close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Здоров'я і харчування

код для вставкиСкачать
 Тема: Здоров'я і харчування. Якісне харчування.
Мета: Пояснити учням значення харчування для здоров'я. розширити уявлення про різноманітність харчових продуктів. Вчити дітей правильно харчуватися. Розвивати культурно-гігієнічні навички поведінки під час прийому їжі.
Обладнання: малюнки, ілюстрації, дидактичні ігри, казкові герої, мультимедійні засоби, корзинка із фруктами та овочами.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
- Діти, девіз нашого уроку є на дошці. Прочитайте.
Якщо хочеш здоровим бути, Правило запам'ятай:
Сам про своє здоров'я дбай, - На лікарів цю турботу не перекладай.
Лікарі лікують хворих,
Здоров'я вони не творять.
Людина повинна сама
Дисциплінована бути і вольова.
- Урок здоров'я починаймо,
Зручно за парти сідаймо,
Бо, щоб здоровим бути,
Потрібно про здоров'я Багато знань здобути!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- У нас є дерево здоров'я. (Прикріплена на дошці яблунька з яблучками або на презентації). Зараз ви будете зривати з дерева яблучка і розказувати, що зміцнює наше здоров'я?
Учні по черзі зривають яблучка та на звороті читають рекомендації.
1. Радість.
2. Доброта.
3. Щедрість.
4. Фізкультура.
5. Загартування.
6. Режим дня.
7. Правильне харчування.
8. Не чинити поганого.
9. Дружити з милом і водою.
10. Чергувати розумову і фізичну працю.
Учні всі разом: - Наші поради:
1. Щоб здоровим бути - завжди пам'ятай:
Не сумуй, не сердься, а ходи й співай.
2. Рівномірно м'язи й мозок навантаж.
Сам роби все - не чекай, що зробить "паж".
3. Добрим будь. Допоможи, як змога є.
4. Не вагайся, коли треба дать своє.
5. Якщо зробиш так - спаде тягар з душі.
Все роби з любов'ю, не гріши.
6. А чи труд втомив тебе, чи путь, - Про фізичні вправи не забудь.
7. Відпочинок повний буде лиш тоді,
Коли тіло вимите в воді.
8. Походи, навіть побігай босоніж.
9. Смажене і жирне менше їж,
Більше овочів та фруктів споживай.
10. Вдосталь спи, але ранесенько вставай.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.
- До нас у гості завітав лікар Айболить. Він подарував нам книгу здоров'я з цікавою назвою "Хто до ста років хоче жити, той харчуватися повинен правильно уміти".
- Отже, сьогодні на уроці ми будемо говорити про їжу, про те, з чого вона складається і якою повинна бути наша їжа. А завдання нашого уроку - заповнити розділи цієї книги.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Його сприймання та усвідомлення.
- Розкриємо 1 розділ книги "Наша їжа".
Постановка проблемного питання.
- Як ви думаєте, для чого людина щодня вживає їжу? (Із їжею ми отримуємо поживні речовини, які необхідні для нашого росту і розвитку. А ще їжа дає нам енергію та тепло.)
- А що ж таке наша їжа?
Робота у групах. Учні: - Наша їжа - це білки. Група учнів "Білки" виходить до дошки із ілюстраціями продуктів харчування та прикріплюють до відповідної таблички.
Учні: - Ми - білки. Ми містимося у: м'ясі, рибі, сирі, бобах, горіхах, яйцях.
- Білки - це будівельний матеріал нашого організму. Завдяки білкам людина росте.
Учні: - Наша їжа - це вуглеводи.
Група учнів "Вуглеводи" виходить до дошки із ілюстраціями продуктів харчування та прикріплюють до відповідної таблички.
Учні: - Ми - вуглеводи. Нас ви знайдете у: крупах, хлібові, овочах, фруктах, цукрі, медові.
- Вуглеводи - основні виробники енергії. Вони забезпечують роботу наших м'язів. Учні: - Наша їжа - це жири. Група учнів "Жири" виходить до дошки із ілюстраціями продуктів харчування та прикріплюють до відповідної таблички.
Учні: - Ми - жири. Ми містимося у: маслі, олії, горіхах, солі, жирі, маргарині.
- Жири - ніби продовольчі склади і запаси пального. Вони зігрівають наш організм.
Учні: - А ще наша їжа - це вітаміни.
Група учнів "Вітаміни" виходить до дошки із ілюстраціями продуктів харчування та прикріплюють до відповідної таблички.
Учні всі разом:
- Добрий день! Впізнали нас?
- Ми корисні для людини, ваші друзі, - вітаміни!
Вітамін А: Я - вітамін А, сприяю росту, допомагаю зберегти нормальний зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, печінці, зеленій цибулі, риб'ячому жирі.
Вітамін В: Я - вітамін В, дуже потрібний для розумової та фізичної праці. Шукайте мене у житньому хлібові, гречаній крупі, горосі, квасолі.
Вітамін С: Я - вітамін С, запобігаю застуді, сприяю росту. Багата на мене капуста, цибуля, шипшина, лимон, чорна смородина.
Вітамін D: Я - вітамін Д, зміцнюю кістки, запобігаю рахітові. Живу у молоці, печінці, риб'ячому жирові, житньому хлібові.
Учні всі разом:
Хто дружить із нами буде,
Всі негоди позабуде.
Виросте міцним, здоровим,
Переможе всі хвороби.
- Якщо не вистачає вітамінів людина важко хворіє. В організм вітаміни потрапляють разом із їжею. Отже, потрібно знати, у яких продуктах є необхідні вітаміни. А ще вітаміни у нашому організмі є інструментом, завдяки якому людина росте, набирає тепла та енергії. Без вітамінів ні жири, ні білки нічого не варті у нашому організмі.
- Ще до нас завітала Фея здоров'я. вона передала вам корисну пораду. (вчитель дістає корзинку та показує її вміст) - Корисна порада: Щоб не хворіти на грип, треба їсти цибулю, часник, лимон, яблука, капусту. Вони багаті на вітамін С, який запобігає застуді, робить наш організм стійким до хвороб.
Фізкультхвилинка.
У садку зеленому яблук нарвемо.
У плетені кошики ми їх складемо.
Ніжки хай потрудяться, у танок підем.
Вправними, бадьорими, дужими зростем.
- Розкриємо 2 розділ книги "Групи їжі".
- Наша їжа поділяється на 4 групи.
Робота з підручником.
- Відкрийте підручники на с.28. Давайте розглянемо кожну групу їжі та назвемо, які продукти до неї належать.
- Дайте загальну назву кожній групі. (На дошку вивішуються відповідні таблички) Постановка проблемного питання.
- А чи любите ви чіпси, сухарики, пепсі-колу, торти?
- Наша їжа поділяється на корисну і шкідливу. Не всяка смачна їжа є корисною. Давайте поглянемо на екран та послухаємо розповідь. (Прослуховування інформації з комп'ютерної програми "Валеологія" розділу "Правильне харчування")
- Роздивіться малюнки на с.29. На якому зображено корисну їжу? Що до неї відносять? А яка їжа шкідлива?
Робота із зошитом з друкованою основою.
- Відкрийте зошити на с.17. Виконаємо завдання 1. Обведіть "хмаринкою" продукти, корисні для здоров'я.
Гра "Сортуємо їжу" з комп'ютерної програми "Валеологія" розділу "Правильне харчування"
- Що зображено? Яку їжу варто викинути у смітник? Чому? (Там немає вітамінів)
- Що поставимо на стіл? Чому?
Робота з таблицею "Піраміда харчування"
- Що зображено? Скільки круп, овочів, молочних та м'ясних виробів?
- Скільки й чого маємо споживати щодня?
- Розкриємо 3 розділ книги "Українські страви".
- В Україні завжди любили страви з рослин: різні каші, борщі, деруни. (Прослуховування інформації з комп'ютерної програми "Валеологія" розділу "Правильне харчування")
Робота у групах
- Давайте і ми приготуємо українські страви: І група - готує компот, ІІ група - готує борщ, ІІІ і ІV групи - іноземці, жителі Велоріба і Мелебаджо. Вони готують борщ рідної національної кухні. Звіт.
Учні І групи: Як закипіла в каструльці водичка,
Вкинули ягоди: малину й суничку,
Чорну смородину й вишню.
Цукру насипали - не буде він лишнім!
2 учні:
- Подивимося як готують борщ жителі Велорібі і Мелабаджо. Що ж тут є?
- Боби, боби, боби...
- А тут?
- Теж боби...
- Щось не дуже апетитно.
- Ой, що це так гарно запахло?
- Це готують борщ на Україні.
Учні ІІ групи: Ось наш борщик!
Картоплина, бурячок і цибулина,
Квасоля, перець і морквина,
Ще й найвідбірніша свинина,
Петрушка, кріп та сіль до смаку.
2 учні:
- Цей борщ вартує на відзнаку!
- Якщо схочете скуштувати справжнього борщу, приїжджайте до нас в Україну. Тільки в Україні готують найчервоніший та найсмачніший борщ!
- Які страви ще готують на Україні? Про це ви дізнаєтеся із пісні "Гоп, мої гречаники!".
Учні виконують пісню.
- Розкриємо 4 розділ книги "Ігровий".
Інтерактивна вправа "мікрофон".
- Візьміть мікрофон та скажіть, яка Ваша найулюбленіша страва?
(Учні по черзі передають мікрофон висловлюючись одним реченням)
Гра "Завантаж вагончики"
- Із представлених продуктів виберіть ті, що їмо сирими, та ті, що необхідно піддати термічній обробці. Доставте їх потягом на стіл чи у піч. Продукти: курка, риба, горіхи, овочі, фрукти, масло, крупи, яйця, сіль, сало.
Учні розташовують продукти у відповідні вагончики, а потім розподілять між столом та піччю.
- Розкриємо 5 розділ книги "Правила культури та гігієни".
Учні (у масках мікробів):
Що притихли? Не чекали?
Чи нас просто не впізнали?
Ми - ваші друзі: шкідливі бактерії та мікроби.
Ми зникнемо лише тоді, коли ви пригадаєте правила, яких ми дуже боїмося.
- Які правила ви знаєте?
Учні:
1. Перед їдою треба мити руки з милом.
2. Треба мити овочі та фрукти.
3. Не можна їсти незнайомих продуктів.
4. Не можна їсти їжу, яка впала на підлогу.
5. Не можна бігати з їжею.
6. Їжу треба добре пережовувати.
Учні (у масках мікробів) тікають.
- Переїдання викликає несприятливі зміни у наших органах. Переїдання, ніби важка гиря давить на наш організм і викликає хвороби серця, печінки, шлунку, нирок, суглобів.
- Розкриємо 6 розділ книги "Загадковий".
- Володар здоров'я хоче вас пригостити вітамінами. Але для цього потрібно відгадати загадки. Учні загадують загадки. Почувши правильну відповідь, одягають маску-відгадку на голову.
1. Повз, мов танк я нагороді,
На гудині загруз.
Та чомусь мене в городі
Звуть не так. А як? (Гарбуз)
2. Я на грядці сонцем сяю.
Родичів багато маю.
Гарбузову господиню Усі знають. Хто я? (Диня)
3. Ми зеленої всі масті.
Всі довгасті, всі смугасті.
Прив'язали нас в рядках
На зелених ланцюжках.
Гарбуза ми сини й дочки
Звати як нас? (Огірочки)
4. В темній я живу коморі,
А коса моя надворі,
Гарбузова я сестриця,
Мене звати... (Морквиця)
5. Ми цукрові, ми кормові,
Є брати у нас столові.
Діти на широкім полі
Назбирали нас доволі.
Ми зростали там рядками,
Люди звуть нас... (Буряками)
6. Мене смажать, мене варять,
За столом олією кроплять,
Всі мене їдять і хвалять,
Звати як мене? (Картопля)
7. Не стелюсь я спати долі,
Дерусь вгору. Я... (Квасоля)
V. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що вас здивувало? А що зацікавило?
- Щоб бути здоровим, чи достатньо знати правила правильного вибору їжі і правила гігієни харчування? (Їх потрібно дотримуватися)
Гра "Набери побільше фішок"
- За кожне назване вами правило, я дам вам фішку. Хто назбирає їх багато, той вміє дбати про своє здоров'я.
- Діти, пам'ятайте!
Нема більшого багатства,
Як здоров'я ваше.
На радість всім - і тату, й мамі
Ростіть усі здорові й гарні.
- Здоров'я - найцінніший скарб, його не модна ані купити, ані позичити, ані виміняти. Автор. Павлик О.В., вчитель початкових класів Дубенського НВК "ЗНЗ-ДНЗ"
10
Автор
margaritafl
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
403
Размер файла
57 Кб
Теги
харчування, здоров
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа