close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

інтегр урок

код для вставкиСкачать
Відділ освіти Криворізької райдержадміністрації
Христофорівська ЗО Ш 1 - 111 ступенів
Інтегрований урок
Біла В. М.
вчитель 1класу Тема.Закріплення звукового значення букви Дд. Робота над текстом "Парк на пустирі", переказ тексту, вивчення скоромовки. Листяні та хвойні дерева. Рослини - символи та обереги. Малювання калини.
Мета. Узагальнити і закріпити знання учнів про букву Д, збагачувати словниковий запас слів учнів, виробляти навички читання зв'язного тексту; розвивати фонематичний слух, навички виразного читання; розширити та узагальнити уявлення про рослини, формувати вміння розпізнавати рослини з найближчого оточення, познайомити учнів з рослинам - символами; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин, любов до рідної землі. Інтегрований урок. (Читання, природознавство, народознавство, малювання).
Обладнання. Карточки "Шульте", "Літачок", "набір слів", комп'ютер, ілюстрації із зображенням дерев, кущів, трав, Петриківський розпис "Калина",фарби, вода, силуети дерев, аркуш паперу. Хід уроку
1.Організаційний момент. То ж девіз згадаймо і урок розпочинаймо
а) пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти - просто молодці!
б)Психологічна готовність класу.
На уроці будемо
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати, Дружно і плідно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Мовна розминка.
1. "Надути кульку", "Здути кульбабку", "Задути свічки на торті". "Літачок", "Маятник", "Конячка",карточки з деформованими словами.
2.Таблиця " Шульте ".
3.Скоромовка.
Сім дочок - сіроочок. Вишивають сім сорочок.
4.Да - да - да - швидка хода.
Ад - ад - ад - випав сильний град.
Де -де - де - Оксана знайде.
Ед - ед - ед - кольоровий плед.
До - до - до - велике гніздо.
Од - од - од - зеленіє город.
5.Читання групи слів на одному диханні.
Нам, вам, лин, млин, лом, дід, сад, рід, дно, дні, іду.
6.Чистомовка.
Зі сметаною в обід Дерунів об'ївся дід
да - да -да, ді - ді - ді. Дерунів об'ївся дід.
7.Звуковий аналіз слів. Деруни, дід.
8.Читання деформованих слів ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення темиі мети.
Уважно розгляньте оформлення дошки до уроку та відкритий букварик на сторінках 70 -71.
Про що буде йти мова на уроці?
Які ваші очікування?
(Відповіді дітей)
Чи цікавий буде урок? Це залежить саме від вас, від того, як ви будете міркувати, від вашої активності, уважності, творчості.
IV. Сприйняття та усвідомлення учнями нового матеріалу.
1.Читання тексту сильною ученицею.
Послухайте текст і дайте відповідь на таке запитання: "Хто запропонував посадити дерева на пустирі?"
Словникова робота.
Пустир - місцевість. На якій нічого не росте.
Ставок - водоймище, де вода не має виходу.
Сито - прилад для пересівання муки.
2.Напівголосне читання тексту учнями
3.Обговорення змісту за запитаннями.
- Де знаходиться пустир? - Що надумали діти?
Хто садив парк?
4.Вибіркове читання Хто керував усім?
Які дерева посадили в парку?
Хто запропонував посадити квіти?
Де Даринка порадила посадити квіти?
Як звали хлопчиків?
Що ще робили діти в парку?
Читання парами.
Прочитати речення , які підходять до малюнка.
Прочитати те, що найбільше вразило.
Фізкультхвилинка
V.Осмислення , узагальнення і систематизаціязнань.
Комп'ютерна підтримка.
Бесіда за малюнками (на одному зображено незасмічений , чистий та доглянутий парк, а на іншому - навпаки: в парку повсюди розкидане сміття, зламані гілки, обпалені дерева)
Робота в групах.
1. " Барвінчата ". Виразно прочитати речення, в яких іде мова про дерева. Які дерева?
2. " Калинчата " Вивчити скоромовку.
Як ми розрізняємо дерева?
3.Гра "До якої групи належать рослини?" Ви будете відгадувати загадки про рослини, той хто відгадає загадку, має сказати, до якої групи належить ця рослина: до дерев, кущів чи трав.
Комп'ютерна підтримка.
Звучить пісня " Червона калина " та зображені рослини - символи та обереги.
Підготовлені учні розповідають.
1 учень. У кожного народу є свої улюблені рослини: для канадця - це клен.
2учень. Для росіянина - берізка . а для українця - верба і калина, чорнобривці, любисток і м'ята.
3 учень. Неможливо уявити собі село без верби і тополі над шляхом, без калини біля криниці,без чорнобривці і м'яти під вікном.
Фізкультхвилинка
Учитель. Діти, Ці рослини супроводжують людину все життя. Народилася дівчинка - у першу купіль кладуть гілочку калини, щоб була вродливою, хлопчик - листя дуба або ясеня.
Калина - це символ України. Поети пишуть вірші про калину, композитори складають пісні, а ми давайте намалюємо червону калину символ нашої любові до Батьківщини. Використаємо техніку Петриківського розпису.
(Одні діти виходять почергово і прикріплюють силуети дерев до аркушу паперу інші пальчиками малюють калину.)
VI Рефлексія
Закінчити речення:
Ми читали про...
Необхідно доглядати за деревами, ...
У моєму краї ростуть такі дерева:
Червона калина...
Сьогодні ви на уроці старанно працювали: читали, розповідали, міркували, давали відповіді на запитання, виконували завдання, довели, що знаєте, як треба дбати про природу, а саме - дерева та квіти. - Вам сподобався урок ?
- Яким був урок?
- Чого навчилися, дізналися ?
Чому потрібні вам ці знання?
Чи виправдалися ваші очікування?
- Якою відзнакою оцінюєте свою роботу на уроці?
Автор
TARASOVA-T
Документ
Категория
Образование
Просмотров
180
Размер файла
22 Кб
Теги
урок, інтегр
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа