close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Папка 1-й клас

код для вставкиСкачать

Облік
відвідування занять з підготовки до школи
152229051219260610172003030304040404050505051. Біда Денис 2.Бербенко Дмитро 3.Гапонюк Єлизавета4.Гундертайло Дар'я5. Капустян Владислав6.Малетич Михайло7.Немченко Дмитро8.Попелиш Андрій9.Писаренко Артем10.Писаренко Лілія11. Шавиріна Софія12. Шевчук Радіон13. Шевчук Ніна
Учитель Воронова С.Л.
Список
дітей, що йдуть у 1-й класс
2011-2012 н.р
1. Біда Денис 2 . Бербенко Дмитро 3. Гапонюк Єлизавета4. Гундертайло Дар'я5. Капустян Владислав6. Малетич Михайло7. Немченко Дмитро8. Попелиш Андрій9. Писаренко Артем10. Писаренко Лілія11. Шавиріна Софія12. Шевчук Радіон13. Шевчук Ніна
Заняття з психологом Новоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Фізкультхвилинка
Новоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Ознайомлення з навколишнім світом
(розвиток зв'язного мовлення)
Заняття 1
Тема. Наша школа. Знайомство. Привітання. Ознайомлення з мовленням дітей, його індивідуальними особливостями. Мета: познайомити дітей з школою, класом, навчальними приміщеннями
школи ( фізкультурним залом, бібліотекою, актовим залом, іншими кабінетами, їдальнею, туалетом),один з одним, засвоїти українські імена дітей, форму звертання до дітей та дорослих, ознайомитися з мовленням дітей.
Хід заняття
I. Організація класу.
II. Мотивація навчальної діяльності.
1.Гра з м'ячем "Знайомство".
Учитель пропонує дітям ближче познайомитися і більше дізнатися один про одного. М'яч у руках вчителя. Він називає ім'я будь-якої дитини з кола і кидає їй м'яч. Коли дитина упіймає м'яч, учитель ставить їй одне запитання на зразок: "З кого складається твоя сім'я", Яке у тебе улюблене заняття?", "Чи є в тебе домашні тварини? тощо. Дитина відповідає, а потім називає ім'я іншої дитини з класу,кидає їй м'яча і ставить запитання на зразок тих, які поставив учитель. Гра триває доти,доки м'яч не побуває в руках кожної дитини. 2.Учитель пропонує дітям продовжити знайомство і розповісти про себе та своїх рідних. Але спочатку діти слухають , як учитель розповідає про себе.
Фізкультхвилинка.
3.Розповіді дітей.
4.Єкскурсія по школі.
ІІІ. Підсумок
Учитель звертає увагу дітей на плакат де зображено квіти зі запитує:
- Чи є однакові квіти?
- Чим квіти відрізняються?
Підводить дітей до висновку, що на галявині немає двох однакових квітів, так само і в класі немає двох однакових дітей : усі по-різному одягнені,різні на зріст, мають різний колір очей, волосся , власні імена. Усі різні, як польові квіти на галявині .
-Як ми можемо розпізнати один одного?
(за іменами, за зовнішнім виглядом)
Заняття № 3
Тема Практичне ознайомлення із реченням. Малювання прямокутників і їх штрихування.
Мета: Ознайомити про поняття речення,
Показати як графічно зображують речення.
Виховувати любов до рідного краю .
Обладнання : ілюстрації, на який зображено місцевість, подібно до тієї, де живуть діти.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. 1. Робота з ілюстративним матеріалом " Мальовнича Україна"
а) - Гарний наш рідний край , бо має зелені ліси,б і безмежні урожайні поля, і заквітчані луги, мальовничі села.
б) з` ясування важливості знання своєї адреси.
Гра - "Це моя Україна" ( предметні малюнки - верба, калина, лелека, соловейко, дерево, річка, хата українська)
Фізкультхвилинка
2.Ознайомлення з реченням .
На попередньому занятті ми ознайомилися зі словом. Але не завжди можні зрозуміти, про що йдеться, коли ми кажемо тільки одне слово. Пам `ятаєте, кожне слово ми позначаємо рисочкою: ____________
Н-д: слово УКРАЇНА .
- А яка ж вона? - Хто в ній мешкає?
- Що є на Україні?
Україна - мій рідний край.
Вона дуже мальовнича , прекрасна.
На Україні проживає багато людей. -Зараз ми почули багато слів. Вони всі пов` язані між собою. Це вже є речення.Речення може складатися із одного, двох , трьох і більше слів.Щоб скласти речення, треба назвати слово, яким позначається предмет, і сказати, що цей предмет робить, або який він є.Так як слово позначається ____________ , то і речення також має графічне позначення. Скільки слів у реченні, стільки і ___________.Перше слово позначається лінією з вертикальною рискою І_________________, а у кінці ставимо крапку (.)
3.Малювання прямокутників і штрихуваня їх.
ІІІ. Підсумок заняття.
Заняття № 10
ТЕМА: Голосні звуки. Позначення цих звуків умовними знаками. Написання похилих ліній,чергування коротких і довгих ламаних ліній, кружечків.
МЕТА. Дати поняття про звуки та букви, як будівельний матеріал слів ; навчати чути слово, установлювати послідовність звуків в слові, формувати розвиток фонематичного слуху.
ОБЛАДНАННЯ. Малюнки транспорту, картинки звуків слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Бесіда. Сьогодні ми з вами познайомимося з будівельним матеріалом для слів. Як ви міркуєте із чого складаються слова? (правильно з букв) .А із чого зроблені слова, які ми вимовляємо, чуємо? (гра "Мовчанка" вчитель рипить стільцем, дзвенить у дзвоник, топає ногою) Що ви почули?А які звуки ми з вами можемо почути на вулиці? Шелестіння листя, тікання годинника, дзвоник телефона, шурхіт шин по асфальту. Це не мовні звуки. Тільки звуки людської мови володіють чарівною силою, коли вони стануть в певній черзі. Складаємо слово "Д О Р О Г А" Що вийшло за слово? Що воно означає? І так сьогодні ми будемо мандрувати всіма видами транспорту.
Я не їм вівса ні сіна, Дайте випити бензину - Усіх коней обжену,
Куди хочеш побіжу
(автомобіль)
Давайте намалюємо, хто на якій машині поїде мандрувати?
Які види транспорту ви знаєте? (автобус, трамвай, тролейбус, велосипед, моторолер, мотоцикл)
Пересаджуємося на літак (складаємо схему слова "Л І Т А К")
= - - О - голосний звук,
= - м'який приголосний
- приголосний звук
Фізкультхвилинка
Давайте намалюємо маленький пароплав,і складемо схему до слів.
"Т Е П Л О Х І Д"
Вгадайте на якому транспорті ми будемо повертатися до дому
2 змії на землі лежать,
Табуни по ним біжать.
Змії в променях блискочуть.
Розбігатися не хочуть!
Написання похилих ліній,чергування коротких і довгих ламаних ліній, кружечків.
ІІІ. Підсумок уроку
- з якими видами транспорту ви познайомилися.
- який звук означає ---, , =
- складіть схему до слова "МІЛІЦІОНЕР"
- а що ви знаєте про роботу міліціонера?
Заняття № 3
Тема Розізнення предметів за розмірами(високий - вузький). Відношення предметів. (вищий - нижчий, однакові за висотою). Лічба предметів .
Мета: Ознайомити дітей з поняттям " предмет ", " фігура ". Ознайомитися з умінням дітей лічити, вчити рахувати предмети. Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні ми будемо вчитися рахувати, лічити предмети, розв'язувати задачі, познайомимося з геометричними фігурами.
- Послухайте вірш:
Щоб водити кораблі,
В космосі літати -
Треба добре в школі Математику вивчати.
- - Для чого потрібно вивчати математику? (Відповіді дітей).
III. Повідомлення теми і мети уроку.
- Математика - дуже важлива, цікава і потрібна всім наука. Сьогодні на уроці ми будемо вчитися лічити різні предмети, фігури. - Діти, хто знає назву чисел, за допомогою яких ми будемо лічити предмети або фігури? ( Декілька учнів називають числа від 1 до 10).
2. Ознайомлення з поняттям "предмети", "фігури".
- За допомогою чисел можна лічити предмети або фігури. А чи знаєте ви, що належить до предметів, а що до фігур?
Вчитель виставляє на стіл іграшки: ведмедик, лисичка, мавпа, зайчик, котик.
- Назвіть те, що я поставила на стіл. Як можна назвати все це одним словом? (предмети).
- Назвіть предмети, які є в нашому класі.
На набірному полотні вчитель виставляє фігури: квадрат, трикутник, круг.
- Назвіть, що я виставила.
- Як назвати це одним словом? (фігури).
3. Лічба предметів.
- До нас завітав казковий герой Буратіно. У кошику він приніс нам гостинці.
Із кошика на набірному полотні вчитель виставляє силуетні малюнки яблук, груш, слив.
- Назвіть, що приніс Буратіно. Полічимо предмети кожної групи. Скільки яблук? Груш? Слив?
4. Лічба предметів за таблицею "Комахи і квіти".
Фізкультхвилинка Раз - підняти руки вгору,
Два - нагнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
Три - чотири - прямо стати.
Будем знову починати.(повторити).
Потім разом всі присядем
І за парти тихо сядем.
ІV.Робота в зошиті.
1) Знайомство з зошитом, з правилом посадки за партою під час письма, з правилом положення ручки у руці.
2) Робота в зошиті:
а) діти обводять клітинки;
б) діти малюють трикутники, кружечки.
в) за трафаретом малюють зірочку і заштриховують її.
Весела лічилка. Діти повторюють її за вчителем.
Раз - ялинка.
Два - дубок.
Три - березовий гайок.
А чотири - це травиця.
П'ять - мурашка-трудівниця.
Шість - колючий їжачок.
Сім - грибок-боровичок.
Вісім - білка.
Дев'ять - квіточка-ромашка.
VI. Підсумок уроку. ТЕСТОВІ МЕТОДИКИ ВСТАНОВЛЕННЯ РІВНЯ ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ, ВОЛОДІННЯ УСНИМ ЗВ'ЯЗНИМ МОВЛЕННЯМ
Імена
1. Чи знаєш ти кого-небудь, у кого таке ж ім'я, як у тебе?
2. Чи знаєш ти кого-небудь, у кого таке ж прізвище , як у тебе?
3. Чи гадаєш ти, що можуть бути в світі люди, у яких такі ж імена і прізвища, як у тебе?
4. Чи міг бути ти кимось іншим з тим же іменем?
5. Кожен рік ти стаєш дорослішим, твої ноги стають вищими, довшими. Чи треба рости твоєму імені? Як ти гадаєш?
6. Чи можуть каміння і дерева мати імена?
7. Чи можуть дні тижня мати імена?
8. Чи можуть країни мати імена?
9. Чи можуть овочі мати імена?
10. Чи можуть імена мати імена?
11. Чи є люди, в яких немає імен?
12. Міг би ти мати ім'я, яке крім тебе, ніхто не знає?
13. Якщо б ти забув своє ім'я, хтось інший зміг би його пригадати?
Малювання: "Добре" і "Погане"
1. Намалюйте картину, яка зображує поганого хлопчика.
2. Намалюйте погану картинку хлопчика.
3. Намалюйте те, що тобі здається добрим.
4. Намалюйте добру картину того, що тобі хотілося б відобразити. Після цього обговоріть малюнки дітей. Варто поставити такі запитання:
1. Які засоби ти використав у своєму малюнку, щоб показати поганого хлопчика?
2. Що робить твій малюнок поганий?
3. Чому ти гадаєш, що те, що ти вибрав для малюнку, ― хороше?
4. Що робить твій малюнок хорошим?
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ТИПУ ВЗАЄМОДІЇ З ДІТЬМИ
Тест
на встановлення рівня готовності дитини до навчання в школі
1. Чи хоче Ваша дитина йти до школи?
2. Чи приваблює Вашу дитину в школі те, що вона там багато про що дізнається і їй буде цікаво навчатися?
3. Чи може Ваша дитина самостійно займатися якою-небудь справою, що вимагає зосередженості протягом 30 хвилин (наприклад, працювати з конструктором)?
4. Чи почувається Ваша дитина в присутності незнайомих вільно, не закомплексовано?
5. Ваша дитина вміє складати за малюнком розповіді, не коротші п'яти речень?
6. Чи може дитина розповісти напам'ять кілька віршів?
7. Чи вміє змінювати іменники за числами?
8. Чи вміє Ваша дитина читати по складах або цілими словами?
9. Чи вміє вона рахувати до десяти у зворотньому напрямку?
10. Чи може вирішувати прості задачі на віднімання або додавання?
11. Чи має тверду руку (впевнено тримає олівця тощо)?
12. Чи любить малювати й розфарбовувати картинки?
13. Чи може Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?
14. Чи може зібрати розрізаний малюнок із п'яти частин за одну хвилину?
15. Чи знає назви диких і домашніх тварин?
16. Чи може узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом "овочі" (помідори, моркву, цибулю)?
17. Чи може Ваша дитина працювати самостійно ― малювати, збирати мозаїку тощо?
18. Чи може розуміти й точно виконувати словесні інструкції?
Тест на визначення типу стосунків з дитиною
1. Як часто Ви говорите дитині гарні, добрі слова?
2. Які це слова?
3. Коли Ви вимовляєте ці слова (коли дитина допомогла Вам по господарству; отримала добру чи відмінну оцінку; просто в будь-який час; без причини тощо)?
4. Чи зауважували Ви, як реагує дитина на похвалу, підтримку, що відбувається з нею, коли Ви її сварите?
5. Як реагує Ваша дитина на конфлікти між батьками, якщо вдома сварка, емоційна нестабільність?
6. Чи залучається дитина до конфліктів дорослих, чи Ви намагаєтеся її ізолювати? Яким чином?
7. Як найчастіше Ви називаєте свою дитину?
8. Чи подобається дитині, як Ви її називаєте?
9. Коли зазвичай вона приходить зі школи?
10. Чим займається у вільний час?
11. Чи знаєте Ви, хто в дитини найближчі друзі, подруги?
12. Чи давно Ваша дитина дружить з цими хлопчиками (дівчатками)?
13. Чому дружить саме з ними?
14. Назвіть улюблене заняття Вашої дитини?
15. Назвіть улюблений колір Вашої дитини?
16. Які кінофільми вона любить дивитися?
17. Які книги читає?
18. Ким хоче бути?
19. Чи багато часу Ви проводите з дитиною?
20. Чи могли б сказати, яка у Вас дитина?
21. Що Ви хотіли, щоб вона змінила у собі, виправила?
22. Ким би Ви хотіли її бачити у майбутньому?
Анкета для батьків
щодо визначення поведінки дитини вдома
1. Чи сумлінна і слухняна дитина в сім'ї? Чи охоче вона виконує доручення батьків?
- Постійно виявляє нестаранність і неслухняність
- Часто неслухняна й нестаранна - Не завжди старанна і слухняна
- Завжди слухняна і старанна
2. Якою є поведінка дитини вдома?
- Постійно веде себе погано, допускає грубощі, сперечається
- Часто веде себе погано, на зауваження не реагує
- Не завжди. Дозволяє пестощі, але на зауваження не реагує
- Завжди веде себе погано
3. Наскільки чуйно й турботливо ставиться дитина до батьків і близьких?
- Постійно допускає грубощі, роздратовано реагує на зауваження
- Не завжди чуйна й турботлива
- Чуйна, турботлива, добра.
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ
Семінар-тренінг "Перша зустріч із батьками" (1 клас)
Мета: знайомство батьків з один з одним та з учителем; ознайомлення
батьків ознайомлення батьків із навчальними вимогами; обговорення проблеми адаптації дітей до шкільного навчання.
Хід семінару-тренінгу
Пам'ятка вчителю
Приводячи малюка до першого класу, батьки і самі неначе вступають до нового життя. Для них починається багаторічне постійне спілкування зі школою. Від змісту напрямків цього спілкування залежатиме результативність роботи школи із сім'єю. У різних школах термін проведення перших батьківських зборів визначається залежно від умов, розпорядження директора і від ініціативи самого вчителя. Перші збори можуть проводитися у серпні, як у переважній більшості шкіл, або раніше, ще в січні-травні попереднього навчального року.
1. Вступне слово директора.
Відкриває перші батьківські збори зазвичай директор школи. Він стисло розповідає про традиції школи, її історію. Вітає батьків із початком нового етапу в житті їхньої сім'ї, говорить про те, що вони стали членами великого шкільного колективу, об'єднаного спільною метою і завданнями, представляє вчителя.
2. Екскурсія школою.
3. Знайомство батьків один з одним та з учителем.
Батьки заходять до класу, де стільці розставлені по колу, сідають. Знайомство починає вчитель. Він розказує про себе, свою педагогічну діяльність, стиль роботи та вимоги, які він висуватиме до учнів. Потім батьки по черзі називають себе, свою дитину, розповідають про сімейні традиції та очікування, пов'язані зі школою.
Щоб зробити знайомство більш невимушеним, можна запропонувати батькам передавати по колу м'яч, іграшку або ж запалену свічку як символ класного вогнища.
4. Вручення батькам зошитів-записників.
До цих зошитів батьки будуть занотовувати необхідну інформацію, отриману на зборах, записувати власні спостереження за розвитком дитини тощо.
5. Заповнення батьками анкет.
Анкети дають можливість класному керівнику отримати більш повну інформацію про батьків.
Можливий варіант анкети.
1. Прізвище, ім'я дитини.
2. Дата народження.
3. Чи вміє дитина читати? Як? (по буквах, по складах, цілими словами).
4. Чи вміє писати? (Друкованими літерами, писаними, пише окремі букви чи слова.)
5. Які знання має з математики? (Рахує до 10, 100, додає і віднімає.)
6. Особливості вдачі дитини. (Спокійна, рухлива, сором'язлива, активна тощо.)
7. Стан здоров'я дитини.
8. Прізвище, ім'я та по батькові обох батьків.
9. Професія, посада, місце роботи, робочий телефон обох батьків. 10.Домашня адреса.
11.Хто ще бере участь у вихованні дитини? 12.Чи є в сім ' ї інші діти?
13.Наскільки можлива співпраця зі школою? (Чи можете організувати класну годину, захід студію, оформити класний куточок, увійти до складу батьківського комітету?)
6. Вибори батьківського комітету. 7. Лекція на тему "Адаптація першокласників до школи".
Складність початкового періоду шкільного життя зумовлена тим, що дитина має кардинально змінити свій режим дня. До приходу в школу малюк грався, спав, їв, виконував деякі доручення. Тепер гра стає другорядною. Головне завдання дитини - навчатися. Сам процес навчання для дитини є нелегким. У школі необхідно опановувати читання, письмо, лічбу, вдома - самостійно виконувати завдання. Це вимагає від дитини зосередженості і розумових зусиль, не характерних для дошкільної діяльності. Крім того, додається ще й фактор психологічної напруги. У середньому період адаптації триває 1,5-2 місяці, у деяких дітей може затягнутися і до півроку. Ось чому увага і серйозне ставлення батьків до навчання дитини особливо важливі в перші дні шкільного життя та наступні роки навчання. Батьки мають з повним розумінням ставитися до тих досить складних ситуацій, які можуть виникати у дитини, виявляти терпіння і витримку до перших невдач у навчанні, розумно керувати підготовкою домашніх завдань, допомагати дитині поступово звикнути до нової незвичної обстановки.
Перш за все, з першого дня шкільного життя малюк має відчувати, що до його навчальної роботи дорослі ставляться з повагою і розумінням, вважають її справою важливою, серйозною і складною. Окрім того, батьки зобов'язані створити певні умови для навчання дитини вдома, допомогти їй пристосуватися до нового режиму дня. Першокласник має спати 11,5-12 годин на добу, засинати і підійматися у чітко визначений час, харчуватися чотири рази на день, постійно виконувати навчальні завдання (у визначений час); дозвілля використовувати для гри чи прогулянки на повітрі.
Добре було б, якби один із батьків на початок навчального року перебував у відпустці, щоб допомогти першокласнику зібратися вранці, зустріти його після уроків, нагодувати обідом, поцікавитися заняттями. Перші 10-15 днів дитина ще не в змозі розподілити свій час, тому дорослі мають потурбуватися про те, щоб маленький школярик вчасно зробив завдання, а після занять підготував усе необхідне для наступного навчального дня, прибрав своє робоче місце. Батьки мають створити вдома необхідні умови для занять дитини. Передусім, визначити постійне робоче місце: окрему кімнату чи куточок, де мають панувати порядок і чистота, що підтримуються самим школяриком. Поступово необхідно привчати маленького учня працювати самостійно, розказувати про свої успіхи, не приховувати труднощів.
Сім'я має підтримати інтерес дитини до навчання, допомогти їй включитися у навчальну роботу. Необхідно кожного дня цікавитися справами школяра: які уроки сьогодні були? Про що розказував учитель? Чи легко було виконати завдання? Бажано, щоб дитина розказала комусь із дорослих вивчене правило, вірш, матеріал, почутий на уроці. Коли дитина розповідає, вона сама себе перевіряє. Якщо ж школяр відчуває певні труднощі, переказуючи матеріал, значить, він не досить володіє вивченим. Необхідно ненав'язливо попросити дитину повторити вивчене, виявивши при цьому цікавість; підкреслити важливість дитячої праці.
Якщо у дитини з'явилися труднощі, потрібно з'ясувати їх причини, поговорити з учителем. Дитина хворіла? Багато пропустила? У цьому разі потрібно допомогти малюку надолужити пропущений матеріал. Якщо школяр не засвоїв якійсь правила, необхідно повернутися до вивченого, змусити дитину запам'ятати потрібні правила, закріпити їх виконанням практичних завдань і надалі не допускати порушень у системі самостійних занять учня. Але буває так, що дитина просто лінується, не бажає самостійно працювати, долати труднощі. У такому разі особливо необхідний посилений контроль з боку батьків: "Розкажи", "Поясни", "Повтори", "Перевір ще раз".
Труднощі, які виникають у навчанні, небезпечні через те, що нерідко відштовхують дитину від шкільних занять. Тому дуже важливо допомогти їх подолати. Головне завдання батьків - виробити у першокласника навички самостійної роботи, самоконтролю; відповідальне ставлення до праці; розуміння того, що успіх у навчанні залежить від старанності, охайності, уважності й уміння організувати свою працю.
8. Розв'язання педагогічних ситуацій.
Учасники семінару поділяються на 4-5 груп. Кожна група отримує опис педагогічної ситуації. Після п'ятихвилинного обговорення представники від кожної групи презентують свою роботу: варіант позитивного розв'язання педагогічної ситуації.
Ситуація для розв'язання.
1. Після 10 днів навчання дитина відмовляється ходити до школи, відвідувати музичну і спортивну секції. Ваші дії?
2. Дитина принесла додому чужу річ. Що б ви зробили?
3. Ви дали сину чи донці гроші на хліб, замість цього малюк купив морозиво. Як ви зреагуєте?
4. Ви покликали дитину обідати. Але малюк відмовився, бо зайнятий грою чи малюванням. Якою буде ваша реакція?
5. У магазині ваша дитина голосно вимагає купити їй дорогу іграшку. Ваші дії?
9. Рефлексія. Підбиття підсумків.
Учитель дякує батькам за співпрацю і висловлює надію на посильну участь у шкільному житті. Усім учасникам вручають пам'ятки.
Пам'ятка батькам першокласників
1. Любіть дитину. Не забувайте про тактильний контакт. Знаходьте радість у спілкуванні.
2. Нехай кожен день не мине без спільного читання книг.
3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся її справами і проблемами.
4. Дозвольте школярику малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.
5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
6. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
7. Обмежте перегляд телепередач та ігри на комп'ютері до 30 хвилин на день.
8. Привчайте малюка до самообслуговування і формуйте трудові навички, любов до праці.
9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правами і обов'язками.
10. Пам'ятайте, що діти не мусять реалізовувати те, що не склалося у вас.
Кожна дитина має право на власний вияв потенційних можливостей і на свою власну долю.
Дитячі заповіді для мам, тат, бабусь та дідусів
1. Дорогі дорослі, пам'ятайте, що ви самі "запросили" мене у свою родину. Колись я залишу батьківську оселю, але до того часу навчіть мене мистецтва бути людиною.
2. У моїх очах світ мас інший вигляд, ніж у ваших. Поясніть мені, що, коли і чому кожен із нас у ньому має робити.
3. Мої ручки ще маленькі - не очікуйте від мене досконалості, коли я стелю ліжко, малюю, пишу або кидаю м'яч.
4. Мої почуття ще незрілі - прошу, будьте чуйними до моїх потреб. Не нарікайте на мене цілий день.
5. Щоб розвиватися, мені потрібна ваша увага і підтримка. Лагідно критикуйте й оцінюйте, але тільки мої вчинки.
6. Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я учився на них. Тоді я зможу самостійно приймати рішення у дорослому житті.
7. Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання.
8. Я вчуся у вас усього: слів, інтонацій голосу, манери рухатися. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Так справедливо вшанувала природа зв'язок між поколіннями, тому навчіть мене, будь ласка, найкращого. Пам'ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомагати один одному в цьому безмежному світі.
9. Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.
Любі мої, я вас дуже-дуже люблю!!! Покажіть мені, що ви любите мене також.
Ваша донька (син).
Звіт
про підсумки організації занять з майбутніми першокласниками
З гідно наказу № 56 від 04.02.201 р. було організовано заняття для майбутніх першокласників з 15 березня по 20 травня.
Мета підготовчих занять: стимулювати пізнавальну активність дітей,розвиток розумових здібностей (пам'яті, уваги, образного мислення,фантазії, уяви, конструктивного мислення); сприяти активному мовленнєвому розвитку дітей; формувати елементарні технічні і графічні уміння.
У процесі проведення підготовчих занять використовувалися ігри та ігрові ситуації, малі фольклорні форми ( лічилки, приказки,загадки,скоромовки), навчальне і розвивальне навантаження поєднане з відпочинком. Було використано різноманітні форми роботи. Заняття показали, що діти мають :
• навички читання - 11 чол. (8 %)
• Уміють читати - 5 чол. (36%)
• знають букви - 13 чол. (100%)
• навичками рахунку - 13 чол. (100%)
• знають цифри - 13 чол. (100%)
• навичками письма - 13 чол. (100%)
• розвиток мовлення -10 чол. (85%)
• фізична готовність - 13 чол. (100%)
• логічне мислення - 4 чол. (29%)
Учитель С.Л. Воронова Директор школи М.М. Ціко
Автор
mayachko2013
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
293
Размер файла
9 878 Кб
Теги
папка, класс
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа