close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок позакласного читання. У казці – сила немала (українські народні казки).

код для вставкиСкачать
Літературне читання. 2 клас. За новою програмою.
Літературне читання. 2 клас. 06.11.2017. Урок №28.
Тема. Урок позакласного читання. У казці – сила немала (українські народні казки).
Мета: підтримувати інтерес дітей до казки; закріплювати вміння розрізняти народну й
авторську казки; розвивати пам'ять, спостережливість; викликати бажання творити
добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.
Обладнання: виставка книг, комп’ютер, презентація.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ
УРОКУ
— Сьогодні до нас на гостину завітала казка.
— Розгляньте виставку книг.
— Які казки називають авторськими? народними?
— У сиву давнину, коли люди не вміли писати, улюблені казки усно передавали з
покоління в покоління. Тому автором таких казок уважають народ, а казки називають
народними. Авторська казка має певного автора — письменника-казкаря.
— Наведіть приклади народних казок.
— Яких казкарів ви знаєте?
— Казка — це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато
радості. Сьогодні наш урок складатиметься із завдань-запитань. Тому заняття
назвемо... (вікториною).
— Заздалегідь ви об’єдналися у дві команди. Бажаю успіху!
III. КАЗКОВА ВІКТОРИНА з використанням презентації.
I тур «Ти мене знаєш»
Стукіт у двері. Заходить старшокласник, одягнений листоношею Печкіним, приносить
телеграми.
— Дивно, але телеграми без підписів. Від кого вони?
• Вирушаю на весілля до Дюймовочки. (Ластівка з казки Г. X. Андерсена
«Дюймовочка» )
• Хворію від переїдання: з’їв семеро козенят. (Вовк із казки братів Грімм «Вовк та
семеро козенят»)
• Соромлюся своєї гидкої зовнішності. (Гидке каченя з однойменної казки Г. X.
Андерсена)
• Поспішаю до лісу. Мачуха наказала принести підсніжники. (Падчерка з казки С.
Маршака «Дванадцять місяців»)
• Йду визволяти братів і сестру з полону. (Котигорошко з однойменної української
народної казки)
II тур «Загадковий»
• Як знайшов він колосок,
Борошна змолов мішок —
Пиріжків напік і з ’ їв,
Ледарів не пригостив. (Півник і двоє мишенят)
• Я — хоробрий лицар!
Нікого не боюсь!
Своєю булавою із нечистю я б ’юсь.
Хай невеличкий зростом,
Зате високий рід!
Хоча я з горошинки,
Та цар Горох — мій дід! (Котигорошко)
• Коноплями обкрутився,
Ще й смолою обсмалився,
З великою булавою
Змія викликав до бою. (Кирило Кожум’яка)
• Однією головою —
Воду випуска рікою,
Друга дивна голова
Вітром буйним з ніг збива.
Третя голова дихне —
І палає все вогнем. (Триголовий змій)
• Вірність — почуття хороше,
Не купується за гроші.
Господиню я люблю
І для неї все зроблю.
Я за ласку їй віддячу
І віддам життя собаче.
Не здається у полон
Вірний пудель... (Артемон).
Фізкультхвилинка
III тур «Інсценівка»
Учні інсценують казку «Колобок».
IVтур «Хто краще?»
Хто краще перекаже прочитану казку.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що вам сподобалося на уроці?
— Про що розповісте вдома?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Автор
galina.lisickaya
Документ
Категория
Литература
Просмотров
10
Размер файла
17 Кб
Теги
казка
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа