close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Подорож у країну Прав дитини

код для вставкиСкачать
класна година
 Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Українська гімназія
Димитровської міської ради
Донецької області
Подорож у країну Прав дитини
вчитель початкових класів Сабєгатуліна В.В.
м. Димитров
2014
Мета. Сприяти поширенню правової культури та освіченості учнів; виховувати бажання вивчати, поглиблювати правові знання, виробляти та коригувати навички правомірної поведінки, негативне ставлення до правопорушень, уміння протистояти негативним впливам, сприяти розвитку інформаційної компетентності.
Обладнання: правові документи, 2 чистих ватмани, малюнки сонця, квітів, веселки, дерев, хлопчика, дівчинки; кросворд, зображення потяга, пелюстки для складання "правової квітки", пазли, аудіо: пісні "Зачекай моє дитинство", "Буратіно", "Вчать у школі", "Песня Красной шапочки", "Вальс квітів", гудок потяга, відео "Дітям про права дитини та Конвенцію ООН", фізкультхвилинка "Райдуга", ельбуки. Хід уроку
І. Вітання. -Гостей дорогих ми вітаємо щиро, стрічаємо з любов'ю і миром.
ІІ. Таємничо - чарівна хвилинка.
У мене в руках чарівна скринька, у якій знахадоться найцініший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити? Але поки що не розповідати, що ви там побачили.
( діти заглядають у скриньку із дзеркалом, відкривається чарівна скринька, діти посміхаються. Потім вчитель показує всім дітям).
Ви бачили в чарівній скриньці себе. Людина - найцініший скарб, кожен з вас особистість і саме такої людини, як ви, більше не буде на цій Землі. ІІІ. Робота за темою уроку.
1. Вступна бесіда
Ми часто чуємо і самі повторюємо слова: право, правильно, правило.
Всі ці слова мають один корінь, пов'язаний зі словом правий, той, хто дотримується правил, діє правильно.
Отже, правило - це певне положення, в якому відбито взірець діяльності або поведінки людини.
Зрозуміло, що правила створюються для того, щоб їх дотримувались.
Отже, Перше право ...
Не меркнуть зорі,
Йдуть у небуття,
Бо мають право вік світити.
Я ж маю право на життя,
Я гідно мушу жити.
Кожне дитя має право на життя, і держава зобов'язана забезпечить виховання і розвиток дитяти ( на дошці - чистий ватман. Учні прикріпляють сонце, дерева, квіти, веселку). 2. Гра із залом. Я читаю вірш, і як тільки ви почуєте ім'я дівчинки, хлопніть один раз, якщо ім'я хлопчика - 2 рази.
Давайте спробуємо: -Глеб(лясь-лясь).
-Діана(лясь). Молодці!
На свято веселе нас зібралось багато
Будем швиденько всіх рахувати
Оля, Даніїл, Міла, Андрійко,
Галя, Ксеня, Варвара, Сергійко,
Вікторія, Настя, Нікіта, Богдан,
Юля, Катруся, Сашко і Іван,
Єва, Євген, Алевтина,
Ліза, Максим, Олексій і Аліна.
Запам'ятай: на планеті Земля ти маєш право носити ім'я (до плакату прикріплюються фігурки дітей).
3. Про які права говориться в цьому вірші?
Я МАЮ ПРАВО
Я маю право жити на землі.
Творити, дихати, учитись,
Примножувать багатства всі її.
Своєю Україною гордитись.
Я маю право на здоров'я охорону
Яка б не трапилась біда,
Щоби завжди в моєму домі -
Спокійною була моя сім'я.
У школі всіх наук джерела
Зібрані зі всього світу
Обіцяю добре вчитись
Я маю право на освіту.
На чисту воду і на хліб духмяний
Я маю право раз і на завжди
Всім дітям достатнє харчування
Потрібне, щоб здоровими росли.
На золотаве сонце в небесах,
Що щедро Україну зігріває,
На соловейка спів в гаях,
І на любов батьків, безмежну і безкраю.
4. Перегляд презентації.
- Пропоную переглянути презентацію, щоб ще раз пригадати права дитини, що записані в Конвенції ООН. 5. Робота з пазлами (в групах)
- Зібрати пазли. Назвати право, що зображено на малюнку, який зібрали.
6. Робота зі схемами (на ельбуках)
- З'єднати схему, що зображує право дитини з її підписом.
7. Сценка.
- Інколи учні вважають, що правил дотримуватись не потрібно. Подивіться, що з цього виходить.
1-й хлопчик. Правила, всюди правила. Дорогу переходь на зелене світло, а я хочу тоді, коли мені потрібно.
2-й хлопчик. До школи ходи в формі, а мені не хочеться.
1-й хлопчик. Працювати можна з 16 років, одружуватись з 18, в школі навчатись обов'язково - ні, я від цього страшенно втомився.
2-й хлопчик. А я хочу на перерві
Коридорами гасать.
Смикать всіх дівчат за коси І ходить по партах босий.
А як пролуна дзвінок,
Й побіжать всі на урок,
Хочу ставити підніжки,
Хтось впаде - я посміхнуся трішки.
1-й хлопчик. Все ж таки жити без правил і законів класно!
2-й хлопчик. От хоча б на день потрапити в абсолютно вільний світ, робити що захочеться, не дотримуючись ніяких правил.
Ведучий. Ну що ж, запрошую вас в світ, де не існує ніяких правил. Живіть!
(до хлопців наближаються дві дівчини).
1-й хлопчик. Ой, дивись, якісь дівчата йдуть.
2-й хлопчик. Вони ніби налякані чимось.
1-й хлопчик. Так, щось вони невеселі. Здрастуйте, дівчата.
Дівчата. Доброго дня.
2-й хлопчик. Дівчата, а чому це ви не радієте свободі? Адже можна робити, що захочеш, іти, куди завгодно!
1-а дівчина. Це так, але ви спробуйте хоча б дорогу перейти без синців, переломів, перейдете - ваше щастя.
1-й хлопчик. Он як, так законів не існує не лише для нас, а й для всіх інших.
2-а дівчина. Так звичайно. В магазин не потрапиш - він не працює, лікарня зачинена, на вулицю вийти взагалі небезпечно.
2-й хлопчик. Що ж нам робити? Просити правила негайно повернутись?
Ведуча. Справжня свобода - це усвідомлена необхідність, вона можлива лише за опанування прав і їх свідомого дотримання.
1-й учень.
Є права в дітей, звичайно,
Треба, щоб усяк їх знав,
Знайте ж, що усі ви - рівні,
І людина змалку вільна,
Наче в небі синій птах.
2-й учень.
Знайте ж, змалечку всіх діток
Треба вчить, оберігать.
І ніхто у цьому світі Їх не сміє ображать.
Треба діткам всього світу
Не сваритись, а дружить.
І по правилах хороших,
По законах треба жить.
8. Інсценування уривка казки "Попелюшка".
- У повсякденному житті ми доволі часто зустрічалися з випадками, коли правила порушуються.
Подивіться виставу і скажіть, яке право і ким було порушено у цій казці.
Попелюшка. Знов на бал зібралась вся сім'я: Мачуха і сестри, та тільки не я. Стільки роботи повік не зробити:
Вікна помити і квіти полити, Вдома прибрати, зварити харчі,
Купа прання - все роби і мовчи.
Хочу на бал, та мене не взяли,
Чом такі люди жорстокі та злі?
Казкар. Не плач, Попелюшко,
Не треба жалю.
Потрапиш на бал,
Я тобі говорю.
Попелюшка. Роботи багато, Не встигну ніяк!
Та й що одягну я?
Це ж свято! Це бал!
Казкар. Не плач, Попелюшко, Зараджу біді. Поїдеш на бал,
Де танцюють усі.
(Казкар торкається чарівною паличкою вбрання Попелюшки, і воно перетворюється на пишні шати) (під "Вальс квітів" проводжаємо Попелюшку на бал)
Ведучий. - Які права і ким були порушені у казці?
Діти. Мачуха та сестри знущалися над Попелюшкою. Вони порушували її право на свободу і особисту недоторканність, на не втручання в її особисте життя, на свободу думки і слова, на володіння і користування своєю власністю, на відпочинок, на вільний вибір праці. Ніхто не має права знущатися над людиною.
9. Сюжетно - рольова гра "Судова справа"
Ведуча. На світі залишилося ще багато зла і несправедливості. Не даваймо злу побороти добро. Відстоюймо права дитини. Борімося разом проти зла, несправедливості, жорстокості, експлуатації, приниження, образи, неповаги.
Зараз ми побуваємо на засіданні суду, на якому роздивляється справа з порушення прав дитини. Позивач: Червона Шапочка
Відповідач: Вовк
Справу веде суддя
Діти - "герої" займають відповідні місця (Звучить "Песня Красной шапочки")
2 кафедри, стіл судді, дерев'яний молоток.
Червона Шапочка. Ваша честь! Ідучи дорогою через ліс до хворої бабусі, я зустріла Вовка. Він сказав, що він чуйний, добрий, що він також хоче провідати хвору бабусю. Я йому повірила. Ми вирішили позмагатися: підемо різними дорогами, хто швидше дістанеться місця. Але Вовк випередив мене, обманом забрався до хати, з'їв бабусю, а потім і мене.
Суддя. Відповідачу, що ви можете сказати про таку заяву. Це правда?
Вовк. Ваша честь! Це правда! Але я був голодний, а я маю право на повноцінне харчування!
Суддя. Усе зрозуміло! Навіть немає потреби йти до нарадчої кімнати! Оголошується рішення суду! (Удар молотком.)
По - перше, Ви, шановний (до Вовка), порушили головне право дитини - право на життя!
По-друге, Ви незаконно ввірвалися до чужої оселі. Тому Ви вважаєтеся винним у злочині. Суд зобов'язує Вас вивчити права дітей і рекомендує харчуватися тільки рослинною їжею. Рішення прийнято! (Удар.)
Виходять Червона Шапочка і Вовк, стають перед дітьми.
Червона Шапочка. У майбутньому я не буду такою довірливою до незнайомих і не буду з ними навіть розмовляти!
Вовк. Виконуватиму рішення суд - буду вегетаріанцем!
- Які права дитини порушив Вовк? Чи потрібно спілкуватися з незнайомими людьми? Чи правильне рішення виніс суддя?
Фізкультхвилинка
-Пропоную скористатися своїм правом на відпочинок. (Танець "Райдуга")
10. Виконання пісні "Зачекай моє дитинство" Ведучий. Зараз ми помандруємо в країну, де живуть такі ж люди, як ми з вами. Вдень там сяє сонце, вночі світить місяць і зорі. Є там гори, поля і ліси, моря і ріки. Діти і звірі, які вміють говорити, навчаються в школі, а дорослі працюють. Це Країна Дитячих Прав.
- До якого віку людина вважається дитиною? Виконання пісні "Зачекай моє дитинство" (приспів 2р. з 2:27)
Збираємось їхати веселим потягом.
Увага! Приготувалися, семафор відкрито. Поїхали! Всі за мною повторюємо: чу-чу-один-два-три, чу-чу-один-два-три...(Діти повторюють, імітуючи рух потяга. Звучить аудіо гудок поїзда)
11. Інсценування.
Ми приїхали в Країну Дитячих Прав. а) А ось і жителі цієї країни.
(Виходять дівчатка з портфелями під музику "Вчать у школі").
1-а дівчинка.
Радо вітаємо всіх
У Країні Дитячих Прав.
Хочем, щоб кожен з вас
Добре права свої знав.
2-а дівчинка.
Як ми живемо,
Охоче вам розповімо.
Ти знаєш школа в нас яка?
Я розповім тобі, мій друже.
Там не покривдять малюка,
Не вразять в недозрілу душу.
Ти вивчиш літери і лік.
Ти знатимеш, як жити треба,
Щоб говорили всі про тебе - Це благородний чоловік.
Добродій, бо добро він діє, Великодушний, бо душа
Велика в того, хто надію
І мир на світі примножа.
Якщо ти зайченя лякливе - Тебе научать буть сміливим.
Якщо підступний, мов лисичка,
Відучишся від тої звички.
Якщо ти, наче вовк, гнівливий,-
Тебе научать доброті.
Незграбний - виросте кмітливим
Й всього досягне у житті.
Навчає школа бути гідним
Славетних предків і батьків, Любить свою державу рідну
І боронить від ворогів.
Ведучий. Ми щасливі, що навчаємося у школі. Навчання - це головна наша праця. Право на освіту записано і в нашій дитячій Конституції, яка називається Конвенція про права дитини. б) Буратіно: (тягне руку, кричить:) Я все зрозумів. (під музику Буратіно вибігає до дошки, робить кілька танцювальних рухів) Ох, який же я дурний. У мене було право на освіту(ст.26, п.1,2). Тато Карло подарував мені азбуку, а я не пішов до школи. Із-за цього зі мною сталися всі нещастя. Хитрі розбійники кіт Базиліо та лиса Аліса украли у мене гроші, але я тепер знаю закон. Адже в статті 17 говориться, що кожна людина має право володіти майном і нікого неможна свавільно позбавляти свого майна. Дуже добре, що я ходжу до школи. От вже скільки законів знаю, які мене захищають від усяких невдач та поганих людей.
Ведучій. Стаття 19, 37 Конвенції про права дитини проголошує: "Діти не повинні стати жертвами насилля". Діти мають право на рівень життя, необхідний для розумового і духовного розвитку. Ведучий. Дитя моє, права дитини Ти можеш вивчити сумлінно.
Це так потрібно, так важливо
Напевно знати в наші дні:
Коли с тобою справедливо
Вчиняють, а коли ні. 12. Знайомство з правовими документами
- Розгадайте головоломку (слово декларація)
- Складіть це слово з магнітних літер (на магнітній дошці)
Ведучий. Подивіться, скільки правових документів було прийнято, щоб виробити та вдосконалити права дитини.
1924 рік - перша Декларація прав дитини
1959 рік - Декларація прав дитини
1989 рік - Конвенція ООН про права дитини
1991 рік - Україна підписала Конвенцію ООН про права дитини і зобов'язалася її виконувати.
1991 рік - прийнято Закон України про освіту
1996 рік - прийнято Конституцію України
2001 рік - прийнято закон України "Про охорону дитинства".
Держави широко інформують про права, що містяться в Конвенції, як дорослих, так і дітей. 13. Словникова робота (на ельбуках)
З'єднати слова з їх значенням.
Декларація - це документ в якому викладено важливі правила, обов'язки для дітей.
Конвенція - це угода, міжнародний договір з цих питань.
Закон - документ, прийнятий вищим представницьким органом державної влади і є загальним.
Конституція - закон про устрій, будову держави, про головні права та обов"язки громадян.
14. Вправа "Чи знаєш ти зміст Конвенції про права дитини?" (на ельбуках)
- Перевіримо, як добре зрозуміли зміст Конвенції ООН.
Прочитайте ствердження. Визначити, які з них є положеннями Конвенції про права дитини - залиште, які ні - видаліть.
1. Усі діти мають право на любов і піклування.
2. Кожна дитина має право їсти гамбургери, чіпси і хот- доги, скільки їй заманеться.
3. Діти, які добре ставляться до своїх батьків, повинні отримувати особливе піклування з боку держави.
4. Усі діти рівні у своїх правах.
5. Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства або війни.
6. Кожна дитина може нецензурно висловлюватись, якщо вона цього схоче. 7. Діти-інваліди мають право на особливу турботу з боку держави.
8. Усі діти мають право на повноцінне харчування.
9. Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
10. Жодна дитина не повинна мити посуд.
11. Усі діти мають право на освіту.
12. Кожна дитина має право виконувати домашнє завдання за своїм бажанням.
13. Жодна дитина не повинна прибирати власну кімнату.
14. Особлива турбота надається дітям, які перебувають у конфлікті із законом.
15. Особлива турбота надається дітям-біженцям.
16. Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.
17. Кожна дитина має право відмовлятися від обіду.
18. Усі діти мають право на медичну допомогу.
19. Діти мають право на вільне спілкування.
20. Діти, які мають брата або сестру, повинні отримувати додатковий захист і піклування.
21. Особлива турбота з боку держави надається дітям, які не мають родини.
22. Жодна дитина не повинна бути примусово залучена до роботи, яка дає комусь фінансову користь.
23. Діти мають право на інформацію.
24. Жодна дитина не повинна бути скривджена і принижена.
25. Кожна дитина має право одержувати сніданок у ліжко.
26. Жодна дитина не повинна бути об'єктом сексуальних посягань.
27. Діти мають право на свободу совісті, думки і релігії.
28. Кожна дитина має право безкоштовно розважатися.
- Назвіть номери, які залишили.
Учень. Тож прочитай, завчи напам'ять,
Порадь і друзям почитать.
Хай прочитають тато й мамо - Закони всім потрібно знать.
Будь добрим сином чи дочкою,
Поганим вчинком не зганьби
Ти роду власного ніколи.
Люби свою сім'ю і школу,
Свою Україну люби!
15. Розгадування кросворда (робота в парах)
1. До якого віку ми вважаємося дітьми? У скільки років ми стаємо повноправними громадянами? (Вісімнадцять) 2. 1959 року було прийнято документ про права дитини. Як називається цей документ? (Декларація) 3. У 1989 році прийнято новий документ. (Конвенція) 4. У квітні 2001 року Україна прийняла Закон "Про охорону дитинства", основне завдання якого ... прав дитини.(Охорона) 5 . Основну відповідальність за виховання дитини, за створення умов для її всебічного розвитку несуть ....(батьки) 6. Кожна дитина після народження має право на ....(ім'я)
16. Складання "Правової квітки".
- Допоможіть розквітнути "Правовій квітці".
У кожного учня на парті пелюсточка. Напишіть на ній деякі права, які ви добре запам'ятали. Заповнені пелюстки приклеюються до "Правової квітки" (плакат на дошці) 17. Творче завдання "Що мені потрібно для щастя" (в чаті)
Складіть список того, що, на вашу думку, необхідно для щасливого дитинства. Наприклад, батьківська ласка, рідний дім, друзі, солодощі, іграшки, медична допомога, комп'ютер, книги, театр, відпочинок, розваги, школа, спорт. Бесіда.
- Порівняйте ваш перелік потреб і бажань та короткий виклад Конвенції.
Чи є збіги?
ІІІ. Підсумок уроку
- Дійсно, по-справжньому щасливою людина не може бути, якщо будуть порушуватись її права.
- Якщо у вас виникають сумніви, чи не порушуються ваші права і ви не знаєте, як діяти, знайте, поруч з вами завжди знайдеться доросла людина, яка може допомогти. Хто це може бути? Щоб ви про це не забували, дарую значки з написом "Ти не один".
Автор
ms.valentina69
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
651
Размер файла
60 708 Кб
Теги
конспект, право, дитини
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа