close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

учителя початкових класів

код для вставкиСкачать
Інтегрований урок у 2-Б класі
УКРАЇНА НА КАРТІ ЄВРОПИ
учителя початкових класів
Криворізької загальноосвітньої
школи I-III ступенів №110
Погонець Лариси Михайлівни
Україна на карті Європи
Мета: Формувати позитивну мотивацію учнів на роботу в новому навчальному році;
розвивати правильне відношення до свого здоров′я, бажання гарно вчитись, пізнавати нове.
Розширити знання учнів про нашу державу Україну, продовжувати ознайомлювати з
державними
та
народними
символами
України;
вчити
дітей
усвідомлювати
себе
громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину;
сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн Європи, допомогти зрозуміти
важливість Європейського об′єднання; виховувати шанобливе ставлення до рідного краю,
його традицій.
Предмети: Літературне читання, природознавство, українська мова, музичне мистецтво,
основи здоров'я.
Обладнання: державні символи України , карта України, ілюстративний матеріал: потяг з
вагонами, світлофор, сердечка, метелики; Прапор Євросоюзу; музичні записи: « Гімн ЄС»,
пісня « Як у нас на Україні»
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго дня!
Сьогодні свято завітало в школу
Бо перше вересня, і пролунав дзвінок.
Змужнілі, сонцем зласкані улітку,
Ми розпочнемо Перший наш урок.
1. Привітання вчителя
- Десь за плечима залишилося літо, з його чарівною красою, з його великою кількістю світла і
тепла, з зеленою ніжною листвою. І ось ми знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший
урок уже в 2 класі.
ІІ Актуалізація опорних знань
-
1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким? ( Новим
роком)
-
Чому? (початок нового)
-
Що люди роблять, коли б′ють куранти? (загадують бажання)
-
Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання?( від того, як ми
налаштуємось на його виконання).
-
А сьогодні ми налаштуємось, щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і
ви отримали нові знання, і гарні результати.
ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності.
-
Отже, новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно першим уроком . Діти, я
прочитаю вам вірш-загадку, а ви, відгадавши її, дізнаєтесь, про що мова піде на нашому
першому уроці.
Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша - солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься …
(Україна).
- Про яку святиню говориться у вірші? (Про Україну.)
-
- Отже, як ви вже здогадалися, сьогоднішній наш перший урок присвячений Україні,
нашій державі. А ще він присвячений нам з вами, адже ми являємось громадянами
великої, могутньої, багатої, прекрасної і героїчної країни – України, яка одна така на
білому світі. Тема уроку : « Україна на карті Європи».
-Вирушимо ми сьогодні у пізнавальну подорож, у якій пригадаємо символи, традиції, звичаї
України. Дізнаємося про Україну, як європейську країну.
- На чому поїдемо, дізнаєтесь відгадавши загадку.
Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на пероні. (Потяг)
-
Діти, потяг , яким ми вирушаємо має назву, але вагони переплутались і назва не
читається. Допоможіть прочитати!
м
о
г
а
п
е
р
е
- Молодці, потяг має назву «ПЕРЕМОГА». Чому він так називається, як ви думаєте? (
відповіді дітей)
Ми прийшли в школу, щоб навчитись перемагати труднощі, бути успішними, досягати
поставленої мети.
-
Що ми візьмемо з собою в подорож? Назвіть слова на кожну букву слова « Перемога».
П- пам′ять, працьовитість;
Е- енергію;
Р- радість;
Е- емоції позитивні;
М- мудрість;
О- охайність;
Г- гарний настрій, гарну поведінку;
А- активність.
-Як ви думаєте, що саме головне потрібно робити , щоб завжди здобувати перемогу у житті?(
Відповіді дітей) .
Батьки приводять вас до школи і хочуть, щоб ви були здорові, лише здорова людина може
бути активною, добре вчитись, працювати і перемагати .
-
Що ви, робили влітку щоб бути здоровим? ( відповіді дітей)
-
Куди ми вирушимо у подорож , ви здогадаєтесь послухавши вірш.
Читають учні.
НАШ РІДНИЙ КРАЙ
Щоб довелося мандрувати –
Піти по рідній всій землі:
У кожне місто завітати,
У кожнім побувать селі, То навіть би за сотню років
Цього б не встигли ми зробить:
Простори в нас такі широкі,
А міст і сіл – що не злічить!
- А для подорожі нам потрібна карта . Давайте складемо її з пазлів.
Отже, вирушаємо в подорож Україною.
Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» скласти «павутинку» до слова Україна
- А що для кожного з вас, діти, означає слово Україна?. (Діти висловлюють свої думки).
Україна – радість,
любов, впевненість,
вірність,
відвертість ,
гордість,
краса, повага, смуток, єдність,
щирість.
(Слова прикріпляються на дошці навколо плаката «Україна», будується «Асоціативний
кущ»).
-Потяг вирушає! (Діти сидячи за партами імітують рух потяга)
IV. Робота над темою уроку
1. Робота над прислів′ями
-
Ось ми приїхали до другої зупинки: « Народ скаже, як зав′яже»
Робота в групах.
На цій зупинці вам потрібно виконати завдання.
З`єднайте першу частину прислів`я з кінцівкою.
• Зрадити батьківщину - зганьбити (матір і батька.)
• Рідна сторона мати – а чужа- ( мачуха)
• Без верби і калини ( нема України)
• Одна у людини рідна мати, одна у нього і (батьківщина.)
• Всюди добре, а вдома краще.
-
Молодці, ми пригадали прислів′я про Україну, рушаймо далі.
2. Фізкультхвилинка
-
Діти, але рушити ми не можемо, перед нами з′явився відомий нам дорожній знак, він
хоче нам про щось нагадати.
Цього року багато хто з вас буде ходити додому сам. І щоб благополучно дістатись додому
світлофор приходить нам на допомогу.
Пригадаймо що значать його кольори?
• - стояти
•- приготуватись,( а ми будемо плескати в долоні)
•- крокуємо
( вчитель показує кольори, а діти виконують команди)
Молодці правила руху пригадали. Нам зелений колір. Рушаймо!
Наступна зупинка «Історія та традиції нашого народу»
– Україна – це рідна мова, чарівна пісня, народні обряди, стародавні традиції, це земля зі
славною багатовіковою історією, оспівана поетами і возвеличена художниками.
-
Щоб веселіше нам було подорожувати пограємо у вікторину.
3. Вікторина
- Обов′язок кожного українця добре знати історію та традиції свого народу. Спробуємоми свої
сили і дамо відповіді на запитання.
* Назва нашої держави? (Україна.)
* Столиця України? (Київ.)
* Основні кольори нашого прапора? (Синій і жовтий.)
* Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України.)
*Коли Україна здобула свою незалежність ( 24 серпня 1991 р)
* Рослини – символи України. (Верба і калина.)
* Які обереги українського народу ви знаєте? (Віночок, рушник.)
* Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро.)
* З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю.)
* Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа.)
( за потребою
вчитель надає підказку)
4. Україна незалежна країна Європи
-Отже , наступна наша зупинка « Україна - незалежна країна Європи»
- Перед вами карта світу. Це розгорнута, зменшена модель Землі вона поділена на сушу материки і воду. Найбільший материк Євразія. Він поділений на Європу і Азію. Зараз Україна
– одна з найбільших держав Європи , населенням більш як 42 млн. чоловік. Вона межує із
сімома країнами світу. Наша Батьківщина – центр Європи.
Що ж таке Європа?
Європа – це і територія, об'єднання багатьох держав для спільного вирішення проблем, це і
спільні гроші , це і спільний дім для десятків різних націй та народів. У Європі знаходиться 45
незалежних держав, які об′єднались у Євросоюз. Прапор
Євросоюзу 12 золотих зірок на фоні безхмарного неба.
Україна
є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби
прискорити вхід у європейську співдружність. А це можливо
лише за умови, що разом будемо збагачувати Україну, дбати
про
її авторитет, підвищувати добробут громадян. І уже цього літа був встановлений безвізовий
режим, для подорожей українців , що для нас є дуже важливо.
Ну, що ж , подорожуємо далі. Щоб цікавіша була наша подорож пропоную вам прослухати
Гімн Європейського Союзу «Ода до радості» відомого німецького композитора Бетховена.
(Звучить гімн «Ода до радості» Бетховена)
4. Люби і знай свої звичаї.
-
Ось ми і приїхали на останню зупинку « Люби і знай свої звичаї».
Ми українці маємо свої відмінності від інших народів: звичаї , обереги, символи,страви, які
відрізняють нас від інших і прославляють.
Обереги України
Мамина пісня, батьківська хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, рушник, калина біля
вікна, барвінок – все це наші народні символи. Незмінною частиною нашого життя є
українська пісня. Ми співаємо, коли нам сумно, тоді звучать сумні пісні. Ми співаємо, коли
працюємо, тоді звучить весела пісня, що звеселяє нашу працю. Пісня супроводжує нас завжди,
навіть тоді, коли спати хочеться. А чи знаєте ви, діти, звідки пісня взялася на Україні?
Відео «Легенда про дівчину Україну»
Проведемо гру і перевіримо, чи справжні ви українці?
Я читатиму перелік предметів, страв, оберегів ,тощо, а ви визначите один з них,що належить
українському народу.
Плов, вареник, пельмень.
Лелека, слон, мавпа.
Пальма, калина, ялина.
Вишитий рушник, віяло, матрьошки.
Береза, каштан, верба.
Місяць, зірка, тризуб.
Чорнобривці,кактус , гвоздика.
Віночок, хустинка, шапка.
Суп , борщ, уха.
- Молодці, ви справжні маленькі українці.
V. Підсумок уроку
- Ось наша подорож по Україні і завершилась. Напевне, усі ви зрозуміли, на якій унікальній
землі живемо.
Ми маємо те, чим варто пишатися, і у нас є чим гордитися. Наші предки дуже багато
трудилися, щоб Україна стала незалежною могутньою державою. А тепер від нас, від наших
знань і вмінь, від нашого патріотизму залежить, якою бути Україні далі. Я вам бажаю мирного
неба і завжди лагідного теплого сонечка. (вчитель кріпить на дошку сонечко).
Вправа «Серце»
Учні формулюють відповідь на запитання
«Якби я був президентом України я б… » щоб я зробив, щоб наша країна процвітала,
щоб побажали ви один одному….
- Учні пишуть на сердечках
свої побажання. Потім прикріплюють на дошці коло
малюнка України.
Учитель. Правильно, діти, ви повинні настійливо йти до своєї мети і пам’ятати, що один в
полі не воїн. Ми маємо бути єдині, спільно приносити нашій державі користь. Сьогодні
держава дбає про вас, як рідна мати про свою дитину, а ви повинні дбати про неї, щоб вона
була багата і щаслива. Ви маєте будувати своє майбутнє. І тільки спільними зусиллями ми
досягнемо того, що очікуємо для України. Тільки тоді сонечко буде посміхатися і лагідними
промінчиками зігріватиме Україну.
А я дарую вам кожному метелика і хочу побажати. Щоб за ним ви летіли по країні знань до
найвищих вершин.
Хай навчання в радість буде,
Хай наука не забуде
Поміститись в голові
Щоб вдавалось все тобі!
Загалом, ти добре вчися,
І ніколи не журися
Про оцінки, про свої,
Знай, що головне в житті —
це освіта і знання,
Школа, вчитель і рідня!
Гра «Так і ні». (ДОДАТКОВО)
– Бабусі хлопчик помагав,
На допомогу він мастак.
Він, діти, добрий хлопчик? (Так.)
– Тепер усі скажіть мені:
У сварці жити добре? (Ні.)
–А як немає забіяк,
Тоді усім прекрасно? (Так.)
– А як серця у всіх ясні,
То вам погано, діти? (Ні.)
– Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається? (Так.)
– А як обличчя всіх сумні,
Похмурі, злі? Вам добре? (Ні.)
– Кричить, ламає все хлопчак,
Це теж погано, діти? (Так.)
– Тоді іще скажіть мені:
Як діти б’ються, добре? (Ні.)
– Коли вам краще жити:
Коли сміються діти? (Так.)
Звичайно, краще в мирі
І з усіма дітьми дружити,
Щоб всі веселими були,
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
4
Размер файла
261 Кб
Теги
учителя, початкових, класі
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа