласти на людську то вони означають “стережись”,
~Т’Г~- йтг . "іди геть”, “увага”.
- Окрім своїх звуків тварини розуміють і звуки інших тварин?
- Так, вони розуміють звуки інших тварин і мову птахів - сороки. Ось
зона мова Тварин!
Вчитель. То яка насправді мова тварин?
Діти. Це мова певних звуків.
Вчитель. 1. Діти, на хвильку погляньте у вікно, яка пора року володарює
зараз природою?
2. А що відбувається у світі тварин з настанням осені?
Діти. - готують на зиму харчі;
- нагулюють жир;
- готують свою барлогу;
- нарощують густе хутро;
- міняють забарвлення хутра.
Вчитель. Це все ми говорили про диких тварин, а які іще є тварини: корови,
кози, кролі, котики.
Діти. Це свійські тварини.
Вчитель. А чому ми їх так називаємо?
Діти. Свійські - пішли від слова “своє”, “домашнє”, ті які мешкають біля
людей. Перша тварина, яку приручила людина, була корова - віл. 1000 років
до нашої ери людина приручила вовка, який став для людини собакою.
Ау. - Хто випасає корів, коней?
- А хто полює на тварин?
Отож наступний конкурс
“Пастухи і мисливці”.
З кожної команди я пропоную вийти по два учасника. Ви 2 - мисливці, а ви
пастухи. Я буду називати тварин свійських і диких, а ви хлопати у долоні,
коли свій - пастухи, а коли дикі - мисливці.
Ау. Тож будьте уважними. (Вовк, Собака, Корова, Зубр, Косуля, Коза, Олень,
Лисиця, Свиня, Бобер, Білка, Кріль, Вівця, Ласка, Лось, Кінь).
- Ми дякуємо гравцям.
- А у цьому конкурсі пережцем стає команда ... і отрим ує...
Вчитель. А чи завжди меню тварин таке, яке вони бажають?
І знову вас чекає новий конкурс.
Ау,
“У їдальні”.
Вчитель. Але перш ніж розпочати конкурс, я запрошу дівчаток зайняти місце
ефіру. А коли “Ау” дасть вам конверти з конкурсним завданням, складіть
ланцюги живлення.
(Доки діти складають, дівчата готуються до нової рубрики, “Новинки від
Галинки”, звучить музика)
1) зерно - миш - іжак - лисиця;
2) трава - косуля - вовк - тигр.
(Діти, коли закінчують, показують свій ланцюг живлення).
Вчитель. А зараз нас чекають у рубриці “Новинки від Галинки” . (Звучить
музика).
Дівчинка 1. Привіт малята!
Дівчинка 2. Ми раді вітати вас.
Дівчинка 3. У рубриці “Новинки від Галинки”.
Дівчинка 1. Сьогодні наша тема звучить незвично.
Дівчинка 2. “Давні і дивні тварини”.
Дівчинка 3. А приготували ми її з книгою “Книга знань”.
Дівчинка 1. Мільйони років тому на землі панували такі тварини як динозаври, про це свідчать рештки, що знаходять їх археологи. Динозаври найбільші наземні тварини, які колись жили на Землі. Найбільші були зауроподи. Вони мали величезне тіло, довгі шиї і хвости, а голова була дуже
маленька.
Дівчинка 2. Але окрім динозаврів, ще цікавими були такі тварини, як
мамонти. Іх називали доісторичними слонами. Мамонти були заввишки
двоповерхового автобуса. Вони мали великі бивні і довгий хобот, а хутро
було довге і густе. Мамонти були здобиччю - смілодона, шаблезубого тигра.
Дівчинка 3. Так, тварини живуть не тільки на землі чи під чемлею, але і у
морі. До морських тварин ми відносимо китів, дельфінів, морських котиків.
Вони як риби плавають, але вигодовують дітей молоком.
Дівчинка 1. Наш ефір завершується.
Дівчинка 2. Чекаємо нових, цікавих запитань.
Дівчинка 3. До зустрічі у рубриці “Новинки від Галинки”.
Вчитель. Дякуємо, а вас дітки чекає конкурс.
“Ю ний художник”.
За допомогою геометричних фігур намалюдати улюблену тварину, конкурс
на швидкість. (Аналіз конкурсу).
Оскільки ми вели мову про свійських і диких тварин, про це і наступний
конкурс.
“Візьми своє” .
З кожної команди я прошу вийти по одному учаснику.
Завдання: зібрати 1 команда усіх свійських тварин, 2 команда - усіх диких
тварин. Конкурс на швидкість. (Діти збирають хто найбільше. Аналіз
конкурсу).
Я пригадую, що для кожної команди було дане завдання.
“Наш коник”.
Я прошу з кожної команди по одному учаснику приготуватися. А вас, дітки,
пригадати, що нового дізналися про тварин і про їхнє життя. Діти
розповідають про своїх улюблених домашніх тварин.
В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка.
Ніс, як чорний п ’ятачок,
Очі намистинки.
(їжак)
Великі вуха, косий зір.
Як називається цей звір?
(Заєць)
П рийш ла вона з довгим віником
На бесіду з нашим півником,
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід.
(Лисиця)
Пухова руденька шубка
Із сосни стриба на дуба.
Х віст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
М ов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повненька горіхів.
В лісі л ю бить вона жити,
Відгадайте, хто це, діти?
(Білка)
Літом наїдається,
Зим ою висипається.
(Ведмідь)
В лісі є кравець чудовий,
Ш иє звірам він обнови.
Для ведмедя - кожушок,
Для лисички - поясок,
Для куниці - рукавички,
А для білочки - спіднички,
Зайцю - валянки на лапки,
А для вовка - теплу шапку.
І собі пош ив піджак.
Хто кравець такий?
(їжак)
Червонясту шубку має,
По гімках вона стрибає
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст,
Як намисто о ч е н я т а ...
Хто це? Спробуй відгадати.
(Білка)
Вона руденька,
Ще й хитренька.
Не велика,
;ї не маленька.
Вона Вовчику сестричка
Здогадайтесь - хто
(Лисичка)
“Ау”. Ну й дива, які хороші діти і як багато вони знають, аж заспівати
хочеться.
Вчитель. Тоді давай заспіваєм разом.
(Пісня)
Лиш прийдете в ліс малята
Там зустрінуть нас звірята
І розкажуть нам усім
Про прекрасний світ тварин.
І розкажуть нам малята
Любі, хлопчики й дівчатка
Про прекрасний світ тварин
І про те ж, які вони.
Приспів.
Про те, як живуть тут зайчата,
Про те, як їдять білчинята,
Про те, який хитрий тут лис,
Про те, що дарує нам ліс.
Автор
Тетяна Лічна
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
11
Размер файла
241 Кб
Теги
тварини, свiту
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа