close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Заміна одних одиниць вимірювання величин іншими

код для вставкиСкачать
 Волноваський районний відділ освіти
Новотроїцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4
Підготувала і провела
вчитель початкових класів Новотроїцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Даньчева Тамара Семенівна 2013 рік
Тема. Заміна одних одиниць вимірювання величин іншими.
Розв'язування задачі на дії.
Мета. Формувати вміння використовувати набуті знання для заміни одних одиниць вимірювання величин іншими. Познайомити учнів зі старовинними одиницями вимірювання довжини і маси (за
наявності часу).
Розвивати аналітико-синтетичні вміння, обчислювальні навички,
мовленнєву компетенцію учнів, вміння працювати з фізичною
картою України, користуватися масштабом.
Виховувати наполегливість, відповідальність за виконану роботу. Обладнання. Таблиці: "Одиниці вимірювання довжини", "Одиниці вимірювання маси", "Старовинні одиниці вимірювання довжини",
"Старовинні одиниці вимірювання маси", картки для індивідуальної
роботи та для роботи на дошці, технічні засоби,фізична карта України,
лінійки, М.В.Богданович Математика:Підручник для 4 кл. - К:
Освіта, 2004.
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Привітання.
- Добий день, діти! Сьогодні урок математики проведу у вас я. Звуть мене Тамара Семенівна.
Пролунав уже дзвінок. Починається ... (діти хором) урок. І щоб урок був плідним, будемо: (слайд 3)
• не просто слухати, а чути; - (читає 1 ряд)
• не просто дивитися, а бачити; - (читає 2 ряд)
• не просто відповідати, а міркувати, - (читає 3 ряд)
• дружно і плідно працювати! - ( весь клас хором)
І я б дуже хотіла, щоб протягом усього уроку ми дотримувалися цього девізу.
- А щоб вам було цікаво працювати, за кожну правильну відповідь ви будете отримувати ось такий маленький даруночок від мене та від осені. І в кінці уроку ми дізнаємось, хто попрацював найкраще.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань учнів.
1. Індивідуальна робота за картками (3 учні)
Картка 1
1) Заповни пропуски так, щоб рівності були правильними. 705 м = см 45 ц = т ц 5080 м = км м 1025 кг = т кг Картка 2
1) Заповни пропуски так, щоб рівності були правильними. 3 ц 25 кг = кг 624 т = ц
2 м 08 см = см 4831 м = км м
Картка 3
1) Заповни пропуски так, щоб рівності були правильними. 2 м 03 см = см 8080 м = к м м
205 кг = ц кг 2000 г = кг
2. Фронтальна робота. Повторення співвідношень мір маси та довжини за наочністю (на дошці плакати)
1 кг = 1000 г 1 см = 10 мм
1 ц = 100 кг 1 дм = 10 см = 100 мм
1 т = 1000 кг = 10 ц 1 м = 100 см = 10 дм
1 км = 1000м
- Назвати одиниці вимірювання довжини від найменшої до найбільшої.
- Назвати одиниці вимірювання маси від найбільшої до найменшої.
- Скільки г в одному кг?
- Скільки кг складає 1 т?
- 1000 м виразіть у км.
- Скільки в 1 м см? А дм?
- Задайте декілька запитань своїм однокласникам, користуючись таблицями. (слайд 4)
3. Усна лічба. Гра "Хто швидше". (змагання за рядами)
- Знайдіть відповіді до кожного прикладу:
330 : 3 3600 : 100 8000 :100 1500 - 100 1800 : 3 1800 : 6
4 × 1000 1000 + 10 26 × 1000
22 × 10 800 × 10 360 ×100
500 × 100 1000 : 10 180 + 10
500 : 10 84 × 1000 180 × 10
(110, 1400, 4000, (36, 600, 1010, 8000, (80, 300, 26000, 36000,
220, 50000, 50, 5000) 100, 84000, 360) 190, 1800, 2600)
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
1. Фронтальна бесіда:
- Що означає помножити число на 10, 100, 1000?
- Що означає поділити на 1000, 100, 10?
- Як збільшити число у 100 разів?
- Що треба зробити, щоб зменшити число у 10 разів?
- Для того, щоб зменшити число у 1000 разів, треба ...
(слайд 5)
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
- Подивіться на малюнок і виберіть правильне, на вашу думку, твердження:
- Яка маса цього кита?
Маса кита
120 000 кг; 120 т; 1200 ц
(Відповіді учнів)
- А хто з вас правий, ми з вами з'ясуємо протягом уроку.
(слайд 6)
V. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо практикуватися у заміні одних одиниць вимірювання іншими.
VІ. Розвиток математичних знань та умінь. Практична робота учнів.
- Запишіть у зошитах сьогоднішнє число та "класна робота".
(слайд 7)
1. Робота з підручником - с. 44. Заміна одних одиниць вимірювання довжини іншими.
А) Робота в парах: обговорити хід перетворень, а потім самостійно записати в зошит - за № 280 (І ряд - І рядок; ІІ ряд - ІІ рядок; ІІІ ряд - ІІІ рядок.) 2. Коментований запис "естафетою".
Заміна одних одиниць вимірювання маси іншими.
№ 281 - 48000 г = 48 кг 20 т 20 кг = 20020 кг 3 ц 25 кг = 325 кг (слайд 8)
3. Визначення відстані за картою - № 286 (усно)
- Знання мір і самі міри довжини використовуються в казках, прислів'ях, але найчастіше їх застосовують в різних галузях господарства. А нам з вами доводиться ними користуватися на уроках "Я і Україна".
- Що ви бачите на малюнку? Так, це карта України.
- Який масштаб на цій карті? Що він означає? (1 см = 100 км)
- Обчисліть протяжність території України із Заходу на Схід і з Півночі на Південь. Вимірюємо з точністю до сантиметрів.
(Запис на дошці вимірів)
- А тепер знайдемо реальні відстані. Що для цього треба зробити?
(Треба чи числа помножити на 100)
VІІ. Фізкультхвилинка ( музична "Україно, моя надія")
(включити програвач на слайді 8)
4. Робота над задачею. 1. № 284 - Запис умови задачі у таблицю.
(слайд 9)
Маса вишень В одному ящику Кількість ящиків І д.
16 кг
19 кг
7 кг ? ІІ д.
А) Фронтальне складання плану розв'язання задачі:
- Чи можемо ми відповісти на питання задачі? Чому?
- Отже, що треба знайти спочатку? Поставте правильне питання.
- Що знайдемо далі?
- Назвіть послідовність дій.
Б) Самостійний запис розв'язання у зошити. (виразом)
Розв'язання: (16 + 19) : 7 = 5 (ящ.)
Відповідь: потрібно 5 ящиків.
(слайд 12)
5. Сторінка - "цікавинка" (додаткове завдання)
А) Повідомлення вчителя. Знайомство із старовинними мірами довжини.
- У давнину існували інші одиниці вимірювання. Порівняйте їх з існуючими.
(плакат на дошці)
аршин - 71см 1мм сажень - 2м 13см 4мм дюйм - 2см 5мм верста - 1км 071м фут - 30см 3мм лікоть - 46см - Раніше аршин порівнювали з довжиною руки до плеча. Але довжина руки у всіх різна. Звідси і з'явився вислів "Міряє на свій аршин", тобто судить про все тільки по собі.
- Назвіть міри довжини більші за 1дм і коротші за 1м .
Б) Робота у групах.
1група - Запишіть, яка на зріст Дюймовочка з казки Г.-К.Андерсена (відповідь записати у старовинних та сучасних мірах довжини, перевести у міліметри)
2 група - Марійці з казки "Мудра дівчинка" пан наказав виткати 100 ліктів полотна. Запишіть це в сучасних одиницях вимірювання(відповідь записати у сантиметрах, потім в метрах).
3 група - Дві жінки йшли із села в місто на базар. Вони пройшли 2 версти. Яку відстань вони пройшли у сучасних мірах довжини?
4 група - Довжина колоди 1 аршин. Запишіть це у сучасних мірах довжини. Переведіть у міліметри.
(слайд 10)
ІХ Підсумок уроку.
- Ну що ж, повернемося до нашого кита. так хто з учнів був правий? Чому?
(Його маса записана у різних одиницях вимірювання)
- Яким для вас був урок?
- Що дізналися нового? - Чого навчилися?
(слайд 11)
Х Домашнє завдання.
- А як ви думаєте, чи завжди існували такі одиниці вимірювання, якими ми звикли користуватися?..... Так, звичайно, ні.
Пам'ятаєте: "подивилася жінка у серединку квітки і побачила там крихітну дівчинку, яку назвала...." - Як звали героїню казки Андерсена? А якого вона була зросту?
- На канікулах у вас буде багато часу, і ви зможете знайти відомості про старовинні міри довжини та маси.
- Ви гарно попрацювали. Всім дякую Ці оплески Вам! 
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
899
Размер файла
315 Кб
Теги
величины, заміна, одиниць, одним, іншими, вимірювання
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа