close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок навчання грамоти (читання)

код для вставкиСкачать
Тема: Закріплення звукового значення букви «бе»
Таврійська загальноосвітня школа I - III ступенів
Урок навчання грамоти (читання)
1 клас
Тема: Закріплення звукового значення букви «бе»
Вчитель : Кравченко І. П.
Вища категорія, старший вчитель.
1
Тема уроку: Закріплення звукового значення букви «бе»(Б, б)
Мета уроку: закріпити значення про звукове значення літери «бе»;
вчити учнів правильно артикулювати звук, виділяти його в словах;
розвивати уміння робити звуко-буквений аналіз слів, мовлення учнів та
логічне мислення;
формувати навички читання тексту;
виховувати у дітей бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: ноутбук, таблиця «Алфавіт», малюнок «У лісі», малюнок із
зображенням білки, предметні малюнки, текст скоромовки з малюнками,
фішки для побудови звукових моделей.
Хід уроку
I.
II.
Організація класу.
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
Не базікать на уроках,
Як папуга чи сорока.
Повідомлення теми, мети уроку.
-Діти, ми продовжуємо нашу подорож по країні Букварія.
Ми маємо повторити звуки і букви, що вивчили раніше, встигнути
виконати багато цікавих завдань. Тож вирушаємо у подорож!
Повторення вивченого матеріалу.
- Подорож ми розпочнемо зі Стежини слів та звуків.
1) Бліцопитування.
- На які дві групи поділяються звуки?
- Назвіть букви, що позначають голосні звуки.
- Що ви знаєте про голосні звуки?
(Вимовляються за допомогою голосу та утворюють склад.)
- Назвіть їх.
- Яка літера завжди мовчить? (ь)
- Яку літеру вивчали на попередньому уроці? (Букву «бе»)
III.
2
2) Спостереження за артикуляцією звука [б]. Орфоепічні вправи
«Повторити останній склад»
Вчитель:
Учні:
У лісі гриби –
би – би – би
Грали на трубі –
бі – бі – бі
Виросла верба –
ба – ба – ба
Побачив тебе –
бе – бе – бе
3) Робота за таблицею.
Хатинка творення складів та слів.
1) Утворення складів із буквою «бе»
2) Вправи на розширення кута зору. (піраміди)
3
3) Читання променеподібної таблиці.
4) Читання, скоромовки з додаванням слів, букв
1) Бив баран у … (барабан),
А бобер – у … (бубон)
2) Бабин біб роз … вів у до …,
Буде бабі біб у бор…
5) Гра «Хто більше?»
Добір слів зі звуком [б] в різних позиціях.
6) «Цікавинка»
Віршована абетка. Український алфавіт. Літера Б
IV.
Вивчення нового матеріалу.
1) Відгадування загадки.
- Сьогодні до нас завітала …
Відгадайте хто?
Червонясту шубку має,
По гілках швидко стрибає.
Хоч мала вона на зріст
Та великий має хвіст. (Білка)
4
2) Звуко – буквений аналіз слова білка – 5б; 5 зв.
[= 0 - - 0]
3) Бесіда за малюнком «У лісі»
V.
- Сьогодні ми побуваємо в гостях у білки. Дізнаємося, де вона живе,
чим любить ласувати, як зимує.
Білочка живе у лісі. Вона має гарне руде хутро, пухнастий довгий
хвіст. Вона жваво стрибає з гілки на гілку. Носить у дупло шишки,
горішки, гриби .
Це вона на зиму харчі заготовляє.
4) Заучування віршика зі слів учителя.
Хвіст трубою,
Спритні ніжки,
Стриб із гілки на сучок –
Носить білочка горішки
У дупло для діточок.
Фізкультхвилинка
Ой, яка ж вона швиденька,
Наша білочка руденька!
Не звірятко – просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору – вниз –
Нема зупинки.
5
Вгору – вниз –
Нема зупинки.
Й ми поскачемо хвилинку,
Розімнемо ніжки, спинку.
Відпочили гарно всі,
Час за парти сісти всім.
Робота за «Букварем» (с 80 - 81)
- Зараз ми маємо перейти через Місток непрочитаних слів.
Нас запрошує Букварик.
1) Читання слів у сходинках та у колонці. З’ясування їх значень. Введення
слів у речення.
«Словничок - сундучок»
1) Щоб потрапити до дупла білочки, нам треба побродити по
лісу.
2) Діти довго брели лісом.
3) Не знаючи броду, не лізь у воду.
VI.
2) Робота з питальними реченнями.
Учні читають речення з запитальною інтонацією. Дають повні відповіді
на запитання, користуючись малюнком – підказкою.
3) Опрацювання тексту «Білки»
- От ми й побачили, де живуть білочки. А як потрібно ставитись до
білочок, ви дізнаєтесь, прослухавши текст.
1) Читання тексту вчителем.
- Що порадив дідусь?
2) Словникова робота
бавилась
крикнув
дітвора
кинулась
зникли
заборонив
3) Читання тексту хором. Звертається увага на інтонування
окличних речень.
4) Читання тексту вголос «ланцюжком»
5) Вибіркове читання.
-Де бавились діти?
-Що крикнув Богдан?
-Хто кинувся до звірків?
-Що сказав дідусь?
-Що зробили білки?
6
VII.
Закріплення вивченого.
1) Гра «Виправ учителя»
Учитель читає текст, а учні уважно слухають і, помітивши помилку,
плескають у долоні. Учитель зупиняється, а діти пояснюють, яку
помилку він допустив, чому такого не може бути.
Білка
На осінніх канікулах ми з мамою і татом пішли до лісу. У лісі було
гарно, тихо. Тишу порушували тільки ворони, що кукурікали біля своїх
гнізд. Чути було, як десь далеко кує дятел. А ми все далі й далі
заходили в ліс.
Раптом ми побачили білочку. Яка ж вона гарна! Вся біленька,
пухнаста. У неї була довга мордочка, маленькі чорні очі й зовсім
маленький хвостик. Білочка щось тримала в лапках – це була маленька
срібляста рибка. Але побачивши нас, білочка перелякалась і втекла.
Невдовзі ми повернулися додому.
2) Робота в парах.
Гра «Дід Буквоїд» (картки)
Білочка зустріла в лісі незвичайного діда – Діда Буквоїда.
Допоможіть їй відновити пошкоджені слова.
VIII.
б*лка
з*бри
д*іб
бараб*н
ж*ба
б*нт
зубр*
з*б
б*квар
боб*р
б*лка
б*реза
бар*н
соб*ка
Богд*н
Підсумок уроку. Рефлексія
- Який звук ми найбільше чули на цьому уроці? (Звук «б»)
- Якою буквою він позначається на письмі?
Вправа «Незакінчене речення»
 Я навчилася…
 Я познайомився…
 Мені найбільше сподобалося…
 Найцікавішим на уроці було…
 Я незадоволений…
7
Документ
Категория
Образование
Просмотров
4
Размер файла
1 327 Кб
Теги
1кл
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа