close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок обр. мист.

код для вставкиСкачать
Розробка уроку
Урок образотворчого мистецтва
Тема. Малювання ілюстрації до казки "Рукавичка".
Мета. Ознайомити дітей з поняттями "ілюстрація" і "художники-ілюстратори". Удосконалювати навички роботи з папером, фарбою, пензлем, кольоровими олівцями. Поглиблювати та розширювати знання про тваринний світ. Розвивати вміння фантазувати. Виховувати естетичні почуття.
Обладнання: репродукції картин М. Врубеля.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Підготовка до уроку.
* Готуючись до уроку, ви виявили бажання працювати різними матеріалами (аквареллю, кольоровими олівцями).
III. Актуалізація опорних знань учнів.
* Я знаю, що всі ви дуже любите казки. Пригадайте, що таке казка.
(Оповідання про незвичайні, часом фантастичні події).
* Які ви знаєте види казок? * Казка - це глибока мудра книга життя, в якій прославляються розумні, працьовиті, кмітливі, хоробрі, добрі персонажі і засуджуються підступні, злі, зрадливі, ледачі. У кожній казці виражено довічну мрію людей - перемогу добра над злом. Кожна з них навчає нас любити, чинити добро, захищати менших. А кого ми називаємо меншими нашими братами? Це тварини, саме вони в казках бувають різними: добрими і злими, відважними і боягузливими, розумними і не дуже. Такими ж у реальному житті бувають і люди. IV. Оголошення теми і мети уроку.
* Сьогодні ми будемо малювати ілюстрацію до казки, головними героями якої також будуть тварини. V. Пояснення нового матеріалу.
* Ілюстрація - це зображення, яке пояснює текст. Малюнки до літературних творів називають ілюстрацією.
* Художників, які малюють ілюстрації до казок, оповідань, називають художниками - ілюстраторами. * А тепер розгляньте репродукції картин Михайла Врубеля. Вони відкривають глядачам незвичайний, неіснуючий світ, створений уявою художника. Сюжети та образи для своїх полотен Врубель вибирав не з життя, а з легенд, казок, літературних творів. Образ Царівни - Лебідь навіяла музика Римського - Корсакова до "Казки про царя Салтана" О. Пушкіна. А Пан, хазяїн лісів, прийшов із міфів стародавньої Греції.
* Ми з вами ж виступимо у ролі художників - ілюстраторів казки "Рукавичка".
Пропоную переглянути інсценізацію цієї казки на сучасний лад.
Рукавичка на новий лад
Ведучий 1: Казку в гості кличуть люди,
Так ведеться споконвік.
Рік, який почнеться з чуда,
Буде щедрим цілий рік.
Ведучий 2 : Всі гарнесенько сідайте,
Казку слухать починайте.
Чарівною паличкою взмахну,
Казку нашу розпочну.
Ведучий 1 : Якось взимку в ясний день
Лісом йшов дідусь старенький, А за ним слідом у слід Песик біг маленький.
Ведучий 2 : Ненароком в дідуся
Рукавичка впала...
Треба ж було, щоб в цей час
Мишка пробігала.
Мишка (побачила рукавичку): Хто ж це міг згубити?
Треба жабці - скрекотушці
Швидко подзвонити. (Бере мобілку).
Алло, подруго, привіт.
Тебе не збудила?
Це не ти, бува, у лісі
Рукавичку загубила?
Жабка (по телефону). Не хвилюйся, люба мишко,
Я лежала хвора в ліжку.
Зараз зайчика спитаю.
Хто забув - і відшукаю.
Ведучий 1 : Жабка номер набирає,
Зайчик трубку піднімає.
Жабка: - Алло, зайчику, привіт!
Скільки зим і скільки літ!
Як живеш ти, поживаєш?
По сніжку ти ще стрибаєш?
Як ходив ти між дерев, Рукавички не згубив?
Зайчик: Всі на місці мої речі.
Але слухай - но, до речі,
Вовчик сірий там бувало,
Блукав серед ночі.
Може в нього щось пропало - Не вгледіли очі?
Ведучий 2 : Зайчик номер відшукав.
По мобільнику набрав.
Зайчик: Алло, сірий, добрий вечір!
Не згубив, бува, у лісі
Ти своєї речі?
Вовчик: Що ти, друже, слава Богу
В мене все нормально.
Але зараз друзів я Обдзвоню негайно.
Ведучий 1: До ведмедя вовчик знав
Номер телефону.
Вовчик: Лиш би, - думав сірий вовк, - Пан ведмідь був вдома.
Ведучий 2 : Ведмідь бурий - справжній соня:
Не умився і спросоння
Трубку телефонну взяв - Вовчика ледь упізнав.
Вовк: Вибач, що тебе турбую...
Ведмідь: Зачекай, погано чую!
Вовк: Що сьогодні ти робив?
Рукавички не згубив?
Ведмідь: Як же я її згублю?
Я ж узимку міцно сплю!
Ведучий 1 : А тим часом наш дідусь Виявив пропажу.
Друга, песика свого
В ліс послав він зразу.
Ведучий 2: Наша казка не проста - В ній велика мудрість І наука золота - казка вчить
Всі: В добрі всіх жити
І дружбою дорожити.
* Що відмінного між традиційною казкою і тією, що ви побачили? Що спільного? Чого вчить казка?
* Можливо рукавичка є тим світом, у якому ми співіснуємо з іншими світами (тваринним, рослинним), де повинні всі жити у мирі і злагоді.
* Створити ілюстрацію до казки або композицію - це проявити вміння вдало розмістити зображення на аркуші паперу, враховуючи кольорові вирішення і виділяючи при цьому основне.
* В кожній композиції обов'язково є композиційний центр - це головне на малюнку (те, що першим кидається в очі).
* Малюючи своїх героїв, ілюстратори для позитивних героїв використовують найчастіше теплі кольори (жовтий, оранжевий, червоний), а для негативних героїв - холодні кольори (зелений, синій).
VI. Планування наступних дій.
* Вибираю епізод
* Розміщую аркуш
* Головний герой (розташування, поза, одяг, ...)
VII. Фізкультхвилинка.
VIII. Самостійна робота учнів.
IX. Перевірка учнівських робіт.
X. Підсумок уроку.
Автор
korol_9708
Документ
Категория
Методические пособия
Просмотров
1 497
Размер файла
18 Кб
Теги
урок, мист, обр
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа