close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Ярослав Мудрий 4кл.

код для вставкиСкачать
Читання. Тема. Сторінками історії. О.Олесь "Ярослав Мудрий", Мета: розширювати уявлення про історичне минуле, про мудрість і розважність князя Ярослава Мудрого, збагачувати словниковий запас школярів; навчати самостійно давати характеристики дійовій особі; формувати оцінні судження; виховувати любов і повагу до сторичного минулого нашої держави.
Обладнання. Портрет Ярослава Мудрого, ілюстрації Золотих воріт, церкви Св. Софії, Києво-Печерської Лаври, фонохрестоматія, відео сюжет про Ярослава Мудрого, презентація.
Хід уроку
І. Організація класу. Сл.1
Друзі , дружно за парти сідайте,
Урок читання швидко починаймо.
ІІ. Вправи на підвищення швидкості читання і розвитку мислення.
1. Прочитай складовий ряд.
Са-са-за со-со-зо су-су-зу
Се-се-зе зи-си-си зя-ся-ся
Зьо-сьо-сьо зю-сю-сю зє-сє-зє
Сі-зі-сі за-са-зс со-за-со
Зу-су-зу сто-зьо-зьо зи-зи-си
Зя-зя-ся сі-зі-зі сю-зю-зю
Сє-зє-зє зе-зе-се за-за-са
Зо-со-зо зу-су-зу зе-се-зе
2. Читання чистомовок
Ну-ну-ну завітаймо в давнину,
Зі-зі-зі коли правили князі,
Іх-іх-іх найважливіший усіх,
Лав-лав-лав сильний Мудрий Ярослав.
Ли-ли-ли прадіди заповіли,
Ти-ти -ти спільно йти нам до мети.
Ир-ир-ир найважливіше - це мир,
Се-се-се єдність всіх понад усе. Сл.2
ІІІ. Перевірка д\з
1. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Гра "Дочитай речення".
-Знайдіть і дочитайте до кінця речення, які починаються словами: "На річках...", "Ось і...", "Але все...", "Над озерами..."., "Кожне плем'я..."
- Прочитайте рядки, в яких розповідається де оселялися наші предки? (1,2)
б) Гра "Хто читає швидше?".
- Знайдіть дієслова, які описують дії: найстаршого (керував, видавав, правив, милував, карав); князя (судив, водив, був, ставав); віче (вибирало), народ (будував), бою (починався).
в) Мовно-логічне завдання. Робота в парах.
- Користуючись текстом, доповніть розповідь про слов'ян потрібними словами і виразами.
Слов'яни жили над_______, ___________, на _____________, в __________ у ______________.Оселялися вони______, а роди складали____________. Родом керував_______і____ . Кожне ___________ вибирало________. Перевірка за сл.3___
(Слов'яни жили над озерами, річками, на горах, у степах. Оселялися вони родом, а роди складали племена. Родом керував найстарший і наймудріший. Кожне плем'я вибирало князя.)
- Пригадаймо значення слова князь. (1)голова племені ,роду; той хто стояв на чолі війська - головний командир; 2) високий тітул, звання головуючого державою; 3) молодий наречений в давнину )
IV.Мотивація знань учнів
1. - Коли ми читаємо історичні тексти, книги чи дивимось історичні фільми , ми відчуваємо гордість за наших предків. Спробуйте прочитати правильно вислови видатних людей, переставивши заблукавші слова місцями (робота в парах, картки)
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
Сл.4(Хто забуває минуле, той не має права на вічність.Роман КОВАЛЬ (укр..письменник початку ХХ ст..)
Сл.5. Шлях у майбутнє завжди лежить через минуле.Іммануїл Кант (німецький філософ)
СЛ.6. 2. Гра "Незвичайна математика".
- Виконайте дії і прочитайте утворений результат.
Книга-га - и + я + зь = ... (Князь.) Яр + оса-а + лавка-ка =... (Ярослав.) Мед-ед + уд + риба-ба + й =... (Мудрий.)
СЛ.7. 2. Читання деформованого тексту з дошки.
-Прочитайте текст, роз'єднуючи слова. З нього ви дізнаєтесь про князя який правив нашою державою в ХІ столітті.
ЯрославМудрийпродовживсправусвогобатькаВолодимираВеликого.Вінборонивукраїнськуземлювідполяківіпеченігів.ЗачасівЯрославаКиївставшебільшимібагатшим. Ярославупорядкувавіуклавукраїнськізакониіназвавїх"Правдою".
Перевір себе:
Ярослав Мудрий продовжив справу свого батька Володимира Великого. Він боронив українську землю від поляків і печенігів. За часів Ярослава Київ став ще більшим і багатшим. Ярослав упорядкував і уклав українські закони і назвав їх "Правдою".
СЛ. 8. 3. Обговорення прочитаного.
- Про якого князя ви прочитали текст? Що ви дізналися про нього? Що ви ще знаєте про нього? (з предмету громадянської освіти)
ІII.Повідомлення теми та мети уроку.
-Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитись з сторінками історії нашої країни, її минулим, про мудрість князя в ті часи, збагачувати словниковий запас школярів, виховувати любов і повагу до сторичного минулого нашої держави, будемо читати уривки з книги Олександра Олеся "Княжа Україна", у яких автор розповідає про князя Київської Русі.
IV.Опрацювання твору Олександра Олеся "Ярослав Мудрий".
СЛ. 10 - Що ви знаєте з біографії О.Олеся
- Щоб зрозуміти текст, проведемо підготовку.
1.Словникова робота. Сл. 11
-Прочитайте з дошки колонки слів. Поясніть серед них малозрозумілі,
ВалжийтеЦаргород
муроздобивподастеся
берлопосланцічужоземні
дбаввигнанцітинятиметесь
( вал - висока земельна насип для захисту населеного пункту;
мур - висока кам'яна або цегляна стіна навколо чогось ;
берло - палиця, оздоблена коштовним камінням і різьбою; символ, знак влади.
Посланець - особа, яку посилають з яким-небудь терміновим дорученням, повідомленням - Прочитайте усі слова; тільки іменники; дієслова.
- Які з цих слів пояснюються після твору? Прочитайте мовчки ці тлумачення. Якого з цих слів нема на дошці?
- Прочитайте слова, які утворюються з двох. Що це за слова?
(Цар+город, чужа+земля).
- Доберіть синоніми до слів дбав(турбувався, піклувався, опікувався),
оздобив (прикрасив).
- Які із слів мають наступні значення?
* Ті, кого вигнано, вислано кудись із певної території, місцевості.
* Високий земляний насип навколо поселення, міста чи фортеці для захисту від ворога.
* Люди родом з чужих земель, представники чужої країни, держави;
2.Знайомство з текстом. Сл.12
- А зараз ми звами попадемо на мить в минуле. Так виглядав Київ за часів Ярослава Мудрого.
А) Прослуховування аудіозапису.
-У якому місті князював Ярослав Мудрий? - Чому народ та посли з інших країн його поважали?
(11 століття, під час його князювання Київ став відомою столицею в світі)
Б) Повторне читання вірша вголос.
- Що дізналися про князя Ярослава Мудрого?
В) Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання
- Як дбав Ярослав про Київ?
- Які захисні споруди збудував? Прочитайте словами тексту.
-У яких рядках сказано про красу і велич стародавньою Києва?
-Як до Ярослава Мудрого ставились посли інших держав? Прочитайте.
-Чому, на вашу думку, його так поважали?
-Прочитайте, у чому мудрість Ярослава.
-Як князь ставився до війни?
-Що заповів Ярослав Мудрий своїм синам? Давайте прочитаємо уважно цю заповідь.
-Поміркуйте над її змістом. Яка основна думка заповіді?
-Знайдіть у тексті і перечитайте речення, в якому передається ця основна думка.
Фізхвилинка
Г) продовження вивчення теми
3. Вправи на розвиток швидкості читання та розуміння прочитаного
а) Гра "Чи були такі речення у творі?"
Читаю речення. Учні відшукують його в тексті.
• "Оточив його мурами, ровом, валами обвів". (Ні.)
• "За князя, за Ярослава, Київ - Царгородом став". (Є.)
• "До палат ішли невпинно посланці із чужини". (Ні.)
• "І, допущені у Київ, низько кланялись посли". (Ні.)
• "Пролетіли дні короткі...". (Є.)
• "А незгода, наче вітер, все по світу рознесе". (Ні.)
"У Європі честю мали.." (Є)
б) Гра "Хто швидше" (робота в парах).
- Знайдіть у тексті порівняння. Яка пара справиться швидше?
Ярослав дбав про Київ, як про ... (друга, сина). Незгода все по полю рознесе, наче ... (вітер). Тинятиметесь всюди, як ... (вигнанці й жебраки).
3. Перегляд додаткових слайдів про Ярослава Мудрого. Читання додаткової інформації про Ярослава Мудрого. Гра "Куб"
1 група. Сл. 13 Ярослав не завойовував зброєю нових земель, але він прославив себе битвою під Києвом. В 1037 році вже у котрий раз на Русь напали печеніги. Поки старший син великого князя Володимира тримав оборону, Ярослав зібрав новгородське ополчення і рушив йому на підмогу . Битва тривала цілий день. Ярослав отримав перемогу, найважливішу для Вітчизни, скрушивши одним ударом силу лютого ворога. З того часу Русь надовго звільнилася від жорстоких нападів незлагідного сусіда. 2 група Сл. 14,15
Князь Ярослав правив в Києві. Він вів війни, перемагав і сам не раз бував битим, але в історії він залишився передусім як Мудрий. Ярослав Мудрий (1015-1054) наслідував батька Володимира Великого і старався зробити Україну сильною державою. Ярослав перший на цій землі видав збірку загальноприйнятих законів і порядків в державі. У 1016 р. з'явився "Статут новгородців" Тут були зібрані звичаї і судові рішення, що дозволяють нам дізнатися про життя і побут людей того часу.
3 група Сл. 16
Ярослав Мудрий піклувався про процвітання держави і прагнув зберегти мирні стосунки з сусідами. За його правління були побудовані кам'яні стіни навколо Києва, зведені Золоті Ворота. Вже за 20 років правління Ярославом Київ став світовим торгівельним центром. Його населення збільшилось в 3 рази, ніж населення всього Парижу. Тоді почали вирушати посли у Францію, Німеччину, Угорщину, Скандинавію, Польщу. Сл.17. За часів Ярослава більша половина населення заробляли на життя торгівлею хлібом, медом, воском, рибою, янтарем, золотом, ковальськими виробами. Особливо відомими були вироби гончарів і кожум'яків. 4 група Сл.18.
В народі Ярославу не даремно дали прізвисько Мудрий. Він був великим любителем книг і багато уваги приділяв просвіті. В державі відкривались школи, активно велась робота по навчанню грамоти серед всього населення країни. Першу в Європі школу для дівчаток було організовано в Києві. Там вчилася донька князя Ярослава Анна, майбутня королева Франції. При монастирях організовувались книжні майстерні. Сам Ярослав знав кілька мов, тому в державі широко велась робота по переписуванню та перекладу книг на слов'янську мову. У зведеному, на честь великої перемоги над печенігами, Софійському соборі була створена перша бібліотека на Русі.
5 група Сл. 19
Правління Ярослава Мудрого тривало 35 років. Перед смертю Ярослав поділив Україну між синами, а найстаршого з них Ізяслава, назначив київським князем на своє місце. Головним наказом було - жити всім в злагоді. Помер князь у віці сімдесяти п'яти років. Дуже сумував люд за Ярославом. За мудре княжіння, яке привело до розквіту, слави і визнання Київської Русі, за зусилля щодо грамотності люду, народ прозвав Ярослава - Мудрим.
Сл.20. Похований Ярослав у церкві Святої Софії у Києві.
Перегляд відеосюжету про Ярослава.
- Що нового ви дізналися з відео сюжету?
IV. Підсумок уроку.
Гра "Так чи ні?"
1) Ярослав Мудрий був правителем Київської Русі 35 років. (так)
2) Ярослав Мудрий любив воювати та захвачувати інші землі?(ні)
3) Час князювання Ярослава Мудрого - це розквіт Київської Русі. (так)
4) В пам'ять про перемогу над печенігами було побудовано Софійський собор. (так)
5) При Софійському соборі була заснована перша школа. (ні, перша бібліотека)
6) Ярослав Мудрий уклав перший збірник законів "Руська правда" (так)
7) Щоб не допустити ворожнечі між синами за право наслідування, Ярослав поділив землі між синами ще за своє життя. (так)
8) Ярослава Мудрого поховано на території сучасного Криму. (ні, в Софійському соборі)
Діти "пишуть" так "ні". Самоперевірка зі слайда 21.
Сл. 22 Пам'ятники Ярославу Мудрому на Україні.
-Що нового ви дізналися на уроці?
-До якої частини твору підходить прислів'я "Згода будує, а незгода руйнує"? Доведіть словами тексту.
-Чи погоджуєтесь з думкою, що слова Ярослава Мудрого є повчальними і для нас - його далеких нащадків?
У. Д/з. ст. 18-20 виразно читати, підготувати повідомлення про Ярослава Мудрого.
1 група. Ярослав не завойовував зброєю нових земель, але він прославив себе битвою під Києвом. В 1037 році вже у котрий раз на Русь напали печеніги. Поки старший син великого князя Володимира тримав оборону, Ярослав зібрав новгородське ополчення і рушив йому на підмогу . Битва тривала цілий день. Ярослав отримав перемогу, найважливішу для Вітчизни, скрушивши одним ударом силу лютого ворога. З того часу Русь надовго звільнилася від жорстоких нападів незлагідного сусіда. 2 група Князь Ярослав правив в Києві. Він вів війни, перемагав і сам не раз бував битим, але в історії він залишився передусім як Мудрий. Ярослав Мудрий (1015-1054) наслідував батька Володимира Великого і старався зробити Україну сильною державою. Ярослав перший на цій землі видав збірку загальноприйнятих законів і порядків в державі. У 1016 р. з'явився "Статут новгородців" Тут були зібрані звичаї і судові рішення, що дозволяють нам дізнатися про життя і побут людей того часу.
3 група Ярослав Мудрий піклувався про процвітання держави і прагнув зберегти мирні стосунки з сусідами. За його правління були побудовані кам'яні стіни навколо Києва, зведені Золоті Ворота. Вже за 20 років правління Ярославом Київ став світовим торгівельним центром. Його населення збільшилось в 3 рази, ніж населення всього Парижу. Тоді почали вирушати посли у Францію, Німеччину, Угорщину, Скандинавію, Польщу. За часів Ярослава більша половина населення заробляли на життя торгівлею хлібом, медом, воском, рибою, янтарем, золотом, ковальськими виробами. Особливо відомими були вироби гончарів і кожум'яків. 4 група В народі Ярославу не даремно дали прізвисько Мудрий. Він був великим любителем книг і багато уваги приділяв просвіті. В державі відкривались школи, активно велась робота по навчанню грамоти серед всього населення країни. Першу в Європі школу для дівчаток було організовано в Києві. Там вчилася донька князя Ярослава Анна, майбутня королева Франції. При монастирях організовувались книжні майстерні. Сам Ярослав знав кілька мов, тому в державі активно велась робота по переписуванню та перекладу книг на слов'янську мову. У зведеному, на честь великої перемоги над печенігами, Софійському соборі була створена перша бібліотека на Русі.
5 група Правління Ярослава Мудрого тривало 35 років. Перед смертю Ярослав поділив Україну між синами, а найстаршого з них Ізяслава, назначив київським князем на своє місце. Головним наказом було - жити всім в злагоді. Помер князь у віці сімдесяти п'яти років. Дуже сумував люд за Ярославом. За мудре княжіння, яке привело до розквіту, слави і визнання Київської Русі, за зусилля щодо грамотності люду, народ прозвав Ярослава - Мудрим.
Похований Ярослав у церкві Святої Софії у Києві.
5 група Правління Ярослава Мудрого тривало 35 років. Перед смертю Ярослав поділив Україну між синами, а найстаршого з них Ізяслава, назначив київським князем на своє місце. Головним наказом було - жити всім в злагоді. Помер князь у віці сімдесяти п'яти років. Дуже сумував люд за Ярославом. За мудре княжіння, яке привело до розквіту, слави і визнання Київської Русі, за зусилля щодо грамотності люду, народ прозвав Ярослава - Мудрим.
Похований Ярослав у церкві Святої Софії у Києві.
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
. На тому місці, де російські дружини розбили племена печенігів, повелів Ярослав звести собор Святої Софії на честь великої перемоги.
. При нім були побудовані кам'яні стіни навколо Києва, зведені Золоті Ворота. У Софійському соборі була створена найбільша бібліотека, в якій збиралися і переписувалися книги. При монастирях відкривалися перші школи. Сам Ярослав був освіченою людиною і, за словами літописця, "до книг прилежал, читаючи їх вночі і вдень".
-На честь перемоги були споруджені кам'яні стіни і собор Святої Софії, побудовані кам'яні стіни навколо Києва, зведені Золоті Ворота. Ярослав почав будувати перші монастирі - Святого Георгія і Святої Ірини(1037).
Ярослав заснував багато міст. Він хотів,щоб його столиця була не гірша Царьграда. -
. При нім в Новгороді було створено перше народне училище для дітей на 300 місць. -В 1051 році був заснований чоловічий Киево - Печерський монастир. -
-Ярослав Мудрий піклувався про процвітання держави і прагнув зберегти світ з сусідами. -При німрозвиваласяторгівля і вирушалипосли у Францію, Німеччину, Угорщину, Скандинавію, Польщу. -Ярослав Мудрийприпинивсвоїмзаповітомбагатовіковіродовірозбрати. Князювання Ярослава Мудрого тривало 37 років.
Г) продовження вивчення теми
3. Вправи на розвиток швидкості читання та розуміння прочитаного
а) Гра "Чи були такі речення у творі?"
Читаю речення. Учні відшукують його в тексті.
• "Оточив його мурами, ровом, валами обвів". (Ні.)
• "За князя, за Ярослава, Київ - Царгородом став". (Є.)
• "До палат ішли невпинно посланці із чужини". (Ні.)
• "І, допущені у Київ, низько кланялись посли". (Ні.)
• "Пролетіли дні короткі...". (Є.)
• "А незгода, наче вітер, все по світу рознесе". (Ні.)
"У Європі честю мали.."е(є)
б) Гра "Хто швидше" (робота в парах).
- Знайдіть у тексті порівняння. Яка пара справиться швидше?
Ярослав дбав про Київ, як про ... (друга, сина). Незгода все по полю рознесе, наче ... (вітер). Тинятиметесь всюди, як ... (вигнанці й жебраки).
3. Перегляд додаткових слайдів про Ярослава Мудрого. Читання додаткової інформації про Ярослава Мудрого. Гра "Куб"
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
Вислови про історичне минуле народу.
1) Хто той минуле на вічність, забуває не має права.
2) Шлях у минуле лежить майбутнє завжди через.
V. Фізкультхвилинка.
VІ. Продовження роботи над темою уроку. 1. Вправа на розвиток мовної здогадки.
-Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви.
П_П_Р (папір)Т_Л_Ч_ ШК_Р_ (теляча шкіра)
П_П_Р_С (папірус)ГЛ_Н_НІ ПЛ_ТК_ (глиняні плитки)
ДР_К_РН_ (друкарня)СТ_Н_ П_Ч_Р (стіни печер)
П_РГ_М _НТ(пергамент)ОКР_М_ Д_Щ_ЧК_( окремі дощечки)
2. Гра "Закінчи речення".
Учитель починає речення, а школярі його закінчують, добираючи відповідні слова із попереднього завдання.
* "Сторінками" найдавніших книжок були ... (стіни печер).
* Далі люди додумалися писати на ... (глиняних плитках), які обпалювали у печах.
* У Стародавньому Єгипті книги виготовляли з річкового очерету -... (папірусу).
• У стародавньому Китаї робили книги з ... (окремих дощечок).
• 3 часом люди навчилися робити книги з тонкої ... (телячої шкіри). • Цей особливий матеріал називався... (пергамент).
• Близько 2 тисяч років тому люди навчилися робити значно дешевший матеріал, яким користуються і зараз. Це - ... (папір).
• Зараз книги виготовляють у ... (друкарні).
3. Пояснення лексичного значення слів.
Монах - член релігійної громади, який прийняв постриг і дав обітницю вести життя, відповідне до монастирського статуту.
Сажа - чорна порошкова маса, що утворюється внаслідок неповного згорання палива і осідає у печах; кіптява.
4.Читання твору учнями вголос.
- Якою була книга за княжих часів?
- Хто зберігав книги?
5.Аналіз змісту твору.
- Де перебували вчені та письменники у ті часи?
- Як називалися люди, котрі переписували книги? На чому тоді писали книги?
- Як прикрашали сторінки рукописних книг?
- Чому ці книги могли мати тільки князі?
- Хто був найвідомішим вченим па княжих часів? Де жив Нестор літописець?
- Яке значення цієї людини в історії України?
- Як називалася перша історія України?
- Пригадайте, автором якого літопису був Нестор. ("Повість минулих літ".)
Цікава інформація про Нестора.
Нестор Літописецьроки життя приблизно 1056-1114 роки. Київськийлітописець та письменник. Юнаком прийшов до Києво-Печерськоїобителі та прийняв постриг. Вінглибокоцінувавістиннезнання, з'єднанезісмиренністю та каяттям. У монастирівінвиконувавобов'язкилітописця.З 1073чернецьКиєво-Печерськогомонастиря. Всесвітню славу Нестору принесла його участь у літописанніКиївськоїРусі. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція "Повістіминулихліт". Їїнаписання, безперечно, було справою життя Нестора. ПатріотРуськоїземлі Нестор обстоювавїїполітичнуєдність, виступавпротиміжкнязівськихчвар. ІсторіюРусірозглядав як частинуісторіїлюдства.
У церковному календарі день вшануванняпам'яті Преподобного Нестора-Літописцяприпадає на 9 листопада. Цього дня в Україні, починаючи з 1997 року, відзначаютьДень українськоїписемності та мови.
VІІ. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- До якої частини твору підходить прислів'я "Згода будує, а незгода руйнує"? Доведіть словами тексту.
- Чи погоджуєтесь з думкою, що слова Ярослава Мудрого є повчальними і для нас - його далеких нащадків?
VІІІ. Домашнє завдання. С. 18-21, виразно читати, відповідати на
1. Прочитай складовий ряд.
Са-са-за со-со-зо су-су-зу
Се-се-зе зи-си-си зя-ся-ся
Зьо-сьо-сьо зю-сю-сю зє-сє-зє
Сі-зі-сі за-са-зо со-за-со
Зу-су-зу сьо-зьо-зьо зи-зи-си
Зя-зя-ся сі-зі-зі сю-зю-зю
Сє-зє-зє зе-зе-се за-за-са
Зо-со-зо зу-су-зу зе-се-зе
1. Прочитай складовий ряд.
Са-са-за со-со-зо су-су-зу
Се-се-зе зи-си-си зя-ся-ся
Зьо-сьо-сьо зю-сю-сю зє-сє-зє
Сі-зі-сі за-са-зо со-за-со
Зу-су-зу сьо-зьо-зьо зи-зи-си
Зя-зя-ся сі-зі-зі сю-зю-зю
Сє-зє-зє зе-зе-се за-за-са
Зо-со-зо зу-су-зу зе-се-зе
1. Прочитай складовий ряд.
Са-са-за со-со-зо су-су-зу
Се-се-зе зи-си-си зя-ся-ся
Зьо-сьо-сьо зю-сю-сю зє-сє-зє
Сі-зі-сі за-са-зо со-за-со
Зу-су-зу сьо-зьо-зьо зи-зи-си
Зя-зя-ся сі-зі-зі сю-зю-зю
Сє-зє-зє зе-зе-се за-за-са
Зо-со-зо зу-су-зу зе-се-зе
1. Прочитай складовий ряд.
Са-са-за со-со-зо су-су-зу
Се-се-зе зи-си-си зя-ся-ся
Зьо-сьо-сьо зю-сю-сю зє-сє-зє
Сі-зі-сі за-са-зо со-за-со
Зу-су-зу сьо-зьо-зьо зи-зи-си
Зя-зя-ся сі-зі-зі сю-зю-зю
Сє-зє-зє зе-зе-се за-за-са
Зо-со-зо зу-су-зу зе-се-зе
Автор
18   документов Отправить письмо
Документ
Категория
Образование
Просмотров
1 835
Размер файла
39 Кб
Теги
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа