close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Презентація Калашнік Валентини Іванівни.Олександрійський

код для вставкиСкачать
ПРОБЛЕМА, НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЄ:
ЕТАПИ ВИВЧЕННЯ ТВОРУ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ РОБОТИ
КАЛАШНІК ВАЛЕНТИНИ ІВАНІВНИ
ВЧИТЕЛЯ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ, СТАРШОГО ВЧИТЕЛЯ, ВЧИТЕЛЯ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ НЕДОГАРСЬКОГО
НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ “ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ
НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД” ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
2013 рік
ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО:
ВІДДАЙ ДИТИНІ КРИХІТКУ СЕБЕ.
ЗА ЦЕ ДУША НАПОВНЮЄТЬСЯ СВІТЛОМ.
ПРОБЛЕМА, НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЮ: ЕТАПИ ВИВЧЕННЯ ТВОРУ
СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ
МЕТА:
ПІДВИЩИТИ ВИКЛАДАННЯ ЛІТЕРАТУРИ І ПОКРАЩИТИ
ЯКІСТЬ ЗНАНЬ; НАВЧИТИ ДІТЕЙ ПРАВИЛЬНО,
ВДУМЛИВО, ВИРАЗНО ЧИТАТИ І РОЗУМІТИ ПРОЧИТАНЕ,
ШЛЯХОМ СТИМУЛЮВАННЯ СПРИЯТИ РОЗВИТКУ
ДИТИНИ.
ТЕОРЕТИЧНЕ ПІДҐРУНТЯ ПРОБЛЕМИ
Методика викладання зарубіжної
літератури в школі. Харків. 2003р.
Вивчення зарубіжної літератури в
11 класі. Харків. 2003р.
Штейнбук Фелікс Маратович
Гадамер Ферм
Герменевтика і поетика. Київ. 2001р.
Рибнікова Марія
Очерки по методике литературного
чтения. Москва. 1985г.
Тема: «Доля жінки-козачки»
Мета: показати трагічність долі жінки – козачки; розвивати навички аналізу художнього образу,
вміння аналізувати та порівнювати художні твори різних видів мистецтва, узагальнювати
набуті знання; виховувати повагу і любов до матері.
Звеличимо жінку – Матір, чия любов не знає перешкод,
чиєю груддю викоханий увесь світ! Усе прекрасне в
людині – від променів сонця і молока Матері, ось що
насичує нас любов‘ю до життя.
Максим Горький
І. Організаційний момент.
Хід уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності:
а) Робота над епіграфом до уроку;
Як ви розумієте слова М.Горького?
б) Слово вчителя
Материнство – синонім людяності, добра, самозреченості. Матір усе готова віддати своїм дітям. Уклоняється світ
таким матерям, благословляє це велике й ніжне ім‘я – Ненька, Мати, Мадонна! Матерям присвячений наш сьогоднішній
урок.
ІІІ. Робота над темою уроку.
Презентація теми, мети уроку.
Актуалізація опорних знань.
Розкажіть про стосунки М. Гоголя зі своєю матір‘ю.
Яку роль відіграла Марія Іванівна, мати письменника, у його творчості.
Написання якої збірки Гоголя не було б можливим без матеріалів, які йому мали надіслати з Полтавщини до
Петербурга.
Робота з текстом повісті.
Коли вперше зустрілися з дружиною т. Бульби? (зачитайте).
До котрого з синів підійшла спочатку мати?
Чи виказує вона своє невдоволення, дізнавшись, що її сини тільки тиждень будуть вдома?
Чому мати не змогла вдержати сліз, поглянувши на дітей своїх?
Що зробила ненька, коли батько вранці підняв синів своїх?
Знайдіть те місце, де мати благословляє своїх дітей.
Прочитайте ту частину тексту, де Бульбиха прощається з Андрієм і Остапом.
Словникова робота.
страшний для неї рішенець (рішення);
дитина здорожилася (довго їхали, втомилися);
рівно сажень зросту (міра довжини 2,134 м).
Бесіда за запитаннями.
Як звати дружину Тараса Бульби?
Чому Гоголь не дає їй навіть імені?
Які враження справив на вас образ Бульбихи?
Яким було ставлення до жінок на січі?
Чи вдається М. Гоголю викликати у читачів співчуття і повагу до жінки – козачки?
В чому трагізм долі Бульбихи?
Поетична пауза.
Виразне читання вірша В. Симоненка.
Як ви розумієте цитату?
Страшного горя нема,
ніж те, коли старість мати
в домівці стрічає сама.
В. Симоненко
Презентація репродукції картини.
З якими сторінками повісті співзвучна картина?
ІV. Бесіда за запитаннями.
Як мати ставиться до своїх синів?
Чи обоє синів відповідають взаємністю?
Чи однакові були почуття матері до синів?
Чим автор пояснює особливе ставлення Бульбихи до Андрія?
Яких жіночих радощів була позбавлена Бульбиха?
V. Порівняльна характеристика образів Бульбихи та матері Юговичів.
Згадайте, яку ми вивчали сербську народну баладу, в якій розповідається про любов матері до своїх дітей.
Чим схожі долі Бульбихи і матері Юговичів?
VІ. Підсумок уроку.
«Війни прокляті матерями»,- таку думку висловив Давньоримський поет Горацій.
Минули віки, але на планеті спалахують все нові й нові війни. Для когось війна – спосіб збагатитися,
для когось - можливість самоствердитися, для когось – сувора необхідність. Для жінок, для матерів війна – це
завжди горе. Тим страшніше це горе, коли воно забирає життя найдорожчих людей. Адже свята жіноча місія
полягає у тому, щоб бути берегинею свого роду й усього сущого на землі.
VІІ. Оцінка діяльності учнів.
VІІІ. Д/з : Уривок – напам‘ять, виготовити ілюстрації до твору
Урок – дискусія
Тема. «Кохання – найсуворіший екзамен в житті»
Мета: вчити учнів усвідомлювати те, що «кохання – це найсуворіший екзамен в житті», показати
зумовленість поведінки Онєгіна й Тетяни їхнім вихованням досвідом попереднього життя,
формувати навички аргументованої дискусії; виховувати в учнів толерантність та повагу до думки
інших.
Обладнання: ілюстрації до роману Пушкіна «Євгеній Онєгін», програвач, порівняльна таблиця, написи,
плакати (Кохання – воно вище від Бога. В. Сухомлинський Любов – ніжне, крихке, капризне
дитя мужності. В. Сухомлинський. За любов любов‘ю платять. Народна мудрість. Любов усе
долає. Народна мудрість.).
Любов – це відповідальність за ту людину,
яку ти полюбив, за її долю, за її майбутнє.
В.Сухомлинський
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Поетична хвилина. Кобзев «Дівчата».
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Ми сьогодні прослухали поезію Кобзева «Дівчата». Автор говорить, що героїня О.С. Пушкіна Тетяна не пішла до
Онєгіна від чоловіка. І говорить про те, що кохання буває нелегким.
Ось на сьогоднішнім уроці ми з вами і попробуємо усвідомити те, що «Кохання – найсуворіший екзамен в
житті», докажемо, що поведінка Онєгіна і Тетяни зумовлена їхнім вихованням, досвідом попереднього життя.
ІV. Літературний диспут
«Кохання – це найсуворіший екзамен в житті».
Обмін думками про те, чи являлося кохання головних героїв екзаменом в їх житті.
1.
Слово вчителя.
Кохання – одне із самих величних, благородних і прекрасних почуттів. Воно не повторне, вічне, як життя.
Справжнє кохання, завжди безкорисливе і вічне, як життя.
В.Сухомлинський говорив: «Любити – це означає насамперед віддавати коханій людині сили своєї душі, творити
для неї щастя».
А ось Висоцький, відомий актор, композитор, поет, співак сказав: «…если не любил – значит, и не жил, и не
дышал!»
- То ж скажіть, чому так швидко закохалася Тетяна в
Онєгіна?
Це кохання з першого погляду?
Рольова гра «Створення кіносценарію» за фрагментом роману «Розмова Онєгіна й Тетяни».
а) - інсценізація уривків.
б) - як характеризує особистість та почуття Тетяни її листа до Євгенія?
Урок сміливості.
Урок гордості.
Урок вірності.
Урок долі.
Урок самотності.
М.Цвєтаєва.
в) – Чи збереглися в душі Онєгіна високі почуття?
- Чи можна назвати його вчинок благородним?
(Онєгін дав своїй героїні урок, але і Тетяна дала нам усім урок сміливості, гордості, вірності. Багато дівчат
наступних поколінь і в ХІХ, ХХ ст. і в нашому ХХІ ст. звіряли і звіряють свої почуття, думки і вчинки з биттям серця
пушкінської героїні).
Інсценізація «Листа Онєгіна» та «Відповідь Тетяни».
Чому Онєгін говорить тепер, що він кохає Тетяну?
Чи щире це почуття?
Чому героїня не йде від свого чоловіка, не робить крок назустріч Онєгіну, адже вона його кохає?
Чи можливо було кохання цих героїв?
(Ні, вони по різному розуміють цінності життя)
(Звучить «Аве Марія».)
Учениця: вірш Л.Костенко «Розкажу тобі думку таємну…»
Розкажу тобі думку таємну,
Дивний спогад мене обпік:
Я залишуся в серці твоєму
На сьогодні, на завтра, навік.
І минатиме час, понизавши
Сотні вражень, імен і країн, На сьогодні, на завтра, назавжди! –
Ти залишишся в серці моїм
А чому? То чудна теорема,
На яку ти мене прирік.
То все разом, а ти – окремо.
І сьогодні, і завтра, й навік.
Підсумок.
Висновок: «А щастя було…»
Хто втратив своє щастя?
Хто з героїв здав найсуворіший життєвий екзамен?
Так що таке кохання?
Кожна людина володіє здібністю – кохати. Але люди егоїстичного складу або з черствою душею здібні тільки на
закоханість, прихильність.
Але якщо вони проростять в собі здібність дорожити іншою людиною, як собою, вони збагатить свою душу, і їх
закоханість переросте в кохання…
Уже багато поколінь великі уми людства намагаються відгадати і пояснити це велике і загадкове
почуття – кохання.
А мені хочеться сказати словами Алігер:
(звучить мелодія «Я помню вальса звук прелесный…
сл. и муз. Булахова.»)
… Ты только сумей полюбить
Увидишь, как сила твоя прибывает,
Узнаешь как весело жить,
Ты станешь свободней и шире,
Поймешь, что силен и богат,
И что-то внезапно изменится в мире,
Он станет прекрасней стократ.
Вчитель: Кохання, хоч і найсуворіший екзамен у житті, як сказав В.Сухомлинський, та все ж від цього не
помер ніхто, тому що воно сильніше смерті і страху смерті. Тільки на ньому тримається і рухається людство.
Оцінювання учнів.
Домашнє завдання: підготуватися до написання твору за вивченою темою.
Абсолютні вічні цінності
Совість
Добро
Досконалість Віра
Правда
Надія
Благородство
Любов
Краса
Чесність
Справедливість
Щирість
Гідність
Мудрість
Милосердя
Прощення
Документ
Категория
Презентации по литературе
Просмотров
47
Размер файла
5 592 Кб
Теги
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа