close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок№2 на конкурс

код для вставкиСкачать
Урок №2
Тема : Клімат, води, органічний світ Тихого океану.
Мета:поглибити знання про типи клімату , солоність води, органічний світ і закономірності його поширення, багатства Тихого океану, продовжити формування навичок роботи з картами , підручником, розвивати критичне та логічне мислення , посилювати інтерес до географічних знань.
Тип уроку: комбінований урок
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, робота з підручником.
б) наочний: ілюстрація, застосування проектора;
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.
2.Репродуктивний. Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов'язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання таблиць
Обладнання : підручники; атласи; відео ;роздатковий матеріал до уроку:
* Малюнок циркуляція повітряних мас.
Хід уроку:
I.Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:
* Індивідуальна письмова робота :
(6 учні виконують завдання на контурних картах).
* Фронтальна бесіда з класом за запитаннями:
1) Яка площа Тихого океану?
2) Назвіть перший пункт типового плану ГП океану?
3) Покажіть межі Тихого океану.
4) В яких кліматичних поясах знаходиться Тихий океан?
5) Покажіть , які материки омиває Тихий океан та їх шляхи сполучення.
6) Хто і коли перший досягнув невідомих водних просторів?
7) Який внесок в історії дослідження Фернана Магеллана ?
8) Що відкрив Джемс Кук?
9) Що було відкрито радянськими вченими в 1957 році?
* Індивідуальне усне опитування біля дошки на знання номенклатури:
(учні класу ставлять будь яке запитання з знання номенклатури по черзі).
ІІІ Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів:
Стратегія "Мозкова атака"
На протязі 1 -2 х хвилин напишіть в зошиті все , що ви знаєте про "Клімат".
Евристична бесіда з усім класом обговорення результатів Сьогодні на уроці ми з'ясуємо клімат та органічний світ Тихого океану.
ІV. Вивчення нового матеріалу:
А) Клімат
Стратегія "Гронування"
? Які кліматичні чинники впливають на формування клімату?
Клімат
Географічне положення
Кут падіння сонячних променів
Температура
Обговорення та відбір найголовніших чинників та складання ОІС
Клімат Тихого океану
1) Географічного положення 3) Вплив морських течій 2) Циркуляції повітряних мас
1) Географічне положення впливає на t°
Завдання №1
Проаналізуйте мал. 20 ст. 30 в підручнику та поясніть - яка, де і чому така різна t°Тихого океану?
t°впливає на солоність Тихого океану.
Знайдіть на ст.. 30 максимальну та мінімальну солоність Тихого океану поясніть - чому цих широтах спостерігається? 2 ) Циркуляція повітряних мас
Завдання №2
Розгляньте розданий малюнок та пригадайте - які і де повітряні маси існують?
Евристична бесіда з усім класом обговорення малюнка .
Повітряні маси Тихого океану
Центральна частина Західна частина Помірні широти
Пасати Мусони Зх. перенесення (утворюють тайфуни)
3) Колообіг морських течій (див. мал.. 21 ст. 31)
Пояснення вчителя.
Б) Органічний світ і природні ресурси:
> Перегляд слайд - шоу
> Методична стратегія " Система позначок" Ст..31 - 32
+ - те, що я знав;
√ - нова інформація;
? - те що зацікавило.
V. Осмислення нових знань та умінь.
+√?VІ. Закріплення, систематизація та узагальнення.
Методична стратегія "П'ятихвилине есе " ставить перед учнями два завдання:
1) написати, що дізналися з теми;
2) поставити запитання - "Що залишилось незрозумілим".
VІІ. Підведення підсумків. VІІІ Домашнє завдання:
> Вивчити §7
1 - 3 - достатній рівень
4 - високий
Додаток №1
Додаток №2
Картка №1, 6
Позначте на контурні карті течії:
теплі та холодні1. Сх. Австралійська
2. Куросіо 3. Північно - Тихоокеанська
4. Аляскинська 5. Пн. Пасатна
6. Пд. Пасатна
7. Міжпасатна протитечія
8. Каліфорнійська
9. Перуанська
( Гумбольта)
10. Західних Вітрів
Додаток №3
Картка №2, 5
Позначити на контурні карті острови та півострови:1. п- ів Камчатка
2. о. Сахалін
3. Курильські о -ви 4. Японські о - ви
5. п -ів Корея
6. Маріанські о - ви
7. о. Тайвань
8. Філіппінські о - ви
9. о. Калімантан 10. о. Нова Гвінея
11. о - ви Нова Зеландія
12. Гавайські о - ви
13. п - ів Каліфорнія
14. П - ів Аляска
15. Алеутські о -ви Додаток №4
Позначте на контурні карті: протоки, затоки, моря.1. Берінгова проток.
2. п -ка Дрейка 3. Магелланова прот.
4. Панамський канал
5. Берингове море
6. Охотське море
7. Японське (Східне) море
8. Жовте море
9. Китайське море
10. Філіппінське море
11. Коралове море
12. Тасманове море
13. Море Фіджі
14. Каліфорнійська затока
15. Затока Аляска
Автор
maya_romanova
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
169
Размер файла
1 430 Кб
Теги
урок, конкурс
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа